top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Je tady březen, základní část Extraligy spěje do finiše. Kdo další si zajistí své místo v play-off?

28.02.2019, Redakce ČSH

20. kolo Strabag Rail Extraligy načne netradičně ve čtvrtek televizní předehrávka, pět víkendových zápasů ale slibuje také atraktivní podívanou, ještě zdaleka není o všem rozhodnuto. I s prvními březnovými dny se tak vyplatí najít si cestu na tribuny házenkářských hal.

Víkendový program načne souboj Hranic a plzeňského Talentu. A Hranice umí „kousat“, když jejich postup do elitní osmičky už není příliš reálný. „Hranice jsou zvlášť doma hodně nebezpečné. I když se jim vytoužená osmička vzdaluje, pořád mají o co hrát. Už to, že se tam hraje v sobotu v deset hodin dopoledne, je samo o sobě hodně nepříjemné. Ale já doufám, že jsme natolik silní, že to tam dokážeme zvládnout. Jedeme si tam pro dva body, dobře zregenerujeme a makáme dál,“ říká bojovně trenér Talentu Michal Tonar s tím, že do konce základní části už moc času nezůstává a tak se družstvo připravuje už i na play-off: „Do konce základní části zbývají ještě tři zápasy. Já doufám, že je všechny zvládneme a hlavně, že zapracujeme na odstranění chyb a budeme na play-off dobře připravení. Potřebujeme dostat do herní pohody celý mančaft, abychom to netáhli v šesti, sedmi lidech. Už teď máme jistou první čtyřku, ale já doufám, že to byl jen první krůček. Chceme ještě zabojovat o první místo nebo aspoň minimálně udržet druhé místo. A uvidíme, jak to dopadne kolem osmičky, koho nám osud přihraje.“

To kapitán Talentu Petr Vinkelhöfer nepředbíhá a myšlenkami zůstává ještě u hranického soupeře: „Mají výborného Pepu Kučerku v brance. Musíme se zase na koncovku maximálně soustředit, jít do toho od začátku naplno. Zkusíme něco vymyslet, ale přece vám neřeknu co.“ (úsměv)

 

 

V sobotu v pět vyběhnou na palubovku na Hané hráči Litovle a Kopřivnice. Ani stoprocentní bodový zisk už Litovel neodlepí z posledního místa, ani tak ale nelze očekávat, že složí zbraně. Paradoxně o to těžší to tam Kopřivničtí můžou mít. „V sobotu chceme zvládnout roli favorita a připsat si dva cenné body do tabulky. Litovel má vzestupnou tendenci a jde vidět, že posily Pohlmann a Páleš jsou obrovským povzbuzením pro tento tým a musíme se na ně připravit. Důležité bude také nerozchytat matadora Luďka Fabiána v brance.  Věřím, že se bude hrát dynamická fér házená a bude to zážitek pro oba tábory fanoušků,“ vyhlíží k zápasu trenér KH ISMM Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský. Body k vylepšení pozice před play-off chce do Kopřivnice přivézt i Patrik Fulnek a ví jak na to. „Čeká nás další důležité utkání, ve kterém musíme bodovat, pokud chceme myslet na lepší výchozí pozici do play-off. Nečeká nás nic jednoduchého, i když půjdeme do zápasu jako favorit, Litovel bude nebezpečná a určitě odevzdají před domácím publikem bojovný výkon plný nasazení. My se musíme soustředit na svoji hru a přistoupit k utkáni s pokorou a naprostou disciplínou spojenou s co největším vyhecováním, tak jako v předchozích 3 kolech,“ řekl Fulnek.

Trio zápasů sobotního programu uzavře Ronal Jičín v souboji s Frýdkem-Místkem. Sousedé mají oba o co hrát, vždyť v případě souhry některých výsledků by ještě mohli zůstat před branami play-off. A tak si nic zadarmo nedarují ani v sobotu. „Postavení týmů v tabulce napovídá, že nás v žádném případě nečeká jednoduché utkání. Záležet bude hodně na tom, v jakých sestavách obě mužstva nastoupí. Osobně očekávám spíše bojovné utkání než okulahodící házenou bundesligové úrovně,“ vyhlíží k zápasu lehce kriticky Jiří Groh a zároveň dodává: „Nicméně podstatné bude, abychom na jeho konci brali dva body my a ne soupeř. Potřebujeme nabrat zpátky sebevědomí a získat co nejlepší postavení do vyřazovacích bojů.  Nic jiného, než vítězství, si nepřipouštíme.”

