top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Dukla drží naději na umístění v první čtyřce. Aby o ni nepřišla, musí v sobotu zvítězit v Karviné

07.03.2019, Redakce ČSH

Základní část házenkářské extraligy jde do finále. Do jejího konce zbývají pouhá dvě kola, ve kterých se rozhodne o tom, na který tým z trojice Frýdek-Místek, Lovosice a Zubří nezbude místo v play-off. Konečné umístění po základní části také určí, které celky na sebe ve čtvrtfinálovém kole vyřazovací části narazí. Protože se hraje o hodně, mají poslední dvě kola základní části stanovený jednotný začátek všech utkání. Pro předposlední 21. kolo je to sobota 9. března v 18:00.

Dukla, které aktuálně patří 5. příčka, ještě může usilovat o konečné umístění v první čtyřce, jenž zaručuje pro první zápasy play-off výhodu domácího prostředí. K tomu však potřebuje bezpodmínečně zvítězit v Karviné.

S aktuálním lídrem tabulky se v tomto kalendářním roce Pražané střetnou už počtvrté. Ve všech třech předchozích případech prohráli, a tak ani v sobotu nebudou v roli favorita. Přesto se hodlají poprat o vítězství, vždyť Karviná je jediná, kdo dokázal Duklu letos porazit. „Pokud chceme uspět, musíme podat stoprocentní výkon v nasazení, koncentraci a přístupu. Čeká nás výborně připravený tým jak po fyzické stránce, tak i z taktického hlediska, což dokázal v posledním měření sil, kdy nás přetlačil i bez svých opor Brůny a Piatka,“ říká brankář a kapitán Dukly Tomáš Petržala.

Podobně odpovídá z Karviné Marek Monczka: „Čekám, že se bude s Duklou hrát jako vždy velmi vyrovnaný a dramatický zápas. Nám ale hraje do karet to, že se tentokrát bude hrát na naší palubovce a před našimi fanoušky. Hrajeme spolu už čtvrtý zápas v krátké době, takže víme, co od sebe máme čekat. Pro nás bude největší nebezpečí vycházet od dua Klima a Patzel, ale věřím, že se naše obrana s nimi opět vypořádá a i tentokrát zůstanou oba body u nás.“

 

 

V zatím posledním střetnutí s Karvinou, které zmiňuje Petržala, měla Dukla k vítězství nejblíže. Zatímco v lednovém dvojzápase finále Českého poháru podlehla soupeři o tři, respektive pět branek, v extraligové dohrávce z 20. února zaostala o jediný gól 27:28. Po většinu zápasu přitom vedla. „My potřebujeme především vydržet v koncentrovaném výkonu po celých 60 minut. Není možné vypadnout na určitou část, jako se nám to stalo doma. Proto jsme zápas, který jsme dlouhých 50 minut kontrolovali, nakonec o branku prohráli. Nyní to bude ještě těžší, protože v sestavě Karviné bude Michal Brůna, jenž v Praze soupeři chyběl,“ říká trenér Dukly Daniel Čurda.

Návrat karvinského špílmachra, který v Praze nehrál kvůli karetnímu trestu, však Čurda považuje především za výzvu. „Karviná je jediný tým, se kterým jsme v jarní části ligy prohráli, takže mu máme co vracet. Těším se na odvetu a věřím, že si fanoušci házené užijí skvělé utkání,“ uzavírá trenér Dukly.

Ale i Dukla má jednu silnou zbraň, kterou posledně neměla. „S Duklou jsme již letos hráli třikrát a tak se moc nemůžeme navzájem překvapit. Je ale fakt, že se Dukla v posledním období hodně zvedla a ještě ji na pravé spojce posílil, Slovák Branislav Cigáň, který přišel z Topolčan. Ten se v posledních dvou zápasech ukázal ve velmi dobrém světle, když se stal nejlepším střelcem Dukly. Takže její úderná síly ještě více stoupla. Pro nás to zůstává stejné jako před posledním vzájemným utkáním. Musíme hlavně pohlídat přechod do rychlého útoku a maximálně se soustředit na svou hru,“ okomentoval vyhlídky před zápasem trenér Karviné Marek Michalisko.

 

Autoři Janis Aliapulios a Ivo Dudek

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email