top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Zázrak se nestal, komentoval extraligový pád kouč Litovle

09.04.2019, Redakce ČSH

Od prvního kola extraligy bojovali litovelští házenkáři o přežití. A stále doufali, že ač nováček, najdou nějaký způsob, jak se odlepit z posledního místa. Jenže se ukázalo, že od přání k realitě bylo příliš daleko, a už čtyři kola před koncem play out vědí, že nejvyšší soutěž opustí. „Zázrak se nestal,“ přiznal kouč Ivo Vávra.

 
Tatran chtěl zkusit vybojovat záchranu v play out, malou naději jim dalo vítězství v posledním kole základní části nad Frýdkem-Místkem, ale to byla teprve druhá výhra v soutěži. Víkendová domácí porážka s Brnem pak vytvořila mezi oběma soupeři nesmazatelnou devítibodovou propast. „Byl to pohřeb jakýchkoliv šancí. V plné míře se ukázaly výkonnostní zenity řady našich hráčů. Nedokážeme držet stejnou výkonnost ani dva zápasy po sobě,“ prohlásil Vávra po porážce 20:27.

Sedmigólový rozdíl v souboji s předposledním a jen čtyři získané body ze 24 zápasů naznačují, že nováček se nemohl v kvalitě rovnat se zbytkem nejvyšší soutěže. „Ukázalo se, že rozdíl mezi první ligou a extraligou je obrovský. Když jsme vyhráli první ligu, převládlo nadšení, jenže posily, které přišly, ať už Mekič, nebo Hrachový, se zranily, a část hráčů měla svůj maximální zenit v první lize,“ hledá Vávra příčiny slabé bilance.

Výsledkem byla série porážek a čekání na první body až do 15. kola. I když zbývalo ještě dost zápasů, výhra nad Lovosicemi euforii nenastartovala. „Přišla do toho i nějaká nováčkovská daň, kdy jsme čtyři pět zápasů prohráli o branku. Trochu smůla, zranění, v podstatě jsme nehráli nikdy kompletní, a když se to posčítá, tak je sestup reálný,“ uznává Vávra.

Po roce tak Tatran o extraligu přišel, ačkoliv existuje ještě možnost, že ji bude hrát i v příštím roce. To by však o ni nesměl stát vítěz ani druhý tým první ligy. Na postup mají nyní našlápnuto Hustopeče, za nimi jsou se čtyřbodovou ztrátou Strakonice. „Je to složité. Nejdřív všichni řeknou, že nechtějí postoupit, protože nemají peníze ani hráče. To je realita. Na druhou stranu, jakmile první ligu vyhrajete, začnete přemýšlet, jestli se do extraligy přihlásit. Stejné to bylo i loni v Litovli. Signály nejprve byly takové, že nikdo z první ligy nechce, teď už zase, že Hustopeče chtějí. Ale to jsou spekulace,“ podotkl litovelský kouč.

Hlavní problém vidí v tom, že se vše rozhodne až 1. června, kdy se podávají přihlášky do extraligy, a to je pozdě budovat tým, hráči už mají smlouvy podepsané. „Variant, kudy by se měl klub ubírat dál, je hodně, ale to je otázka pro vedení,“ připomíná Vávra, který sám neví, zda bude v Litovli pokračovat. „Je to otevřená záležitost, o které se jedná. Teď jsme všichni smutní, jak to dopadlo.“

 
 
Autor: Miloslav Jančík, zdroj: www.idnes.cz/sport/hazena

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Házená v TV
19. 05. 2019   12:50 hod ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
01. 05. 2019   19:00 hod ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
Extraliga Play-off 1-4 - semifinále - rozpis
HCB Karviná 33:29 HC Dukla Praha
21.4. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 31:29 HBC Ronal Jičín
21.4. 19:00
HC Dukla Praha 28:29 HCB Karviná
24.4. 19:00
HBC Ronal Jičín 37:38 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
24.4. 19:00
HCB Karviná : HC Dukla Praha
28.4. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HBC Ronal Jičín
28.4. 10:30
HC Dukla Praha : HCB Karviná
1.5. 19:00
HBC Ronal Jičín : Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
1.5. 19:00
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 177
Marek Monczka HCB Karviná 140
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 140
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 136
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 77
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 59
Marek Monczka HCB Karviná 52
Libor Horut HBC Ronal Jičín 42
kompletní tabulka
Dominik Solák HCB Karviná 76
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 74
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 74
Filip Hardt KH ISMM Kopřivnice 68
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email