top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Musíme jít do každého zápasu s čistou hlavou a chutí po bodech, říká Sebastián Strack

06.02.2019, Redakce ČSH

Kádr extraligových házenkářů Pepino SKP Frýdek-Místek se potýká s rozsáhlou marodkou. V Zubří se po delší době vrátil do sestavy Sebastián Strack. A hned zaznamenal čtyři přesné trefy.

Martin Stržínek, Tomáš Klaban, Dalibor Mynář a ještě před utkáním v Zubří i Sebastián Strack. Tito čtyři hráči chyběli trenéru Jiřímu Kekrtovi v sestavě Pepino SKP Frýdek-Místek. Posledně jmenovaný se už však uzdravil, takže mohl nastoupit v duelu 16. kola Strabag Rail extraligy na palubovce v Zubří. A týmu hned pomohl čtyřmi góly, byť to na bodový zisk nestačilo. Sebastián Strack v rozhovoru mluví o tom, co jej trápilo, jak se po nemoci cítí a čemu se se svými spoluhráči nyní hlavně věnuje na trénincích.

 

Byl jste poměrně dlouho nemocný. Můžete říct, co vás trápilo?

Měl jsem chřipku a nesedla mi zimní příprava v kombinaci se zaměstnáním. Neměl jsem kdy si odpočinout, což se asi nejvíce podepsalo na mém zdravotním stavu.

 

V zápase v Zubří jste však patřil k nejlepším střelcům zápasu. Dal jste čtyři branky. Cítil jste nějak na sobě, že jste déle nehrál?

Tři týdny bez tréninku se na mě hodně podepsaly. Prvních patnáct minut jsem se těžce rozdýchával a udělal jsem i pár zbytečných chyb, které mi na herní pohodě moc nepřidaly. Ale pak jsem se z toho oklepal a hrálo se mi o poznání lépe. Dokonce mi tam i něco spadlo, takže jsem nakonec mohl být se svým výkonem aspoň trochu spokojený.

 

Čím si vysvětlujete, že jste se trefil hned čtyřikrát? Měl jste do hry větší chuť po tak dlouhé době?

Vzhledem k tomu, že jsem na hřišti po většinu zápasu, tak se ode mě branky čekají. Z toho, že jsem se v Zubří trefil čtyřikrát, zvlášť nadšený nejsem. Mělo by to být ještě lepší, ale na druhou stranu, když vezmu v potaz, že jsem byl delší dobu mimo kvůli nemoci, tak to zase tak špatné není. A co se týče toho, že jsem byl mimo tři týdny, tak ano, na házenou jsem se těšil.

 

Vaše branky však body týmu nepřinesly. Prohráli jste druhý zápas po sobě stejným výsledkem 27:24. Co rozhodlo o tom, že jste si ze Zubří neodvezli alespoň bod?

Měli jsme hluché místo v první polovině druhého poločasu, kdy nám soupeř utekl až na rozdíl devíti branek, a to už jsme nezvládli dotáhnout. V ten moment jsme nic neubránili a bohužel taky jsme nebyli schopni dát patnáct minut branku.

 

Bylo i tentokrát poznat, že vám dlouhodobě chybí Martin Stržínek, Tomáš Klaban a Dalibor Mynář? Navíc tentokrát vám chyběl i brankář Petr Štolcar…

Ano, oba leváci nám chybí, ale zástup na pravém křídle i na pravé spojce byl v tomto zápasu dobrý, takže si na tohle nemůžeme ztěžovat. Nejvíce nás teď trápí absence Dáji Mynáře, který opravdu chybí ve středním bloku.

 

Střed tabulky je letos extrémně vyrovnaný. I se zápasem v Plzni, který se hrál ještě před zimní přestávkou, jste prohráli třikrát v řadě. Nedostáváte se tak trochu pod tlak? Přece jen týmy za vámi mají minimální ztrátu…

Liga je hodně vyrovnaná, ale myslet na to je podle mě hloupost. Nesmíme se tím nechat nějak ovlivnit. Musíme jít do každého zápasu s čistou hlavou a chutí po bodech.

 

Nyní doma přivítáte předposlední Brno, se kterým jste na podzim remizovali a pak jste ho vyřadili v poháru. Co od tohoto duelu očekáváte? Cítíte, že už potřebujete naplno bodovat?

Ano, chceme v tomto duelu naplno bodovat, ale bude to hodně těžký zápas. To, že je Brno předposlední, nic neznamená. Dlouho hrálo bez Viktora Hatíka, který se vrátil a s ním je Brno o poznání silnější. Je to hlavně on, na koho se budeme chtít připravit.

 

V utkání v Brně byl na podzim likvidačně faulovaný Martin Kocich. Tento zákrok pak řešila i disciplinární komise. Může to hrát nějakou roli i v nadcházejícím vzájemném střetnutí nebo už je tohle zapomenuté?

Myslím, že se nikdo mstít nechce. Možná nás to do utkání nakopne a když už ne všechny, tak Martina Kocicha určitě ano.

 

Jak momentálně trénujete, když nejste kompletní? Na co se nejvíce zaměřujete?

Trenér musí kvůli tolika absencím dost improvizovat, ale hlavně se snažíme dát dohromady obranu, protože v té nám to poslední dobou vázne.

 

Když jste byl déle nemocný, děláte něco navíc, abyste se dostal zpátky do formy? Nemáte teď nějaké manko, co se týče fyzické kondice?

Mezi prací a tréninkem mám tři hodiny volného času a ten většinou věnuji odpočinku. Než jsem začal pracovat, chodíval jsem před tréninky do posilovny, ale na to teď bohužel nemám moc energie. Pokud jde o fyzickou kondici, budu teď muset dávat všemu víc, abych se dal trochu dohromady.

 

Autor Jan Smekal

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice Brno
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 19:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice Brno - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
15.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email