top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Vánoce strávím určitě doma s rodinou, kterou jsem za poslední 3 měsíce skoro vůbec neviděl, má o svých plánech Michal Vaněk jasno. A jak vidí nejbližší zápasy před pauzou?

29.11.2018, Redakce ČSH

V sobotu má brněnský tým před sebou další domácí duel, tentokrát se družstvo střetne s nelehkými Hranicemi. Jak vnímá tento zápas Michal Vaněk, co plánuje o svátcích a jak hodnotí svůj výkon proti Jičínu?

Vraťme se na úvod ještě k duelu s Jičínem. Brňané prolomili sérii proher, která tým pronásleduje od úvodních kol. „Byl to hodně těžký zápas, ale pro nás velmi důležitý,” hodnotí střetnutí s Ronalem Michal Vaněk. „Je pravda, že Jičín u nás nepředvedl tak kvalitní výkon, jako v minulých zápasech, ale to nemění nic na tom, že se pro nás jednalo o těžký zápas,” pokračuje Vaněk. Zároveň si uvědomuje, že bylo nutno soupeře porazit, aby si tým udržel šanci na play-off. „Nakonec se nám podařilo vybojovat dva body, hlavně díky týmovému výkonu,” uzavírá hodnocení středečního zápasu Vaněk.

Právě Vaněk byl spolu s Hlipalou nejproduktivnějším hráčem zápasu. Povedlo se mu skórovat celkem sedmkrát, z toho proměnil dva sedmimetrové hody. „Do dalších zápasů nějaký větší tlak na svůj výkon nepociťuji. Jelikož jsem křídlo, je potřeba, abych dobře bránil, proměňoval šance, které mi spoluhráči vytvoří a běhal do trháků,” popisuje svůj post brněnské křídlo.

Brňané mají v sobotu před sebou duel s Hranicemi, obtížností zápasu si je vědom i Vaněk, zejména pokud si chce tým udržet šance na play-off. „Pokud předvedeme týmový výkon, nebudeme dělat zbytečné technické chyby a budeme proměňovat šance, tak si myslím, že máme velké šance na zisk dvou bodů,” zamýšlí se rodák z Karviné. Zároveň dodává, že má tým velké šance i díky posledním výkonům Hranic, s nimiž se v uplynulých zápasech tým trápil.

 

 

Michale, máte před sebou třítýdenní cyklus ligových zápasů, po níž bude následovat pauza. Hranice jsme si rozebrali, týden poté se střetnete s poslední Litovlí. Jak tento zápas vnímáš?

Je to jeden z dalších zápasů, který musíme vyhrát, pokud se chceme dostat do play-off. To, že Litovel nezískala ještě ani bod, nic neznamená. Musíme podat takový herní výkon, aby první body Litovel nezískala právě s námi.

 

V Brně působíte první sezónu, předtím jste působil v Karviné. Jak se vám zatím líbí Brno, povedlo se vám už zabydlet?

V Brně se mi celkově líbí. Je to o něčem jiném než bydlení v Karviné s rodiči. Má to všechno jednoduše své výhody i nevýhody.

 

Za rohem jsou také Vánoce. Patříte mezi ty, které postihne vánoční šílenství, nebo řešíte nakupování a celkově toto období s naprostým klidem?

Upřímně, Vánoce celkově nějak moc neřeším a dárky nakupuji většinou až pár dní před Štědrým dnem, takže žádné šílenství mě zatím nepostihlo. (smích)

 

Když jsme u těch Vánoc, s nimi se váže i do jisté míry volno, plánujete si dát kompletní pauzu od házené? Jaké jsou vaše plány na svátky?

Kdy přesně nám začne příprava, to zatím ještě nevíme, ale určitě co nejdříve po svátcích, abychom se mohli co nejlépe připravit na další soupeře a na boj o play-off. Vánoce strávím určitě doma s rodinou, kterou jsem za poslední 3 měsíce skoro vůbec neviděl. Od házené určitě nevypnu. Nemůžu sedět celé svátky doma, takže si půjdu rozhodně aspoň zaběhat nebo možná zvolím na toto období jiný sport.

Autor: Pavel Kocourek

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Házená v TV
26. 05. 2019   10:30 hod ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019   20:00 hod ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019   17:50 hod ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
16. 06. 2019   18:00 hod ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
Extraliga Play-off 1-2 - rozpis
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 31:27 HCB Karviná
12.5. 10:30
HCB Karviná 28:24 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
15.5. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 22:29 HCB Karviná
19.5. 12:30
HCB Karviná 34:35 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
22.5. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HCB Karviná
26.5. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 186
Marek Monczka HCB Karviná 170
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 156
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 154
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 78
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 64
Marek Monczka HCB Karviná 57
Libor Horut HBC Ronal Jičín 44
kompletní tabulka
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 88
Dominik Solák HCB Karviná 82
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 80
Filip Hardt KH ISMM Kopřivnice 70
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email