top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Ve finále Českého poháru se utká Dukla s Karvinou

19.12.2018, Redakce ČSH

Soubojem dvou posledních extraligových mistrů vyvrcholí v lednu soutěž Českého poháru. Týmy Dukly Praha a HCB Karviná zvítězily v semifinálových soubojích ve středu 19. prosince a v lednu se utkají o první trofej sezóny ve finále.

V roli favorita vstupovali do semifinálového duelu v Praze házenkáři Nového Veselí, kteří v Extralize přezimují na třetí příčce. Domácí házenkáři je ale zaskočili, už po deseti minutách hry vedli výrazným rozdílem 8:1 a přestože hosté ve druhé polovině první třicetiminutovky manko mírně zkorigovali, nesla si Dukla do kabiny pětibrankové vedení. To v úvodu druhého poločasu navýšili Pražané na osm gólů a bezpečný odstup si už udržovali až do konce, žádné větší drama nepřipustili.

Po pár minutách zápasu mezi Baníkem Karviná a Frýdkem-Místke se ukázalo, že Baník Karviná je právem prvním týmem v žebříčku tabulky. Mužstvo má dobře natrénováno a kvalitní obrana se projevila i utkání proti Frýdku. Po prvním poločase byl stav zápasu 18:12 ve prospěch domácích. Ve druhém poločase Nemo Marjanovič zavřel bránu Karviné a frýdecko-místečtí házenkáři se v útoku proti domácím trápili. Zápas skončil vítězstvím Karviné poměrem 37:22.

„Na Frýdek-Místek jsme byli hodně dobře připraveni. Snad i kvůli kontumaci posledního vzájemného zápasu byli kluci opravdu natěšení, namotivovaní. Chtěli tu ztrátu dvou bodů nějakým způsobem vrátit. My jsme dobře bránili a Nemo byl dneska opravdu fantastický. Spokojenost je velká i s prvním místem v tabulce, které jsme teď potvrdili postupem v poháru. Jsem opravdu spokojený s tím, jak se tým zvedá. Je vidět, že to, co pilujeme v obraně i v útočné fázi, je to vidět. Jsme v opravdu dobré formě,“ těšilo po zápase trenéra Karviné Marka Michaliska.

 

 

To Petr Mazur z Frýdku-Místku byl k výkonu svěřenců kritičtější: „Rozdíl byl v nasazení. Ten výsledek je zasloužený. Je to poslední soutěžní utkání v roce. Karvinští měli mnohem větší motivaci než my po prohře s Plzní. Zkrátka je to o momentálním dění v klubu, pokud jsou podmínky a hráči, tak jsou i výsledky.“

 

HC Dukla Praha – TJ Sokol Nové Veselí 31:24 (17:12)

Nejvíce branek: Patzel 7/1, Křístek 5, Šůstek 5 – Štěrba 5, Ptáčník 4, Melichar 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 150.

 

HCB Karviná – SKP Pepino Frýdek-Místek 37:22 (18:12)

Nejvíce branek: Monczka 9/1, Nedoma 8, Zbránek 7 – Petrovský 5, Gřešek 5, Kocich 4/1. Rozhodčí: Králíček – Letev. Sedmimetrové hody: 2:1. Vyloučení: 7:7. Diváci: 853.

 

 

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-8 - rozpis
KH ISMM Kopřivnice : HBC Ronal Jičín
23.3. 18:00
TJ Sokol Nové Veselí : HC Dukla Praha
23.3. 18:00
HCB Karviná : Pepino SKP Frýdek-Místek
23.3. 18:00
HCB Karviná : Pepino SKP Frýdek-Místek
24.3. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 151
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 128
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 123
Marek Monczka HCB Karviná 119
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 67
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 51
Marek Monczka HCB Karviná 40
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 34
kompletní tabulka
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 68
Jakub Padalík TJ Cement Hranice 62
Filip Hardt KH ISMM Kopřivnice 56
Michal Brůna HCB Karviná 56
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email