top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Do každého utkání jdu s tím, že chci vyhrát, říká Martin Pomichálek

13.03.2019, Redakce ČSH

Martin Pomichálek začal letošní sezonu v juniorce. Po zranění Tomáše Klabana však nyní nastupuje na pravém křídle také za hlavní tým Pepino SKP Frýdek-Místek.

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek se musí obejít bez Tomáše Klabana, který je dlouhodobě zraněný a nejspíš nestihne ani začátek příštího extraligového ročníku. Na postu pravého křídla tak hraje i Martin Pomichálek, kterého si klub vytáhl z juniorky. V rozhovoru mluví o tom, jaká je jeho úloha v družstvu, co očekává od posledního zápasu základní části proti Litovli nebo jak velkou šanci bude mít jeho tým v případném čtvrtfinále play off.

 

Martine, blíží se konec základní části letošního extraligového ročníku. Je podle vás dobře, že soutěž končíte proti týmům ze spodu tabulky?

Určitě jsme v roli papírových favoritů, ale vzhledem k tomu, že letošní ročník extraligy je vyrovnaný, může každý s každým vyhrát či prohrát. Ale ano, je lepší, že končíme dlouhodobou část s týmy ze spodní čtyřky, než kdybychom měli hrát proti družstvům ze špice tabulky.

 

V předešlém utkání jste doma přehráli Hranice, přesto jste zahodili spoustu brankových příležitostí. Proč?

Některé střelecké pokusy byly unáhlené a Pepa Kučerka v brance Hranic si je pohlídal.

 

Sám jste hned na začátku neproměnil tři náskoky z křídla. Vnímal jste, že proti vám stál Josef Kučerka, který patří k nejzkušenějším brankářům v celé extralize?

Věděl jsem, kdo proti nám bude v bráně stát. Pepa je zkušený borec, který už toho má dost odchytáno. Bohužel mi to tam nespadlo ani jednou.

 

 

Nakonec vás to ale tolik mrzet nemuselo, protože jste vyhráli 29:26. Nyní vás čeká zápas proti Litovli, která je poslední. Uhrála zatím jen dva body. Vnímáte, že jste jasným favoritem? Nebude vás to svazovat?

Určitě tu roli favorita vnímáme a zároveň ji i přijímáme s respektem k Litovli. Pokud ale předvedeme to, co umíme a na co máme, tak vyhrajeme.

 

Litovel sice zatím vyhrála jen jednou, ale po zimní přestávce už zápasy neprohrává tak jednoznačně jako na podzim. Jaké střetnutí tedy očekáváte?

Litovel bude hrát v domácím prostředí a nemá co ztratit. My musíme uhrát alespoň jeden bod. Očekávám tedy bojovné utkání, ve kterém budou rozhodovat obrany obou týmů.

 

Máte Litovel nějak nastudovanou? V čem se Litovel nejvíce změnila oproti podzimu? Dá se říct, že je něčím nebezpečná, byť je jasně poslední?

Na podzim jsem proti Litovli nenastoupil, a proto nedokážu na tuto otázku odpovědět.

 

Na pravém křídle vám dlouhodobě chybí Tomáš Klaban. Má tento fakt nějaký vliv na vaše výkony? Co je tak nyní vaším hlavním úkolem?

Kdyby se Tomáš nezranil, byl bych stále v juniorce. Po zranění Tomáše mi zavolal náš vedoucí družstva, jestli bych jim nechtěl pomoct v této zapeklité situaci. Vzal jsem to jako výzvu a nabídku přijal. Mým úkolem je být týmu nápomocný, jak jen to půjde.

 

Pravidelně hráváte také za juniorku. Musíte nějak přizpůsobovat svou hru ať už jednomu či druhému družstvu nebo hrajete pořád stejně?

Do každého utkání jdu s tím, že chci vyhrát a být co nejvíce nápomocen svému týmu. Nedělám tedy rozdíl mezi juniorkou a A-týmem a jdu do každého zápasu na sto procent.

 

Poslední výhrou nad Hranicemi jste se výrazně přiblížili účasti v play off. Každopádně s největší pravděpodobností narazíte na jeden z nejlepších celků základní části. Ať už to bude Karviná či Plzeň. Jak velkou šanci byste podle vás měli, ať už proti tomu nebo onomu soupeři?

Jak jsem už říkal, tak letošní extraliga je vyrovnaná a každý může porazit každého. Každý zápas začíná za stavu 0:0 a když budeme hrát na hranici svých možností a přikloní se k nám trochu štěstíčka, jsme schopni porazit Karvinou i Plzeň.

 

Autor Jan Smekal

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email