top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Extraligový závěr roku: V televizním zápase souboj Lovců s Hranicemi

20.12.2018, Redakce ČSH

Naposledy v tomto roce si diváci mohou vychutnat extraligovou házenou. V televizním utkání se v pátek večer v dohrávce 14. kola proti sobě postaví týmy Lovosic a Hranic.

Třetí kolo, v němž se lovosičtí házenkáři utkali právě s Hranicemi, znamenalo pro Lovce první porážku v letošní soutěži a zároveň načalo sérii nepříjemných proher na hřišti soupeře.

Hranice přijedou do Lovosic v pozici 10. týmu tabulky. Ovšem na Lovce, kteří jsou aktuálně osmí, ztrácejí jediný bod. Na rozdíl od Lovců nejsou Hranice doma bez ztráty bodu, ovšem hned tři si přivezli z palubovek soupeřů (Nové Veselí a Brno). Zatímco loňská sezóna skončila pro Cement desátým místem, letos by svěřenci trenéra Libora Hrabala chtěli poskočit do play-off. Stejně jako na Lovce je ale čeká hodně práce k tomu, aby svůj před sezónní cíl splnili. Navíc když je před sezónou opustili dva zkušení hráči: Martin Stržínek zamířil do Frýdku-Místku a Zdeněk Čadra do nedaleké Kopřivnice. S aktivní kariérou skončil matador Jaroslav Zemánek. Do týmu se podařilo přivézt posily ze Zubří (Padalík, Menšík), tým posílil Tomáš Mlotek z Karviné.

„Jsme na stejné úrovni s Lovosicemi a oba týmy potřebují bodovat. Plusem pro Lovosice může být domácí prostředí, ale věřím, že i tak budeme namotivovaní s cílem urvat nějaký ten bod. Nikdy není jednoduché dostat pod kontrolu Jiřího Motla, který umí zápasy rozhodovat. Musíme se připravit na tvrdou lovosickou obranu a eliminovat střelbu, především od Klimta. Motivaci máme a o body se popereme,“ hlásí z Hranic trenér Libor Hrabal.

Síly soupeře si je vědom i asistent lovosického trenéra Jan Landa, také připomíná, že Lovci mají soupeři co oplácet. „Hranice nás letos dokázaly již jednou porazit. Naším hlavním cílem je samozřejmě udržet si domácí neporazitelnost a získat velice důležité 2 body, které nám zajistí bodový kontakt s týmy bojujícími o play-off,“ komentuje cíle svého týmu Landa a naznačuje i recept, jak vítězství dosáhnout: „K výhře povede jediná cesta: do zápasu vstoupíme v maximálním bojovném nasazení a od první minuty nenecháme nikoho na pochybách, kdo hraje doma a kdo si jde více za vítězstvím. Vždy je dobré vyhrát v posledním zápase sezony před zimní pauzou a proto věřím, že nás přijdou před Vánocemi podpořit všichni naši fanoušci a my jim na oplátku dáme menší předčasný dárek v podobě  zisku 2 bodů.“

Utkání začíná v hale Chemik netradičně v pátek 21. prosince od 19:10 hodin. Od 16 hodin mu předchází vánoční akce pro děti z nejmladších kategorií (přípravka, minižáci, mladší žáci) nazvaná „Lovci s Lovci“, na kterou jsou zváni také všichni rodiče malých lovosických nadějí. A pro všechny fanoušky, kteří se přijdou na utkání s Hranicemi podívat, je k platné vstupence připraven malý dárek v podobě originálního loveckého kalendáře.

Utkání bude živě vysílat stanice ČT Sport - 21. prosince 2018 v 19 hodin.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email