top logo

Extraliga házené 2017/2018

top logo

V Hranicích mají příjemné starosti. Jsou házenkářským městem a nemají nouzi o talenty

12.11.2015, Milan Novotný

Průběžné druhá příčka v extraligové tabulce vyznívá pro házenkáře TJ Cement Hranice vzhledem k sedmému místu v loňském ročníku lichotivě. Ovšem v jedné ze severomoravských házenkářských bašt moc dobře vědí, že se zajíci sčítají až po honu.

„Loni nás postihla katastrofa, když se nám kvůli zranění rozpadla prakticky celá základní šestka. Navíc Jarda Zemánek, jehož zdravotní problémy nepotkaly, vyfasoval dlouhý disciplinární trest. To se dohromady muselo na výkonech a celkovém výsledku sezony projevit,“ začal své vyprávění manažer týmu Martin Schober.

Vzhledem k tomu, že je odehráno pouhých devět zápasů, není pro něj konečné umístění zatím nosné téma. „V systému play off, který je atraktivní pro velké sporty, jako je třeba hokej, ale nikoliv pro házenou, se všechno může obrátit. Za čtyři měsíce nás zase může položit marodka. To dopředu nikdo neví. Proto se ve vyřazovacím způsobu nedá vyloučit, že uspěje mužstvo, které do závěrečných bojů mezi elitní osmičkou vstoupí z horší pozice,“ prohlásil Schober.

„Potom přijdou body nahrané v základní části úplně vniveč, a když se v play off objeví zranění, tak většina extraligových klubů nemá opory kým nahradit. Proto si myslím, že by pro závěr soutěže bylo vhodnější, kdyby se jako dřív tabulka rozdělila na dvě šestky. Nadstavbová část by podle mě byla i atraktivnější pro diváky, ale nejvíc by sedělo, kdyby tímto způsobem pokračovalo osm klubů o titul a čtyři záchranu,“ sdělil manažer svůj názor.

Házená je v Hranicích na Moravě nejúspěšnějším sportem. „Fotbalu, který hraje divizi, nemůžeme konkurovat kvantitou, ale návštěvnost máme s fotbalisty srovnatelnou, a tak si troufnu říct, že Hranice jsou házenkářským městem. Přispívá k tomu i skutečnost, že jsme dvojnásobnými vicemistry extraligy a vítězi a finalisty Českého poháru,“ vyzdvihl Martin Schober.

„To se odráží na naší členské základně. Začíná nás být tolik, že máme kolikrát problém najít pro všechny týmy tréninkové hodiny. To jsou ale příjemné starosti a vážíme si takového zájmu mládeže,“ pokračoval manažer.

„Házenkáři se u prostě nás rodí. Máme družstva minižáků, přípravek, starších a mladších žáků. Z nich brzy vyrostou dorostenci, kteří nám v minulých letech chyběli. Nyní s nimi můžeme do budoucna počítat a věříme, že se časem stanou přirozeným oživením mužského celku. Už dneska vidíme v žákovských družstvech talenty, které chceme dovést až prvního týmu.“

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-8-čtvrtfinále - rozpis
HK FCC Město Lovosice : KH Kopřivnice
25.4. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC Dukla Praha
25.4. 18:00
HC ROBE Zubří : Pepino SKP Frýdek-Místek
25.4. 18:00
HCB Karviná : HBC Ronal Jičín
25.4. 18:00
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 203
Marek Monczka HCB Karviná 186
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 180
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 166
kompletní tabulka
Marek Monczka HCB Karviná 71
Martin Mošovský HBC Strakonice 1921 54
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 50
Jakub Štěrba TJ Sokol Nové Veselí 49
kompletní tabulka
Jan Zbránek HCB Karviná 66
Jakub Šindelář Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 64
Dalibor Mynář KH Kopřivnice 62
Michal Brůna HCB Karviná 60
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email