top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Pozvánka na Extraligu: Tradiční souboj Karviné se Zubřím i atraktivní duel mezi Jičínem a Plzní

02.11.2018, Redakce ČSH

Po středečním 7. kole se už v sobotu a v neděli poměří extraligové týmy znovu. Podaří se některému z týmů nasbírat v jednom týdnu čtyři body?

Hranicím se zatím v soutěži daří. Deset bodů ze sedmi zápasů, to je dobrá bilance. A teď budou Hraničtí chtít potvrdit pozici v předních patrech tabulky body ze souboje s Kopřivnicí, který odstartuje v sobotu ráno 8. kolo Strabag Rail Extraligy. Kopřivnice ale nejede do Hranic odevzdaná. „V Hranicích nás nepochybně čeká velice těžký zápas, protože tam se většinou nevyhrává, což potvrzují i dosavadní výsledky. Hranice doma dokázaly porazit Brno, Lovosice, Duklu, Litovel a na domácím hřišti zůstávají stoprocentní. V posledním kole také připravily první domácí porážku Novému Veselí a vyhouply se tak na třetí místo v tabulce, takže opravdu před námi stojí velice silný soupeř. Budeme se také muset připravit na velezkušeného brankáře Pepu Kučerku, kterého nesmíme nechat rozchytat. Máme dva dny na to, abychom se co nejlépe připravili a poprali se o vítězství, věřím, že podáme diametrálně odlišný výkon oproti středečnímu utkání," připomněl trenér Lubomír Veřmiřovský prohru 23:31 ve středečním duelu s Jičínem.

Na kvalitu hranického brankáře upozornil i David Jonák, spojka kopřivnického výběru: „Hranice se prezentují atraktivní házenou se stabilně chytajícím Pepou Kučerkou v bráně. Nám se nepovedlo středeční utkaní proti Jičínu, kde jsme jednoduše nedělali to, co jsme si před zápasem řekli. Do Hranic ale jedeme s čistou hlavou, porveme se o dva body a na hřišti necháme vše, jako v každém zápase."

Středeční zápas se nevydařil ani Litovli. Dukla Hanákům naložila pořádně, jen taktak nezasvítila čtyřicítka. Litovel ještě nebodovala, ale Nové Veselí se hodlá udržet na špičce a k tomu mu mohou pomoci právě body z Litovle. „Přestože Veselí v posledním kole klopýtlo, je v tomto utkání velkým favoritem. Mají dobře rozjetou sezonu a budou chtít odčinit domácí výpadek. Na druhé straně pro nás už nyní bude mít každé utkání nádech play-out, nebo lépe řečeno boje o holý život. Nedaří se nám zatím přenést systémové věci z tréninkového procesu do utkání. Máme nezkušený mladý tým, děláme mnoho nevynucených osobních chyb a to nás v zápasech zabíjí. Naopak Veselští mají rozdílové hráče, kteří umí v důležitých momentech vzít zodpovědnost na sebe. Ale na utkání budeme připraveni. Máme nulu, potřebujeme body jako sůl. Kluci musí vědět, jak chutná výhra, aby si začali věřit. Nečeká nás vůbec nic jednoduchého. Budeme bojovat,“ burcuje tým trenér Litovle Ivo Vávra.

Nové Veselí se ale tím, že jedou do Pomoraví pro body, netají. „V tomto utkání chceme jednoznačně uspět. Po domácí ztrátě s Hranicemi potřebujeme bodovat venku a před těžkým losem, jaký máme v konci podzimní části, se musíme vrátit na vítěznou vlnu. Litovel bude určitě velmi nepříjemný soupeř, ale pokud chceme pomýšlet na play off, musíme tyto body urvat,“ upozornil trenér Nového Veselí Pavel Hladík.

Jediný soupeř, který dokázal Lovce v loňské sezóně porazit na domácím i venkovním hřišti a obral tak lovosické házenkáře o body, které je možná stály i finále soutěže. To je Frýdek-Místek. Kdo ví, jak by pro lovosické házenkáře dopadla loňská sezóna, nebýt dvou zápasů bez bodu proti Frýdku-Místku. V konečném součtu pak právě tyto body po jinak vydařené sezóně hodně chyběly.

 

 

Stejně jako v loňské sezóně i letos jsou Lovci favoritem zápasu, ale po minulé zkušenosti věří, že v zápase tentokrát nic nepodcení a dotáhnou jej do vítězného konce. Do Lovosic sice přijede „až“ 10. tým tabulky, který za sedm uplynulých kol nasbíral 5 bodů, ale… V posledním kole v brankově divokém zápase dlouho vzdoroval největšímu z favoritů soutěže Karviné, aby nakonec podlehl 36:41. Vykřičníkem pro naši obranu musí být vynikající střelecká forma dvou zkušených hráčů na postu spojky: Vojty Petrovského a Martina Stržínka, kteří dohromady nastříleli Karviné 17 branek. Frýdek-Místek dokázal v letošní sezóně odehrát vyrovnané zápasy se všemi soupeři s výjimkou utkání s Plzní (25:36). Doslova bombu nechal vybuchnout v kole 4., kdy do té doby tým bez bodového zisku dokázal suverénně odvézt oba body ze souboje s Duklou Praha (výhra v Praze 29:22). V domácím prostředí dokázal porazit loňského medailistu Zubří a remizovat v Brně.

