top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Loni nás Brno porazilo, tentokrát fanouškům ukážeme jinou hru, říká Monczka

08.11.2018, Redakce ČSH

Marek Monczka vyhlíží zápas s Brnem, překvapila ho porážka, kteoru utrpěli Lovci v Zubří a vesele popsal svá páteční odpoledne s nejmenšími házenkáři. Čtěte v krátkém rozhovoru.

 

Marku, čeká Vás v sobotu utkání s Brnem. Jak se na zápas těšíte?

Těším se na každý zápas vždycky stejně. Myslím, že jakékoli utkání je náročné, nikdy nevíte, jestli se někdo v týmu nezraní. Házená je kontaktní sport a tady je to na denním pořádku, vždyť teprve nedávno se nám do týmu vrátil po úrazu z prvního extraligového utkání Radim Chudoba. Myslím si, že si pojedeme pro výhru, ale můžou nás taky určitě překvapit. V loňské sezóně nás Brno doma porazilo, tak snad fanouškům ukážeme jinou hru.

 

ČT Sport vysílala ve středu utkání HC Ronal Zubří, se kterým jste se utkali o víkendu v domácím derby, proti HK FCC Město Lovosice. Sledoval jste živý přenos?

Živý přenos jsem nesledoval, protože jsme tou dobou měli trénink. Myslel jsem si, že Lovosice nad Zubřím zvítězí. Po prvním poločase to tak i vypadalo, díky toho, že Lovosice vedly, jenže jak to v házené občas bývá, Zubří hrálo v domácím prostředí, a tak zápas otočilo ve svůj prospěch.

 

 

Máte nějaký klub zaškatulkovaný jako velmi těžkého soupeře?

Musím říct, že tato sezóna je velmi překvapivá. Týmy, které bývají odjakživa na vyšších příčkách extraligové tabulky, se letos moc neumísťují. Ale to je teprve základní část, ono se to všechno ukáže až v Play off, kdo jak na tom je herně a i fyzicky. Takže je těžké hodnotit někoho jako neporazitelný tým. Pro mě je na začátku zápasu každý tým jiným soupeřem, protože nikdy nevíte, co se během zápasu bude dít, kdy Vás může ten druhý tým překvapit, nebo se někdo zraní.

 

V brzké době si zahrajete o postup v Českém poháru s druholigovým Vsetínem, jak ten zápas vidíte?

Přiznám se, že letos jsem hráče Vsetína hrát neviděl, takže vůbec netuším jak jsou na tom fyzicky. Ale překvapivě vyřadili v poháru Zubří, tak to už něco znamená. Teď máme mnoho zápasů a konečně dostanou příležitost i hráči, kteří si normálně tolik nezahrají, tak jsem rád, že si můžeme zahrát i o Český pohár.

Někteří hráči Karviné propagují házenou i mezi malými dětmi. Je to jistě velkým přínosem jak pro děti, které tráví svůj volný čas aktivně, tak i pro samotné hráče. Jakým konkrétním aktivitám se hráči klubu věnují?

Každý druhý pátek vedeme kroužek pro děti ze školek v Karviné v házenkářské hale. Vždycky k nám přijde okolo 100, 120 dětí. Takže tady máme veselo. Naši hráči se staví do pozic trenérů. Je to takové interaktivní cvičení spojené s tréninkem. Děti si vyzkouší i roli brankáře či hráče. A nově také někteří hráči z týmu budou trénovat na dvou základních školách v Karviné děti od prvních do třetích tříd. Myslím si, že v dnešní době je to hodně pro děti prospěšné. Ony nás vidí jako vzor.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email