top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Nové Veselí hlásí první posily, sazí na vlastní mládežníky a angažovalo frýdecko-místeckého Kocicha

24.05.2019, Redakce ČSH

Mladí dorostenci Nového Veselí Radek Flajsar a Filip Bartůněk doplní pro další sezónu seniorský výběr Nového Veselí. Z Frýdku - Místku pak na Vasočinu míří kanonýr Martin Kocich.

 

Na pozici levého křídla doplní tým Nového Veselí talentovaný juniorský reprezentant Radek Flajsar. Ten již zasáhl do jarní části STRABAG Rail Extraligy a dokázal, že může být platným členem extraligového áčka. Radek podepsal s klubem víceletý kontrakt a od července se již plně zapojí do přípravy "A" týmu, i když věkově stále patří do kategorie dorostu. Za ten už ale bude nastupovat velmi málo a veškeré tréninky bude absolvovat s "A" týmem. Nahradí tak odcházejícího Ondřeje Skalického.

"Jsme opravdu velmi rádi, že naše akademie dokázala vychovat hráče pro "A" tým. Vychovat hráče, který je schopný ihned po svém přestupu z dorostu uspět v Extralize, je velmi těžké, jelikož je to velký silový a výkonnostní rozdíl. Radek ale již od svého příchodu z Centra Haná ukazuje velkou touhu se prosadit. Věříme, že Radek bude nadále tvrdě pracovat na tom, aby dokázal, že je pro tým platným hráčem. Práce našeho dorostu je pro náš klub velmi důležitá a Radek je velký příklad pro ostatní hráče, kteří se již objevují v extraligovém týmu na postu trojek a výhledově by také mohli poskočit na pozici dvojky a vybudovat si v "A" týmu své pevné místo," přibližuje trenér Nového Veselí Pavel Hladík

Sám Flajsar uznává, že postup do nejvyšší soutěže je pro hráče velkou změnou. „Již tuto sezónu jsem okusil pár zápasů a je to opravdu velký rozdíl oproti dorostenecké házené. Proto jsem velmi rád, že jsem dostal tuto možnost a důvěru. Budu dělat všechno pro to, abych ji naplnil a pomohl tak týmu k dosažení vysněných cílů,“ dodává Radek Flajsar.

 

 

I druhá posila tým doplní z dorostu. Odchovanec Filip Bartůněk doplní "A" tým, kde se potká i se svým bratrem Lubošem. Filip je poslední oficiální posilou z vlastních řad. Další tři hráči, kteří budou představeni v nadcházejících týdnech, budou již hráči z jiných klubů.

„Filip je s námi již 2 měsíce a za tu dobu nás přesvědčil, že si zaslouží dres "A" týmu. Je to velmi pokorný a pracovitý hráč, který si opravdu váží toho, že může v týmu být. Navíc jeho přítomnost napomáhá dobré atmosféře v týmu, jelikož celý tým vnímá Filipa jako pracovitého hráče. Herně je jeho velkou předností univerzálnost a herní inteligence. Je schopný odehrát mimo pivota a brankáře kvalitně každý post. Věřím, že Filip bude nadále svědomitě pracovat a podaří se mu v "A" týmu vybudovat svoje místo,“ představuje posilu trenér Hladík.

„Velice si vážím příležitosti zahrát si Extraligu ve Veselí. Veselská házená je pro mě součástí mého života už od malička. Těším se, až budu zase nastupovat vedle kluků z týmu, obzvláště vedle bráchy. Věřím, že pomůžu týmu k co nejlepším výsledkům,“ dodává Filip Bartůněk.

 

 

Tým ale stihl ohlásit i akcizici z cízích klubů. Tou první je Martin Kocich, v končíčí sezóně kanonýr Frýdku-Místku. "Martina sledujeme dlouhodobě. Je to hráč, kterého typologicky v týmu nemáme. Je velmi silný v situacích 1:1 a má velký hlad po gólech. Navíc je velmi cílevědomý a házená je pro něj priorita. Je schopný jí mnohé obětovat a přesně takové hráče hledáme. Samozřejmě pro něj nebude jednoduché nahradit Josipa Kežiče, který byl ústřední postavou týmu. Navíc u nás se bude muset mnohem více podřídit systému hry a potlačit osobní ambice ve prospěch týmu. Ale věříme, že Martin bude pracovitý v tréninku a postupně se stane silnou osobností našeho týmu," přibližuje posilu trenér Pavel Hladík

Martin Kocich sám dodává: "Především bych chtěl poděkovat Frýdku-Místku za vše, co pro mě udělal. V žákovských, dorosteneckých kategoriích a především za možnost hrát za "A" tým. Moc si vážím důvěry TJ Sokol Nové Veselí a jsem připravený na sobě tvrdě pracovat a najít si pevné místo v nabitém kádru. Doufám, že naplním očekávání klubu, trenéra i fanoušků. Moc se těším na novou výzvu a pevně věřím, že zasáhneme do bojů o medaile a Evropské poháry."

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Házená v TV
18. 09. 2019   18:00 hod ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
Výsledky 2. kolo
SHC Maloměřice Brno 19:25 TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
HC Dukla Praha 30:28 TJ Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno 26:30 Talent M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
KH ISMM Kopřivnice 37:17 Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HC ROBE Zubří 28:26 HK FCC Město Lovosice
15.9. 17:00
HBC Ronal Jičín : HCB Karviná
18.9. 18:00
Pozvánka na 3. kolo
TJ Cement Hranice - Dukla Praha
21.9. 10:00
Sokol Nové Veselí - HBC Ronal Jičín
21.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice - SKKP Handball Brno
21.9. 18:30
M.A.T. Plzeň - Maloměřice Brno
22.9. 10:30
HCB Karviná - KH ISMM Kopřivnice
22.9. 10:30
Pepino SKP Frýdek-Místek - HC ROBE Zubří
22.9. 18:00
Tabulka
Z V R P SKÓRE B
1 Dukla Praha 2 2 0 0 59:44 4
2 TJ Cement Hranice 2 2 0 0 53:40 4
3 M.A.T. Plzeň 2 2 0 0 66:53 4
4 HK FCC Město Lovosice 2 1 0 1 63:61 2
5 KH ISMM Kopřivnice 2 1 0 1 70:54 2
6 Sokol Nové Veselí 2 1 0 1 58:49 2
7 HCB Karviná 1 1 0 0 30:24 2
8 HC ROBE Zubří 2 1 0 1 55:62 2
9 Pepino SKP Frýdek-Místek 2 0 0 2 41:67 0
10 Maloměřice Brno 2 0 0 2 38:55 0
11 HBC Ronal Jičín 1 0 0 1 16:29 0
12 SKKP Handball Brno 2 0 0 2 47:58 0
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 16
Jaroslav Trkovský HK FCC Město Lovosice 16
Petr Magrla TJ Cement Hranice 15
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 15
kompletní tabulka
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 10
Dmytro Turchenko TJ Sokol Nové Veselí 10
Martin Střelec KH ISMM Kopřivnice 8
Vít Kučera SKKP Handball Brno 6
kompletní tabulka
Jakub Šindelář Talent M.A.T. Plzeň 10
Libor Horut SKKP Handball Brno 10
Filip Hardt Pepino SKP Frýdek-Místek 8
Tomáš Osoba SHC Maloměřice Brno 8
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email