top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Dukla drží naději na umístění v první čtyřce. Aby o ni nepřišla, musí v sobotu zvítězit v Karviné

07.03.2019, Redakce ČSH

Základní část házenkářské extraligy jde do finále. Do jejího konce zbývají pouhá dvě kola, ve kterých se rozhodne o tom, na který tým z trojice Frýdek-Místek, Lovosice a Zubří nezbude místo v play-off. Konečné umístění po základní části také určí, které celky na sebe ve čtvrtfinálovém kole vyřazovací části narazí. Protože se hraje o hodně, mají poslední dvě kola základní části stanovený jednotný začátek všech utkání. Pro předposlední 21. kolo je to sobota 9. března v 18:00.

Dukla, které aktuálně patří 5. příčka, ještě může usilovat o konečné umístění v první čtyřce, jenž zaručuje pro první zápasy play-off výhodu domácího prostředí. K tomu však potřebuje bezpodmínečně zvítězit v Karviné.

S aktuálním lídrem tabulky se v tomto kalendářním roce Pražané střetnou už počtvrté. Ve všech třech předchozích případech prohráli, a tak ani v sobotu nebudou v roli favorita. Přesto se hodlají poprat o vítězství, vždyť Karviná je jediná, kdo dokázal Duklu letos porazit. „Pokud chceme uspět, musíme podat stoprocentní výkon v nasazení, koncentraci a přístupu. Čeká nás výborně připravený tým jak po fyzické stránce, tak i z taktického hlediska, což dokázal v posledním měření sil, kdy nás přetlačil i bez svých opor Brůny a Piatka,“ říká brankář a kapitán Dukly Tomáš Petržala.

Podobně odpovídá z Karviné Marek Monczka: „Čekám, že se bude s Duklou hrát jako vždy velmi vyrovnaný a dramatický zápas. Nám ale hraje do karet to, že se tentokrát bude hrát na naší palubovce a před našimi fanoušky. Hrajeme spolu už čtvrtý zápas v krátké době, takže víme, co od sebe máme čekat. Pro nás bude největší nebezpečí vycházet od dua Klima a Patzel, ale věřím, že se naše obrana s nimi opět vypořádá a i tentokrát zůstanou oba body u nás.“

 

 

V zatím posledním střetnutí s Karvinou, které zmiňuje Petržala, měla Dukla k vítězství nejblíže. Zatímco v lednovém dvojzápase finále Českého poháru podlehla soupeři o tři, respektive pět branek, v extraligové dohrávce z 20. února zaostala o jediný gól 27:28. Po většinu zápasu přitom vedla. „My potřebujeme především vydržet v koncentrovaném výkonu po celých 60 minut. Není možné vypadnout na určitou část, jako se nám to stalo doma. Proto jsme zápas, který jsme dlouhých 50 minut kontrolovali, nakonec o branku prohráli. Nyní to bude ještě těžší, protože v sestavě Karviné bude Michal Brůna, jenž v Praze soupeři chyběl,“ říká trenér Dukly Daniel Čurda.

Návrat karvinského špílmachra, který v Praze nehrál kvůli karetnímu trestu, však Čurda považuje především za výzvu. „Karviná je jediný tým, se kterým jsme v jarní části ligy prohráli, takže mu máme co vracet. Těším se na odvetu a věřím, že si fanoušci házené užijí skvělé utkání,“ uzavírá trenér Dukly.

Ale i Dukla má jednu silnou zbraň, kterou posledně neměla. „S Duklou jsme již letos hráli třikrát a tak se moc nemůžeme navzájem překvapit. Je ale fakt, že se Dukla v posledním období hodně zvedla a ještě ji na pravé spojce posílil, Slovák Branislav Cigáň, který přišel z Topolčan. Ten se v posledních dvou zápasech ukázal ve velmi dobrém světle, když se stal nejlepším střelcem Dukly. Takže její úderná síly ještě více stoupla. Pro nás to zůstává stejné jako před posledním vzájemným utkáním. Musíme hlavně pohlídat přechod do rychlého útoku a maximálně se soustředit na svou hru,“ okomentoval vyhlídky před zápasem trenér Karviné Marek Michalisko.

 

Autoři Janis Aliapulios a Ivo Dudek

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Házená v TV
26. 05. 2019   10:30 hod ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019   20:00 hod ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019   17:50 hod ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
16. 06. 2019   16:50 hod ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
22. 05. 2019   17:00 hod ČT Sport
Finále: Karviná - Plzeň, přímý přenos na ČT Sport
Extraliga Play-off 1-2 - rozpis
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 31:27 HCB Karviná
12.5. 10:30
HCB Karviná 28:24 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
15.5. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 22:29 HCB Karviná
19.5. 12:30
HCB Karviná : Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
22.5. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HCB Karviná
26.5. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 186
Marek Monczka HCB Karviná 159
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 156
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 154
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 78
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 64
Marek Monczka HCB Karviná 56
Libor Horut HBC Ronal Jičín 44
kompletní tabulka
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 88
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 80
Dominik Solák HCB Karviná 78
Filip Hardt KH ISMM Kopřivnice 70
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email