top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

"Je nám jedno, na koho ve čtvrtfinále půjdeme. V kabině jsme si řekli, že bychom chtěli letos obhájit titul. A tak musíme porazit stejně vlastně všechny," říká Užek

11.03.2019, Redakce ČSH

První místo stále patří i po víkendu Baníku Karviná. Před všemi týmy je už jen poslední zápas a nejvíc mají o co hrát házenkáři Lovosic a Zubří. A právě Lovci jsou posledním soupeřem Karviné v základní části, házenkáři Karviné ale nehodlají kalkulovat a i z posledního zápasu chtějí vítězství. "Do Lovosic pojedeme pro dva body," říká odhodlaně už s předstihem Jan Užek.

 

Jak hodnotíte sobotní zápas s Duklou?

Myslím, že byl super. Byl to fakt zápas, který měl všechno - hodně gólů, zákroky gólmanů, bitku… (śměv). Myslím, že pro fanoušky super. A tím bych vlastně chtěl všem fandům poděkovat, že jich přišlo tolik. Je vidět, že už se blíží play-off. Zápas už měl kvalitu a grády jako v play-off.

 

Kde byl podle vašeho názoru zlom v zápase? Kdy jste to rozhodli?

Myslím, že hlavně v nasazení. Byli jsme aktivní, lavička fungovala jak má. Prostě rozdíl byl určitě v bojovnosti. 

 

 

Vítězstvím jste zůstali na prvním místě. Předpokládáme, že si ho budete chtít udržet i po posledním kole základní části...

Je to tak. Máme cíl jít do play off z prvního místa. Byla by hloupost nějak kalkulovat, to se nevyplácí. Víme, že na výsledku zápasu posledního kola vlastně záleží, jestli se do play-off dostane Zubří nebo Lovosice, ale my každopádně chceme jít z prvního místa. Nehledě na tom, že chceme vyhrát v každém zápase, takže to nemůže být jinak ani v posledním kole v Lovosicích. Je nám v podstatě jedno, na koho ve čtvrtfinále půjdeme. Bavili jsme se společně všichni v kabině, že bychom chtěli letos obhájit titul a tak musíme porazit stejně vlastně všechny.

 

Ale přece jen pocitově - hraje se vám lépe proti Lovosicím nebo Zubří?

Mně je to vlastně jedno. Jestli naše forma bude gradovat a já věřím, že bude, tak je jedno, na koho ve čtvrtfinále narazíme.

 

 

Máte osobně dobrý pocit z posledních zápasů? Docela se vám daří...

No jo, lepí mi to. (úsměv) Jenže to není moje nebo jen moje zásluha. Když dostanu dobrou přihrávku tak už je to vlastně moje povinnost ji proměnit. Zaplaťpánbůh mi to tam teď padá, ale je to fakt jen díky tomu, že nám perfektně funguje spolupráce se spojkami. A nedá se říct, že oči mají přihrávky jen od Michala Brůny. Perfektně mi to dává i Marys (Marek Moncka) nebo Solo (Dominik Solák). Všichni mi to dávají skvěle. Je to dané systémem, který hrajeme a tím, že spojky hrají dobře.

 

Příští víkend vás čeká, jak už jsme dříve zmínili, poslední utkání základní části v Lovosicích. S čím na Lovosice vyrukujete?

Už jsem říkal, že chceme vyhrát. Ale nečeká nás nic lehkého. Oni mají nůž pod krkem. Určitě budou bláznit, hrát na krev, musí totiž vyhrát. Ale to my chceme taky a jedeme tam pro dva body. Lovosice mají velmi kvalitní kádr, vždyť na prvních dvou místech letošní tabulky střelců jsou Klimt s Motlem. Ale letos se Lovcům nějak nedaří, zejména ve venkovních zápasech. Pokoušejí se to ještě zlomit a mají doma poslední příležitost jak se dostat do play-off. Přesto si myslím, že když budeme hrát svoje, body budou naše.   

Autor a foto Ivo Dudek

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email