top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

V posledním kole základní části bude Dukla hájit pátou příčku, ve sportovní hale Břve vyzve Kopřivnici

14.03.2019, Redakce ČSH

Před extraligovými házenkáři je poslední kolo základní části této sezony, které se až na výjimku v podobě duelu Nového Veselí s Plzní odehraje v sobotu 16. března od 18:00. O sedmi čtvrtfinalistech je rozhodnuto již nyní, poslední místenka pro play-off poputuje buď do Lovosic, nebo do Zubří. Kromě toho ale zbývá rozluštit i několik dalších tajenek. Třeba tu o vítězi základní části. Uhájí po 22. kolech první příčku Karviná, kterou ve snaze projít do elitní osmičky vyzvou právě Lovosice, nebo ji přeskočí Plzeň? Ať už dopadne tento boj jakkoli, až poslední kolo určí čtvrtfinálové dvojice. Jisté je v tuto chvíli jen to, že Nové Veselí skončí po základní části čtvrté a Kopřivnice třetí.

A právě s Kopřivnicí sehraje v sobotu Dukla poslední odvetu v základní části. Pražané sice drží průběžné páté místo (23 bodů), ale jak šestý Jičín (rovněž 23 bodů), tak sedmý Frýdek-Místek (22 bodů), mají pro závěrečné extraligové kolo tabulkově hůře postavené soupeře (Brno, respektive Litovel) a jsou proto ve svých utkáních favority.

Dukla tedy potřebuje Kopřivnici porazit a nemůže se při tom příliš ohlížet na to, že pro soupeřovo tabulkové postavení už není poslední zápas podstatný. „Pro nás je to zápas play-off. Chceme udržet 5. místo, protože to je nejvyšší pozice, na kterou můžeme po základní části dosáhnout. To je nyní náš cíl a cesta k němu vede přes vítězství nad Kopřivnicí. Ta udělala pod vedením Lubomíra Veřmiřovského veliký progres, její hra má jasný systém. Jsou to hráči, kteří jsou delší dobu spolu a je vidět, že mají velmi dobře načasované náběhy a celkový timing. My chceme navázat na úspěšnou jarní část, doma bodovat a s výhrou i dobrým pocitem jít do čtvrtfinále play-off,“ říká trenér Dukly Daniel Čurda.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice, potrvzuje, že Kopřivnice má „své jisté“, ale poslední body nedá lacino: „Po výhře v posledním kole jsme si zajistili jistý postup do play-off ze třetího místa. Jsme naladěni na play-off a na Dukle budeme chtít podat kvalitní výkon. Víme, že domácí budou chtít bodovat, takže očekáváme velice těžký zápas. Výkony soupeře mají zlepšující se tendenci, což jasně potvrzují výsledky a postavení Dukly v tabulce, takže nás opravdu nečeká nic jednoduchého."

 

 

Jeden z Čurdových svěřenců Ondřej Šimůnek připomíná, že Kopřivnici má Dukla co vracet. Na severní Moravě totiž v listopadu podlehla vysoko 31:22, když ji hned osm branek vstřelil aktuálně třetí nejlepší střelec Kopřivnice v této sezoně Jan Gřes. Od té doby se ale hodně změnilo, Dukla se odrazila ode dna a v jarní části ji dokázal porazit jen obhájce titulu z Karviné. Na zlepšené výkony by nyní chtěli Pražané navázat, podle Šimůnka ale nepůjde o nic snadného. „Kopřivnice má sice mladý, ale velmi silný tým, kterému se na jaře daří, o čemž svědčí i výhra na horké půdě v Karviné. My však soupeři chceme vrátit relativně vysokou porážku a v domácím prostředí půjdeme jednoznačně za dvěma body, které nám zajistí výhodnější pozici pro play-off,“ říká Šimůnek.

Martin Střelec, křídlo KH ISMM Kopřivnice, chce v posledním zápase především potvrdit kopřivnickou formu před zápasy o medaile. „Dukla odehrála jarní část ve velmi slušné formě. Tento zápas nám ukáže, na kterého soupeře narazíme v nástavbové části. Jedeme zabojovat o body a potvrdit tak naši formu a po tomto zápase se budeme soustředit už jenom na vyřazovací část a možnost porvat se o co nejlepší konečné umístění, třeba s medailovým koncem," doufá Střelec.

Zápas může být pro oba soupeře velmi důležitý i v tom, že pokud Dukla skončí po základní části šestá, stane se jejím čtvrtfinálovým soupeřem právě Kopřivnice. O tom, kdo nakonec půjde do play-off s lepším pocitem z posledního zápasu dlouhodobé části, se fanoušci budou moci přesvědčit v sobotu 16. března od 18:00. A to buď přímo v hostivické sportovní hale Břve, kam se Dukla kvůli rekonstrukci své domácí haly v Ruzyni pro toto kolo přesunula, nebo prostřednictvím přímého přenosu internetové televize TVCom.

 

Autoři Janis Aliapulios a Martin Petřek

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Házená v TV
26. 05. 2019   10:30 hod ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019   20:00 hod ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019   17:50 hod ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
16. 06. 2019   16:50 hod ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
22. 05. 2019   17:00 hod ČT Sport
Finále: Karviná - Plzeň, přímý přenos na ČT Sport
Extraliga Play-off 1-2 - rozpis
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 31:27 HCB Karviná
12.5. 10:30
HCB Karviná 28:24 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
15.5. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 22:29 HCB Karviná
19.5. 12:30
HCB Karviná : Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
22.5. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HCB Karviná
26.5. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 186
Marek Monczka HCB Karviná 159
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 156
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 154
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 78
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 64
Marek Monczka HCB Karviná 56
Libor Horut HBC Ronal Jičín 44
kompletní tabulka
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 88
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 80
Dominik Solák HCB Karviná 78
Filip Hardt KH ISMM Kopřivnice 70
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email