top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Pozvánka na 10. kolo: Sobotní šlágr mezi Duklou Praha a Talentem MAT Plzeň slibuje vyrovnanou bitvu

12.11.2015, Milan Novotný

I prostřednictvím bojovně laděné upoutávky umístěné na klubovém webu se házenkáři pražské Dukly chystají na sobotní šlágr 10. kola extraligy, v němž přivítají tradičního rivala Talent MAT Plzeň. Souboj vedoucích Pražanů s průběžně čtvrtým mužstvem tabulky slibuje lítou bitvu a domácí stánek Dukly v Ruzyni bude i díky očekávanému příjezdu plzeňských fanoušků zřejmě praskat ve švech. Desáté kolo si už odbylo předehrávku - Gumárny Zubří ve středu dominovaly na půdě posledního HC Zlín, odkud si odvezly výhru 31:42 (12:24).

Plzeňští se na zápas s Duklou, který má parametry derby, nepřipravují jinak než ostatní extraligové souboje. „Víme, jaký styl soupeř praktikuje, jak brání a na to se soustředíme. Určitě bude rozhodovat forma jejich brankářů a musíme si dát pozor na Milana Kotrče a Davida Šůstka,“ vyprávěl trenér Západočechů Martin Šetlík.

V reprezentační pauze mu ze sestavy vypadl Jan Blecha, který si v pohárovém zápase přivodil tříštivou zlomeninu palce pravé ruky a musel na operaci. „Toho čeká dlouhá pauza, problémy má i brankář Karel Šmíd. Nad jeho startem visí otazník,“ pokračoval. „Dukla letos ještě doma neprohrála, a tak se dá čekat vyrovnané utkání. My se budeme snažit držet naší hry a byli bychom rádi, kdyby se nám v Praze podařilo bodovat.“

Dukla se musela v reprezentační přestávce obejít bez tří reprezentantů, i když proti Belgii nastoupil jen Milan Kotrč. „Určitě mu to přidalo na sebevědomí a měl by v reprezentační formě pokračovat i u nás. V extraligové přestávce se podařilo doléčit nějaké neduhy. Po nemoci se vrací i talentovaný Dieudonne Mubenzem, který bral několikrát za sebou antibiotika. Teď byl na srazu juniorské reprezentace, a tak by mohl zasáhnout do hry,“ zmínil trenér Pražanů Jan Josef devatenáctiletého mladíka, který se narodil v Česku, ale matku má původem z Kolumbie a otce z Demokratické republiky Kongo.

„Souboj s Plzní bude velice atraktivní, ale zároveň nesmírně těžký. Hrají dobrou rychlou házenou, velkou sílu mají ve zkušeném Radkovi Motlíkovi v bráně a v poli se mohou spolehnout na střelbu Michala Tonara a Milana Škvařila, Petr Vinkelhöfer je zase nepředstavitelný dříč, který toho spoustu odmaká v obraně i v útoku. Mají osobnosti na všech postech, a není divu, že byli dvakrát za sebou mistry republiky,“ dodal Josef.

Oba potřebují bodovat

Úplně jiné starosti mají aktéři duelu z opačného pólu tabulky. Rovněž v sobotu odpoledne se střetne jedenáctý Handball KP Brno s desátým Tatranem Litovel. V hale ve Vodové ulici půjde o souboj celků, které nutně potřebují body. Domácí mají svém kontě jen dva, hosté dosud nasbírali čtyři.

Brňané se v přestávce extraligy věnovali mixu odpočinku a nabírání kondice. „Trénovali jsme spíš bez míče, aby kluci přišli na jiné myšlenky. Myslím, že nám to pomohlo, protože někteří nebyli kondičně na výši. Poměrně dlouhou pauzu jsme si zpestřili přátelským utkáním a nyní se už soustřeďujeme na Litovel. Těší mě, že z mužstva čiší elán. Utkání chceme zvládnout důrazem v obraně a do útoku zapojit co nejvíc hráčů. Nesmíme připustit, abychom doma přišli o body,“ povídal kouč Králova pole Pavel Čejka.

Jeho protějšek na litovelské lavičce Lubomír Krejčíř považuje zápas za nesmírně důležitý. „Soupeř je v podobném pásu výkonnosti jako my a musíme se s ním porvat o body. Bohužel nám do přípravy zasáhlo několik onemocnění. O taktice se nechci záměrně šířit, snad mohu říct jen to, že pro nás bude klíčové, jak dlouho vydržíme se silami. To byl v předchozích utkáních hlavní problém našeho amatérského kolektivu,“ poznamenal.

Program 10. kola extraligy mužů: sobota 14. 11. - 10.25 hod.: Cement Hranice - HK FCC Město Lovosice, 16.30: Dukla Praha – Talent MAT Plzeň, 17.00: Handball KP Brno - Tatran Litovel, neděle 15. 11. -17.00: KH Kopřivnice - Baník OKD Karviná, 17.00: SKP Frýdek-Místek - Ronal Jičín. Předehráno: HC Zlín – Gumárny Zubří 31:42 (12:24).

Foto Ladislav Adámek

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email