top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Jičín doma vítězný, bodovaly i Plzeň a Kopřivnice

02.03.2019, Redakce ČSH

Tři zápasy 20. kola Strabag Rail Extraligy se odehrály na palubovkách v Jičíně, Hranicích a Litovli. Domácí body uhájil jen Jičín, Hranice ani Litovel doma na soupeře nestačily.

Strabag Rail Extraliga - 20. kolo

TJ Cement Hranice – Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň 25:30 (11:16)

V úvodu zápasu viděli diváci v hranické hale řadu pohledných šancí na obou stranách. Po první deseti minutovce však ze hry měli více Hraničtí a ujali se vedení 6:4. V druhé desetiminutovce se Hranice začaly trápit v koncovce a Plzeň rapidně zlepšila svou útočnou fázi a strhla vedení 9:11 ve svůj prospěch. Posledních deset minut prvního poločasu bylo k vidění hodně technických chyb na obou stranách, ale Plzeň si i přesto vybudovala pětibrankový náskok. Družstva odcházela do šaten za stavu 11:16 pro hosty. Po změně stran na hřišti dominovali brankáři, a to jak na domácí straně Kučerka, tak i na straně hostující brankář Šmíd. Ze hry měl více hostující celek a držel si náskok pěti branek. V tomhle duchu probíhal celý druhý poločas. Zápas skončil výsledkem 25:30 a cenné body si tedy odvezl hostující celek.

Nejlepší střelci: Mičkal 9, Magrla 5 – Stehlík 7, Tonar 4, Šíra 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4. Vyloučení: 5:2. Diváci: 109.

Miroslav Bartoň, trenér Cementu Hranice: „Myslím si, že jsme předvedli solidní výkon, ale házená se hraje šedesát minut. Nám utekl závěr prvního poločasu, nebo posledních dvanáct minut prvního poločasu, když jsme pětkrát vystřelili z nepřipravených pozic ze spojek a tam nám soupeř odskočil na rozdíl pěti branek. On se uklidnil a my jsme se svým způsobem uklidnili taky a v druhém poločase jsme předvedli podstatně lepší výkon než v prvním poločase. Obrana byla solidní a Pepa Kučerka si opět odchytal svoje. Nám jenom chybělo trochu více koncentrovanosti, když jsme získali dvakrát míč na snížení na tři branky, ale bohužel se nám to nepovedlo. Hostující celek si vedení o pět branek pohlídal až do konce a ne náhodou je na prvním místě naší extraligy.“

Michal Tonar, trenér Talentu Plzeň: „Hlavně si ceníme dvou bodů, které jsme tady vybojovali. Nečekalo nás nic lehkého, ale my si teď nemůžeme dovolit nějaký kolaps. Tyhle dva body jsou pro nás určitě důležité a doufám, že na úkor těchto bodů se udržíme v té dvojici nahoře.“

 

 

HBC Ronal Jičín - Pepino SKP Frýdek Místek 28:19 (14:9)

Pěkná házenkářská podívaná byla dnes k vidění ve zcela zaplněné jičínské hale, ve které se proti sobě v rámci 20. kola házenkářské Strabag Rail Extraligy utkali házenkáři jičínského Ronalu a celek SKP Pepino Frýdek-Místek. Zápas tabulkových sousedů vyzněl výrazně lépe pro domácí tým, který si počínal velice suverénní obranou, kterou podtrhoval skvěle chytající Veverka a výborný výkon Martina Kovaříka, který Frýdku nastřílel 6 branek. Naopak Frýdecko-místečtí doplatili na spoustu technických chyb, nedůslednost v obraně a neproměňování brankových příležitostí, což přineslo jičínským házenkářům důležitý dvoubodový zisk v boji o play-off.

Nejlepší střelci: Kovařík 6, Horut 4, Dolejší 3 - Strack 6, Gřešek 4, Petrovský 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1.  Vyloučení: 2:2. Diváci: 640.

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín: „Věděli jsme, že nás v naší situaci nečeká nic lehkého. Nevydařilo se nám utkání v Novém Veselí, doma s Kopřivnicí jsme také prohráli a navíc se nám zranila spousta hráčů. V Plzni jsme dostali doslova nakládačku a tak jsme věděli, že tento zápas musíme zvládnout. Před zápasem jsme si s klukama řekli, že dnes už je to v podstatě zápas play-off a jsem rád, že hráči, kteří měli spoustu zdravotních problémů, tak se do toho dokázali dostat zase zpátky. Jsem rád, že jsme dokázali ustát ten záčatek, kdy se skóre přelévalo ze strany na stranu a bylo tam spoustu technických chyb. My jsme stabilizovali jsme výkon, měli jsme důraznou obranu, Filip přidal nějaké zákroky a stáhli jsme i technické chyby. Jsem rád, že jsme podchytili i začátek druhého zápasu a poté si to už jenom pohlídali. Dostali jsme Frýdek pod tlak v postupném útoku a proto panuje z mé strany veliká spokojenost, že jsme tento zápas zvládli a potvrdili jsme si tím play-off.”