 

 

Trenér Jičína Aleš Babák přídává i několik poznatků k soupeřově hře. „Házenkáři Frýdku-Místku disponují velkou ofenzívní silou, pokouší se o rychlou nátlakovou házenou. V útoku spoléhají na výborný pohyb spojek a jejich součinnost s pivotem, stejně tak se umí prosadit v situacích jeden na jednoho. Hlavní oporou je jeden z nejlepších extraligových kanonýrů posledních let Vojtěch Petrovský, vedle něhož výkonnostně neustále roste Martin Kocich. O střelbu z větší vzdálenosti se stará také Sebastián Strack,“ vyjmenoval Aleš Babák a na adresu svého celku pak doplnil: „My jsme se díky posledním třem neúspěšným výsledkům dostali do pozice, že ještě nemáme play-off stoprocentně jisté, navíc několik hráčů laboruje s různými zraněními. Přesto chceme v sobotním duelu po delší odmlce zvítězit a před posledními dvěma koly základní části se udržet před našim soupeřem. Oproti předchozím zápasům ale musíme výrazně zlepšit hru v postupném útoku a s tím související produktivitu střelby, stejně tak se nemůžeme dopouštět tak velkého množství technických chyb.“

Karviná je zpět na čele a o svou pozici se nebude chtít nechat připravit ani týmem Brna, jenž výsledkově zaostává za papírovými předpoklady své soupisky. „Jsme rádi, že se po těžkých venkovních zápasech můžeme představit zase doma svým fanouškům. Víme, že jsme favorité tohoto utkání a nemůžeme chtít nic jiného než vítězství. Na druhou stranu má Brno lepší kádr, než napovídá jeho umístění v tabulce. Mají ve svém kádru Viktora Hastíka, kterého dobře známe a víme o jeho kvalitách. Když mu zápas sedne, bývá rozdílovým hráčem,“ zmiňuje trenér Baníku Marek Michalisko.

A Dominik Solák razatně potvrzuje, že do haly si v neděli půjde on a jeho spoluhráči pro výhru: „Bereme jednoznačně jen dva body. Hrajeme doma a doma chceme porážet každého. Nesmíme dopustit to, co se nám stalo s Kopřivnicí v druhém poločase. Na Brno se připravujeme jako na každého jiného soupeře, maximálně se musíme koncentrovat na náš výkon a plnit pokyny trenéra. Když se nám to podaří, měly by body zůstat doma. Myslím, že Brno šlo herně nahoru. Je to určitě i tím, že se uzdravil Viktor Hastík, největší persona jejich mančaftu.“

O utkání Dukla Praha – Sokol Nové Veselí, posledním souboji 20. kola, který je na programu v neděli 3. března v 19 hodin, čtěte zde.

 

Strabag Rail Extraliga - 9. kolo, výsledky

HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice 29:26
TJ Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha 25:22
KH ISMM Kopřivnice - TJ Tatran Litovel 33:14 
SKKP Handball Brno - HCB Karviná 22:31
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň - TJ Cement Hranice 35:25
Pepino SKP Frýdek-Místek - HBC Ronal Jičín 36:30 

Strabag Rail Extraliga - 20. kolo, rozpis

HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří 28.2. 18:05
TJ Cement Hranice - M.A.T. Plzeň 2.3. 10:00
TJ Tatran Litovel - KH ISMM Kopřivnice 2.3. 17:00
HBC Ronal Jičín - Pepino SKP Frýdek-Místek 2.3. 18:00
HCB Karviná - SKKP Handball Brno 3.3. 10:30
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí 3.3. 19:00

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email