top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

V předehrávce 20. kola brali body Lovci

28.02.2019, Redakce ČSH

Házenkáři Lovosic a Zubří se utkali v jednom z přímých soubojů o šanci na účast v play-off. Lépe a především s body z něj vyšli Lovci, doma vyhráli 26:22.

Strabag Rail Extraliga - 20. kolo

HK FCC Město Lovosice - HC Robe Zubří 26:22 (13:10)

V přímém souboji o poslední postupovou pozici do play-off  se dnes v Lovosicích utkali domácí Lovci a Zubří. V podzimním utkání v Zubří vyhráli Valaši o tři branky, pro Lovce tak vedle případného vítězství bylo důležité i celkové skóre dnešního zápasu. V začátku utkání přibývaly branky velmi pomalu, na obou stranách se vyznamenávali brankáři Rangl a Malina, díky kterým bylo nízké i celkové poločasové skóre. Lovci se v 16. minutě dostali do vedení 6:3, po kterém následoval první oddechový čas soupeře. Zubří se po něm podařilo utkání otočit na 8:7 a ve 21. minutě následoval první lovosický time-out. Zbývající čas prvního poločasu zvládli lépe domácí házenkáři, kteří výbornou obranou podpořenou Ranglem v  brance povolili soupeři do konce poločasu již jen dva góly a celkově odcházeli do šaten s vedením 13:10.

Vstup do druhé půle vyšel domácím hráčům skvěle a po pěti minutách zvyšoval Jonáš na 17:11. Následoval další oddechový čas trenéra Zubří Dušana Poloze, který tentokráte ke zkorigování skóre nevedl. Naopak to byli Lovci, kteří svoje vedení ještě navýšili a to až na rozdíl osmi branek 23:15 (44. minuta). Ani za tohoto stavu se ale Zubří nevzdalo a dokázalo snížit náskok soupeře na rozdíl čtyř gólů. Stejným rozdílem utkání také skončilo a v případě rovnosti bodů by tak vzájemná utkání vyzněla o branku lépe pro Lovce. Rozhodnutí o posledním do osmičky play-off padne každopádně až ve zbývajících dvou kolech a s největší pravděpodobností se tak stane až v posledním 22. kole.

Nejvíce branek: Motl 9/2, Klimt 8/1, Jonáš 2, Malý 2, Trkovský 2 - Hrstka 6/1, Korbel 5, Zeman 3. Sedmimetrové hody: 5/3 - 2/1. Vyloučení: 2:4. Rozhodčí: Opava, Válek. Diváci: 581.

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: "My i Zubří se nacházíme v podobné situaci. Nám se podařilo zápas chytit za lepší konec a to i díky brankáři Ranglovi, který je jedním ze strůjců dnešního úspěchu. Vždy ale říkám, že brankář a obrana jsou spojený nádoby a nebylo to jen díky Ranglovi, ale také dvojici Franc/Motl, která dneska vzadu na středu šlapala. Snažili jsme se eliminovat přihrávky soupeře do pivota, což se nám relativně dařilo. Jsem hrozně rád, že jsme ten zápas vyhráli. Za mne byl ten dnešní duel stěžejní, protože pokud bychom jej prohráli, tak jsme přišli o šanci hrát o play-off. Jsem rád, že jsme ho zvládli a máme i lepší vzájemný zápas."

Dušan Poloz, trenér HC Robe Zubří: "Zápas nám úplně nevyšel. Náš tým bojuje celou sezónu sám se sebou, nejsme vnitřně v pohodě. Sportovní stránka si úplně nesedla, trápíme se v herním projevu a projevilo se to i v dnešním utkání. Gratulujeme soupeři k důležitému vítězství, které může znamenat moc ale taky i ne. My jsme nevyhráli dva zápasy po sobě a Lovosice nevyhrály venku. Jedna ta série musí padnout  a kdo to ve zbývajících kolech zvládne, ten postoupí do play-off. Psychické plus je na straně Lovosic, nepohoda zatím na té naší."

 

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email