top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Zázrak se nestal, komentoval extraligový pád kouč Litovle

09.04.2019, Redakce ČSH

Od prvního kola extraligy bojovali litovelští házenkáři o přežití. A stále doufali, že ač nováček, najdou nějaký způsob, jak se odlepit z posledního místa. Jenže se ukázalo, že od přání k realitě bylo příliš daleko, a už čtyři kola před koncem play out vědí, že nejvyšší soutěž opustí. „Zázrak se nestal,“ přiznal kouč Ivo Vávra.

 
Tatran chtěl zkusit vybojovat záchranu v play out, malou naději jim dalo vítězství v posledním kole základní části nad Frýdkem-Místkem, ale to byla teprve druhá výhra v soutěži. Víkendová domácí porážka s Brnem pak vytvořila mezi oběma soupeři nesmazatelnou devítibodovou propast. „Byl to pohřeb jakýchkoliv šancí. V plné míře se ukázaly výkonnostní zenity řady našich hráčů. Nedokážeme držet stejnou výkonnost ani dva zápasy po sobě,“ prohlásil Vávra po porážce 20:27.

Sedmigólový rozdíl v souboji s předposledním a jen čtyři získané body ze 24 zápasů naznačují, že nováček se nemohl v kvalitě rovnat se zbytkem nejvyšší soutěže. „Ukázalo se, že rozdíl mezi první ligou a extraligou je obrovský. Když jsme vyhráli první ligu, převládlo nadšení, jenže posily, které přišly, ať už Mekič, nebo Hrachový, se zranily, a část hráčů měla svůj maximální zenit v první lize,“ hledá Vávra příčiny slabé bilance.

Výsledkem byla série porážek a čekání na první body až do 15. kola. I když zbývalo ještě dost zápasů, výhra nad Lovosicemi euforii nenastartovala. „Přišla do toho i nějaká nováčkovská daň, kdy jsme čtyři pět zápasů prohráli o branku. Trochu smůla, zranění, v podstatě jsme nehráli nikdy kompletní, a když se to posčítá, tak je sestup reálný,“ uznává Vávra.

Po roce tak Tatran o extraligu přišel, ačkoliv existuje ještě možnost, že ji bude hrát i v příštím roce. To by však o ni nesměl stát vítěz ani druhý tým první ligy. Na postup mají nyní našlápnuto Hustopeče, za nimi jsou se čtyřbodovou ztrátou Strakonice. „Je to složité. Nejdřív všichni řeknou, že nechtějí postoupit, protože nemají peníze ani hráče. To je realita. Na druhou stranu, jakmile první ligu vyhrajete, začnete přemýšlet, jestli se do extraligy přihlásit. Stejné to bylo i loni v Litovli. Signály nejprve byly takové, že nikdo z první ligy nechce, teď už zase, že Hustopeče chtějí. Ale to jsou spekulace,“ podotkl litovelský kouč.

Hlavní problém vidí v tom, že se vše rozhodne až 1. června, kdy se podávají přihlášky do extraligy, a to je pozdě budovat tým, hráči už mají smlouvy podepsané. „Variant, kudy by se měl klub ubírat dál, je hodně, ale to je otázka pro vedení,“ připomíná Vávra, který sám neví, zda bude v Litovli pokračovat. „Je to otevřená záležitost, o které se jedná. Teď jsme všichni smutní, jak to dopadlo.“

 
 
Autor: Miloslav Jančík, zdroj: www.idnes.cz/sport/hazena

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email