„Protože se nám v letošní sezóně zatím nepodařilo bodovat venku, je pro nás bezpodmínečně nutné v domácích zápasech vítězit. Čeká nás velmi nepříjemný soupeř, který disponuje pestrou směsicí hráčů. Frýdek-Místek má jak střelce z větší vzdálenosti, tak kličkaře nebo obtahovače. Do týmu se vrátil vysoký Mynář, který je nebezpečný jak v postupném útoku tak ve druhé vlně. Na spojkách jsou osobnosti Petrovský, Stržínek, Kocich nebo Strack, k tomu kvalitní brankáři. My si musíme dávat pozor na naši efektivitu v útoku, která nás stála body v Plzni. Takový komfort jako zahodit třicet útoků (technické chyby a neproměněné šance) si nemůžeme dovolit v žádném zápase. Máme před sebou těžké utkání, ale věřím, že jej zvládneme a udržíme si domácí neporazitelnost. Pak nás totiž čekají další těžké zápasy venku proti Zubří a Karviné,“ říká trenér Lovců Milan Berka.

Jičín je jedním z nenápadných týmů, který ale šlape na paty týmům na průběžných medailových příčkách. Duel Jičína s Plzní tak slibuje atraktivní podívanou a divíce se tak v sobotu budou mít na co těšit. „Plzeň bude patřit i v letošní sezóně mezi hlavní aspiranty na mistrovský titul. Svou sílu dokazuje i v probíhajícím ročníku, po sedmi kolech jí patří druhá příčka, přestože hrála většinu zápasů na palubovkách soupeřů. Plzeňští disponují kádrem zkušených házenkářů, mají zdvojené posty. Mezi ústřední postavy patří bývalý reprezentant Jan Stehlík, Michal Tonar ml., velkým přínosem je i příchod Jakuba Doudy. Síla Plzeňských ale spočívá ve vyrovnanosti celého kádru, nebezpečí hrozí ze všech postů,“ popisoval kvality plzeňského výběru trenér Jičína Aleš Babák a dodal: „Pokud chceme v tomto nesmírně těžkém utkání uspět, musíme navázat na bojovný koncentrovaný výkon, který jsme předvedli v Kopřivnici. Pevně věříme, že hráčům středeční vysoká výhra zvedne sebevědomí, do zápasu půjdou s jasným cílem bodovat a upevnit si tak pozici v popředí tabulky.“

To Plzeň ví, že musí svůj herní projev zlepšit. „S výkonem jako v úterý proti Lovosicím bychom v Jičíně neuspěli, to by byla tragédie. Musíme se zlepšit ve všem, odstranit chyby. Musíme se vrátit ke hře z úvodních zápasů venku, v nichž se nám paradoxně dařilo víc než doma. A hlavně ty vyložené šance proměňovat, jinak nemůžeme pomýšlet na bodový zisk. Jičín má kvalitní tým, jsou tam šikovní kluci. Spoléhají na agresivní obranu, někdy až za hranou fair play. Bývá tam bouřlivá, až nenávistná atmosféra. Hraje se tam špatně, ale věřím, že se na to připravíme. Jičín je doma hodně nebezpečný, porazil tam v prvním kole i Karvinou,“ připomněl trenér Západočechů Michal Tonar.

V neděli pak kolo uzavře poslední zápas a to mezi Karvinou a Zubřím. Utkání, které bylo jedním z tradičních derby aspirantů na medaile podpořené i velkou fanouškovskou rivalitou. Úřadujícímu mistrovi se podařilo vrátit do čela tabulky, to jeho soupeř ze Zubří se zatím hledá, jeho výkony jsou nevyrovnané a osmá příčka není to, na co jsou Valaši zvyklí. V Karviné mohou jen překvapit.

 

Strabag Rail Extraliga - 8. kolo

TJ Cement Hranice - Kopřivnice 3.11. 10:00
Dukla Praha - SKKP Handball Brno 3.11. 15:30
TJ Tatran Litovel - Sokol Nové Veselí 3.11. 17:00
HK FCC Město Lovosice - Pepino SKP Frýdek-Místek 3.11. 17:00
HBC Ronal Jičín - M.A.T. Plzeň 3.11. 18:00
HCB Karviná - HC ROBE Zubří 4.11. 10:30

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Házená v TV
19. 05. 2019   12:50 hod ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
24. 04. 2019   19:00 hod ČT Sport
HC Dukla Praha - HCB Karviná
01. 05. 2019   19:00 hod ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
Extraliga Play-off 1-4 - semifinále - rozpis
HCB Karviná 33:29 HC Dukla Praha
21.4. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 31:29 HBC Ronal Jičín
21.4. 19:00
HC Dukla Praha : HCB Karviná
24.4. 19:00
HBC Ronal Jičín : Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
24.4. 19:00
HCB Karviná : HC Dukla Praha
28.4. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HBC Ronal Jičín
28.4. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 177
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 140
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 135
Marek Monczka HCB Karviná 131
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 77
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 59
Marek Monczka HCB Karviná 46
Libor Horut HBC Ronal Jičín 40
kompletní tabulka
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 74
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 72
Filip Hardt KH ISMM Kopřivnice 68
Dominik Solák HCB Karviná 64
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email