Jiří Groh, spojka HBC Ronal Jičín: „Po sérii třech porážek jsme za každou cenu potřebovali tři body, což se nám podařilo. Relativně se nám dařilo dodržet pokyny, které jsme si před zápasem řekli v šatně. Měli jsem soupeře dobře nastudovaného z videa.  Bojovalo se. Dařilo se nám v útoku i v obraně oproti minulých utkání a vyšlo nám to.”

Adam Gřešek, pivot Pepino SKP Frýdek-Místek: „Gratuluji Jičínu k vítězství. Podle mě to bylo hlavně způsobeno naší zbrklostí v útoku, vůbec jsme nehráli svoji hru. Měli jsme spoustu technických chyb, a to takových, že jsme přímo nahrávali soupeřovi. Potom nedůslednost v obraně, kdy jsme schopni bránit dlouhou dobu a poté najednou proskočí hráč Jičína. V útoku jsme neproměňovali šance, ani z pivota, ani z křídel. Nebylo to od nás dnes úderné v útoku.”

Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Chci pogratulovat domácím k zaslouženému vítězství. Jsem zklamán výkonem našeho družstva. Ukazuje se, že v tomto složení, ve kterém nyní jsme, ještě neumíme vyhrávat. V první půli jsme hodně chybovali v obraně a celkově jsme zahráli pod své možnosti, zejména v útoku. Nehráli jsme svůj herní styl a zahazovali jsme spoustu brankových příležitostí. K tomu 16 technických chyb oproti 9 domácích, to je také rozdíl, který hovoří k tomuto výsledku."

 

Tatran Litovel – KH ISMM Kopřivnice 24:33 (11:14)

Hosté přijeli s cílem urvat oba body s výhledem na třetí místo po základní části a vtrhli do utkání vedením 4:1. Jenže pak domácí brankář Fabián zavřel branku, do patnácté minuty chytil tři sedmičky a Litovel úspěšnými akcemi z křídel i spojek vyrovnala. Ve dvacáté minutě byl stav 9:9. Jenže závěr poločasu patřil opět Kopřivnici. Výborný Žingor v brance kryl řadu střel a Kopřivnice tak v poločase vedla 14:11. V druhém poločase se Kopřivnici dařilo postupně navyšovat rozdíl skóre a sérií 4 branek v řadě si v 50.  minutě vybudovala slušný šestibrankový náskok 22:16. Obraz hry byl celý druhý poločas takový, že domácí Litovel se těžko nadřela na každý gól a Kopřivnice vesměs skórovala snadno z brejků a nebo do prázdné brány, když domácí zkoušeli hrát bez brankáře přesilovky. Kopřivnice si tak po vyrovnaném prvním poločase nakonec celkem pohodově odváží oba body.

Nejlepší střelci: Šmíd 6, Pohlmann 6, Geist 5– Čadra 7, Holbein 7, Fulnek 7 Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/1. Vyloučení: 6 – 5 (ČK Havlíček - Střelec). Diváci: 304.

Ivo Vávra, trenér Tatranu Litovel: „Gratuluji Kopřivnici k vítězství. Tak trošku mi to dělá dobře, co jsem dnes viděl z pohledu trenéra, protože jsem měl možnost s těmi kluky dříve pracovat. Ukázala se dnes kvalita Kopřivnice. Také jsme darovali soupeři ve druhém poločase ten náskok 4-5 branek. Myslím si, že tomu utkání by slušel výsledek o 3-4 branky, ale bohužel náš kádr není natolik vyspělý, aby dokázal fungovat 60 minut jako dobře namazaný stroj a stejně jako v Novém Veselí, proti Hranicím či Brnu, stejně jako ostatními soupeři, se kterými jsme prohráli o pár branek, se ukázalo, že pokud bychom chtěli pomýšlet na lepší výsledky, tak nás čeká ještě kus práce v tréninku a také doplnění kádru na klíčových pozicích, ať už je to křídlo nebo post spojek.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: „Jsme šťastní, věděli jsme, že to bude těžké utkání a já jsem na to upozorňoval. Čekal jsem, že to bude tak těžké, jak to bylo a nakonec jsme odskočili jen v koncovce a ten výsledek úplně neodpovídá tomu, co se dělo 60 minut na hřišti. My jsme spokojení, protože tyto 2 body jsme potřebovali a teď se připravíme na finále před play-off, kdy máme doma Veselí a pokud ho porazíme, tak jdeme ze 3. místa. Za mě spokojenost.“

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email