top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

„Sledovat pozvolnou cestu, jak se z nejmenších házenkářů stávají extraligoví hráči je úžasné,” říká prezident jičínského házenkářského klubu Vladimír Flégr

08.03.2019, Redakce ČSH

Vladimír Flégr je nejvyšším představitelem vedení jičínského házenkářského klubu již řadu let. Přestože nikdy nebyl aktivním hráčem házené, vytvořil si k ní velmi blízký vztah.

 

Na úvod rozhovoru nám, prosím, prozraďte, jak dlouho jste ve vedení klubu?

Členem výboru klubu jsem přibližně od roku 1990. V roce 2001, kdy končil ve funkci prezidenta klubu Jan Dudek mě kamarádi přesvědčili, abych se jeho následníkem stal já. Na tuto nabídku jsem nakonec kývnul a tuto roli zastávám dodnes. 

 

Jak jste k házené přišel? Býval jste v minulosti aktivním hráčem házené?

Musím přiznat, že až po střední školu jsem o házené nevěděl téměř nic. Pocházím ze Skutče, kde se házená vůbec nehrála, já jsem aktivně provozoval fotbal, basketbal a atletiku. O házené jsem se poprvé více dozvěděl od tehdejšího spolužáka na střední škole ve Vysokém Mýtě, Luboše Rychny, jenž již v té době házenou aktivně hrál v Jičíně. Shodou okolností mě život zavál v roce 1987 právě do Jičína, kde jsem se stal trenérem mládežnických basketbalových týmů. V roce 1990 mě k házené zlanařil tehdejší hráč mužů a trenér mládeže Petr Babák. Ihned jsem se zapojil do dění v klubu jako člen výboru, pravidelně jsem vypomáhal také při letních soustředěních mládežnických celků.

 

Jaký je váš vztah k házené v současné době?

Přestože jsem házenou nikdy aktivně nehrál, tento sport mě ihned zaujal a během krátké doby jsem si k ní vybudoval velmi kladný vztah. Jedná se o rychlý a dynamický sport, který je nesmírně atraktivní pro diváky a v němž se prakticky neustále něco děje. Skutečnost, že můžete sledovat pozvolnou cestu, jak se z nejmenších házenkářů stávají extraligoví hráči, je pozoruhodná. Tento proces jsem měl možnost blíže sledovat i díky dvěma synům.

 

Zbývají poslední dvě kola do konce základní části nejvyšší házenkářské soutěže. Jak jste spokojený s probíhající extraligovou sezónou? Naplňují se cíle, které jste si jako klub před sezónou stanovili?

S aktuálním průběhem soutěžního ročníku 2018/2019 jsem spokojen. Základní cíl, kterým byl postup do play-off, jsme již s předstihem splnili. Přestože se celou sezónu potýkáme se zraněními některých klíčových hráčů, hrajeme v nejvyšší soutěži důstojnou roli a nebýt několika zbytečných bodových ztrát, mohli jsme se pohybovat ještě výš.

 

Co je cílem jičínského klubu a jakým směrem by se podle vašich představ měla jičínská házená rozvíjet?

Základní strategie je stále stejná, pokračovat v kvalitní práci s mládeží a vychovávat vlastní odchovance pro ligové dorostenecké týmy a extraligový celek. Dalším dílčím cílem je větší profesionalizace klubu, zlepšení zázemí pro sportovce, zajištění lepších tréninkových podmínek. Společně s dalšími kluby se budeme snažit vyvolat jednání o výstavbě nové tréninkové haly a nalezení vhodných prostor pro posilovnu, která by sloužila výhradně jičínským sportovním klubům.

 

 

 

Jičín je poměrně malé město, ve kterém je veliká konkurence sportovních oddílů.  Jak těžké je shánět finanční prostředky od sponzorů?

Získávání finančních prostředků od sponzorů a partnerů klubu je samozřejmě velmi náročné i proto, že házená nepatří mezi top sporty České republiky. Jsem velmi rád, že se na naplnění rozpočtu podílí většina členů vedení klubu. Jsem pevně přesvědčen, že na podpoře sportu by se měl mnohem více podílet stát a další instituce jako kraje a města.

 

Je něco, co byste chtěl v jičínské házené změnit?

V současné době a za současných finančních možností se toho moc měnit nedá. Přesto se některé věci najdou. Byl bych velmi rád, kdyby se do činnosti klubu ve větší míře zapojili rodiče malých házenkářů a samozřejmě hráči končící svou aktivní dráhu sportovce. Neméně důležité je větší propojení a zlepšení komunikace mezi trenéry a vedením klubu. Byl bych také rád, kdyby se podařilo ve větší míře obnovit fungování našeho fanclubu. 

 

Jak prožíváte zápasy jičínských házenkářů?

Musím se přiznat, že zápasy prožívám velice intenzivně. Jsem poměrně impulsivní, do děje zápasu jsem vtažen naplno a především v koncovkách vyrovnaných duelů dostává má nervová soustava co proto.  

 

Co byste jako prezident klubu rád vzkázal jičínským fanouškům?

V první řadě bych chtěl všem fanouškům jičínské házené poděkovat za dlouholetou podporu, které si nesmírně vážíme. Naše příznivce bych chtěl srdečně pozvat nejen na poslední domácí utkání základní části Strabag Rail Extraligy proti Brnu, které se uskuteční v sobotu 16. března 2019 od 18:00 hodin v městské sportovní hale. Současně bych chtěl příznivce požádat o co největší podporu při zápasech v play-off. Uvítáme však, pokud si fanoušci naleznou cestu a přijdou podpořit v některém z duelů rovněž ligové dorostence či navštíví mistrovské turnaje našich mládežnických celků.

 

Autorka: Kristýna Sedláková

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Házená v TV
26. 05. 2019   10:30 hod ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019   20:00 hod ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019   17:50 hod ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
16. 06. 2019   16:50 hod ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
22. 05. 2019   17:00 hod ČT Sport
Finále: Karviná - Plzeň, přímý přenos na ČT Sport
Extraliga Play-off 1-2 - rozpis
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 31:27 HCB Karviná
12.5. 10:30
HCB Karviná 28:24 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
15.5. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 22:29 HCB Karviná
19.5. 12:30
HCB Karviná : Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
22.5. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HCB Karviná
26.5. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 186
Marek Monczka HCB Karviná 159
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 156
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 154
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 78
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 64
Marek Monczka HCB Karviná 56
Libor Horut HBC Ronal Jičín 44
kompletní tabulka
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 88
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 80
Dominik Solák HCB Karviná 78
Filip Hardt KH ISMM Kopřivnice 70
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email