top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Dukla jede do Hranic s cílem odčinit víkendové domácí fiasko. „Nejdůležitější úkol je nastavit se v hlavách na výhru,“ říká trenér Čurda

05.10.2018, Redakce ČSH

V nedělním domácím utkání proti Frýdku–Místku nevycházelo Dukle téměř nic. Opakující se chyby v obraně a neproměňování vyložených šancí v útočné fázi nedaly svěřencům Daniela Čurdy ani na chvíli možnost pomýšlet na bodový zisk. Hosté si tak po výhře 29:22 odvezli z Prahy zasloužené dva body.

V týdnu ale bude pražský celek chtít hodit víkendové selhání co nejrychleji za hlavu. Už v sobotu ho totiž čeká další extraligový duel v Hranicích. „Pro nás to bude těžký zápas, ale to je ostatně každé utkání. Nemá cenu to stále opakovat, liga je velice vyrovnaná. My jsme bohužel prohráli doma po velmi špatném a nekoncentrovaném výkonu, kdy jsme si mysleli, že nám dva body spadnou samy do klína. Nyní máme několik dnů na to, abychom se z té deky dostali. To je nejdůležitější úkol, nastavit se v hlavách na výhru, vrátit se k rychlé hře v dynamice a nehrát jako jednotlivci,“ tvrdí trenér Dukly Daniel Čurda. O Hranicích říká, že se zlepšily, dobře omladily tým a mají agresivnější obranu i přechod do útoku.

To potvrzují i výsledky Cementu z úvodu sezony. Desátý celek uplynulého extraligového ročníku dokázal doma porazit Brno i Lovosice a v tabulce tak nyní má o jeden bod více než Dukla. Také na hřištích soupeřů se Hranice v úvodních extraligových kolech praly o body. Na horké půdě mistra z Karviné nakonec podlehly o dvě branky, v Jičíně dokonce o jednu jedinou.

Pokud budou chtít Dukelští v Hranicích uspět, budou se muset připravit zejména na velezkušeného brankáře Hranic Josefa Kučerku. Jeho zákroky a čtení hry pravidelně přivádí do úzkých řadu extraligových kanonýrů. Obranu Pražanů pak prověří další hráč s mnoha extraligovými sezonami na kontě Michal Indrák. Tomu v aktuální tabulce střelců patří sedmé místo, když soupeřům nasázel už 23 branek. „Hranice sice obměnily kádr, ale stále si budeme muset dát pozor na spojky a spolupráci s pivotem. Naše cesta k úspěchu povede ze zajištěné obrany do rychlých protiútoků,“ myslí si spojka Dukly David Šůstek. Jedním dechem ale dodává, že získat zpět body, které Dukla doma odevzdala Frýdku-Místku nebude v Hranicích jednoduché.

Na Duklu v rozpoložení po prohraném zápase si brousí zuby i v Hrancích. Trené Libor Hrabal už plánuje, jak udržet oba body v Hranicích: „V sobotu nás čeká velice ambiciózní Dukla, která měla velké předsezónní plány a za těmi určitě bude chtít jít. Po domácí porážce v předchozím kole si bude chtít Dukla jistě napravit reputaci a odvést si nějaký ten bod z naší palubovky. Aby se tak nestalo a oba body se připsaly na naše konto, bude potřeba být především velice disciplinovaní a trpěliví v útočné fázi, nechybovat a nepřipustit Duklu k rychlým brejkům.  Dukla vždy přitahuje diváky a tak doufám, že se naši fanoušci objeví v hale v hojném počtu a povzbudí nás.“


Autor: Janis Aliapulios

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-2 - rozpis
HCB Karviná 28:24 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
15.5. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 22:29 HCB Karviná
19.5. 12:30
HCB Karviná 34:35 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
22.5. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 32:30 HCB Karviná
26.5. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 186
Marek Monczka HCB Karviná 179
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 156
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 154
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 78
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 64
Marek Monczka HCB Karviná 61
Libor Horut HBC Ronal Jičín 44
kompletní tabulka
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 88
Dominik Solák HCB Karviná 88
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 80
Jakub Padalík TJ Cement Hranice 70
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email