top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

V sobotu na souboj o bronz i páté místo

09.05.2019, Redakce ČSH

O umístění na 9. až 12. místě je rozhodnuto. Poslední příčka letos patří Litovli. Rozhodnuto je i o tom, který tým skončí na osmém místě. Zbývá tak už jen několik otazníků. Vedle toho nejdůležitějšího – tedy kdo bude letošním mistrem – je to tak otázka, kdo skončí na pátém a kdo na třetím místě. Kdy se o tyhle příčky bude hrát?

 

Zatímco týmy na sedmém až dvanáctém místě si už mohou začít užívat posezónní volno, o hornější příčky se ještě bude bojovat.

 

O 5. – 6. místo: TJ Sokol Nové Veselí – KH ISMM Kopřivnice

3. května 2019 v 19.00 hodin TJ Sokol Nové Veselí – KH ISMM Kopřivnice 31:24 (15:13)

11. května 2019 v 19.00 hodin KH ISMM Kopřivnice – TJ Sokol Nové Veselí

 

Odvetné utkání o 5. místo sehrají týmy v Kopřivnici na zimním stadionu. Pro návštěvníky je připravený bohatý doprovodný program za účasti řady sportovních hvězd. Více zde.

 

Adam Očkovič, hráč KH ISMM Kopřivnice: „Čeká nás odvetné utkání s Novým Veselím, kde jsme bohužel nezvládli posledních deset minut zápasu a přivezli si tak ztrátu sedmi gólů. Veselí se prezentuje tvrdou obranou a hodně silovou házenou, takže nás nečeká nic lehkého. Určitě budeme bojovat o konečné páté místo v tabulce, což by bylo za poslední roky jedno z nejlepších umístění klubu."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: „V sobotu náš čeká náročná odveta, ve které budeme muset dotahovat sedmibrankový náskok soupeře, takže to bude velice složité. Do Nového Veselí jsme ale odjížděli v nekompletní sestavě a takový výsledek se dal očekávat, doufáme, že na nadcházející odvetu budeme už kompletní, abychom mohli odehrát co nejkrásnější zápas pro diváky v unikátním prostředí zimního stadionu. Utkání na zimním stadionu nabídne velice bohatý a atraktivní program a přivítá spousty vzácných a zajímavých hostů. Bude to pro nás opravdová oslava kopřivnické házené, na kterou bych všechny naše fanoušky srdečně rád pozval. Do zápasu dáme maximum a uděláme vše pro to, abychom úspěšně zakončili jednu z nejlepších sezon poslední doby."

Pavel Hladík, trenér Sokola Nové Veselí: „Čeká nás poslední zápas této sezony, která je pro náš klub nejen historická, ale doufám, že i přelomová. Určitě chceme končit sezonu pozitivně a to tedy ziskem 5. místa. Nečeká nás nic lehkého. Kopřivnice chystá velké představení na zimním stadionu a jejich touha po otočení výsledku bude určitě veliká. My musíme do utkání jít z jasným cílem a to je utkání vyhrát. Hrát na udržení výsledku by bylo jako strčit hlavu do oprátky a stát na židli co má tři nohy. Máte určitou oporu, ale podstupujete veliké riziko. Věřím, že se nám podaří nastavit myšlení hráčů na maximální úsilí a poslední zápas sezony zvládneme. .“

 

 

O 3. místo: HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín (na 3 vítězná utkání)

11. května 2019 v 19.00 hodin HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín

15. května 2019 v 19.00 hodin HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha

19. května 2019 v 19.00 hodiny HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín

22. května 2019 v 17.00 hodin HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha

26. května 2019 (bude upřesněno) HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín

 

Jan Syřínek, hráč Dukly Praha: „Čeká nás série o 3. místo. Po vyřazení s Karvinou rozhodně nechceme ukončit sezonu bez medaile, bronz by pro nás byl po průběhu sezony určitě úspěchem. Jičín ovšem odehrál dva velmi dobré zápasy s Plzní a určitě nás nečeká nic lehkého. Naše vzájemné zápasy letos skončily stejným výsledkem, vždy lépe pro hostující družstvo, ale naše prohra spadala do období, kdy jsme nehráli dobře. Doufám, že navážeme na naše poslední výkony s Karvinou a tentokrát to budeme my, kdo získá první bod do série, který bude velmi důležitý pro celý vývoj.“

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Jde o medaili a ta byla naším cílem po celý ročník. Jakákoli medaile znamená úspěšnou sezónu. Věřím, že se nám povede překonat zklamání z vyřazení v semifinále a navázat na dva poslední duely s Karvinou, kdy jsme předvedli velmi dobrý výkon. Jičín je těžký soupeř. Letos předvedl výborný rok, oba naše zápasy v základní části byly velmi vyrovnané, takže očekávám tuhý boj a věřím, že ze zisku bronzu se budeme radovat my.“

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín: „V boji o bronzové medaile nás čeká gigant české klubové házené. Dukla je soupeř, který má každý rok jen ty nejvyšší ambice. Soupeř, jehož forma měla během sezóny stoupající tendenci a kterému ještě více narostla síla návratem Jakuba Svitáka po jeho zranění. K Dukelským máme zdravý respekt a jsme si vědomi jejich nejenom silných, ale i slabých stránek. S tímto soupeřem máme zkušenosti z bojů o 5. místo z loňské sezóny, ale i z té letošní, kdy jsme v průběhu sezóny dokázali vyhrát na jeho palubovce. Pokud chceme být v boji o 3. místo úspěšní a korunovat již tak úspěšnou sezónu pro jičínskou házenou, musíme výhru na hřišti Dukly znovu zopakovat!”

David Machalický, brankář HBC Ronal Jičín: „Ačkoliv jsme vypadli z boje o mistrovsky titul, máme stále o co hrát. Dukla bude spoléhat na Tomáše Petržalu v bráně a následný přechod první a druhou vlnou. Čeká nás tedy trochu jiný styl házené, než v sérii proti Plzni. S Duklou jsme ale odehráli tuto sezónu dva vyrovnané zápasy, dokonce se stejným skóre. Že můžeme porazit každého, jsme si dokázali v sérii s Kopřivnicí a nakonec i v sérii s Plzní, kde jsme byli ve dvou případech hodně blízko vítězství. My bude muset sebrat zbytky sil a na hřišti nechat úplně vše. O to žádám i naše fanoušky, aby bojovali společně s námi. Společně máme na dosah ohromný úspěch, který si dle mého názoru zasloužíme.”

 

 

Nadstavba o 9. – 12. místo

Boje o záchranu jsou už také dohrány. Bez zaváhání nadstavbou prošlo Zubří, která si nesla nepřekročitelný náskok už do úvodu nadstavbové soutěže. Desítku uzavírají Hranice, o jednu výhru za nimi končí Brno. Beznadějně poslední skončili házenkáři Litovle.

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Házená v TV
31. 05. 2019   20:00 hod ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019   17:50 hod ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
16. 06. 2019   18:00 hod ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
Extraliga Play-off 1-2 - rozpis
HCB Karviná 28:24 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
15.5. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 22:29 HCB Karviná
19.5. 12:30
HCB Karviná 34:35 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
22.5. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 32:30 HCB Karviná
26.5. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 186
Marek Monczka HCB Karviná 170
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 156
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 154
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 78
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 64
Marek Monczka HCB Karviná 57
Libor Horut HBC Ronal Jičín 44
kompletní tabulka
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 88
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 80
Dominik Solák HCB Karviná 72
Filip Hardt KH ISMM Kopřivnice 70
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email