top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Nové Veselí hlásí první posily, sazí na vlastní mládežníky a angažovalo frýdecko-místeckého Kocicha

24.05.2019, Redakce ČSH

Mladí dorostenci Nového Veselí Radek Flajsar a Filip Bartůněk doplní pro další sezónu seniorský výběr Nového Veselí. Z Frýdku - Místku pak na Vasočinu míří kanonýr Martin Kocich.

 

Na pozici levého křídla doplní tým Nového Veselí talentovaný juniorský reprezentant Radek Flajsar. Ten již zasáhl do jarní části STRABAG Rail Extraligy a dokázal, že může být platným členem extraligového áčka. Radek podepsal s klubem víceletý kontrakt a od července se již plně zapojí do přípravy "A" týmu, i když věkově stále patří do kategorie dorostu. Za ten už ale bude nastupovat velmi málo a veškeré tréninky bude absolvovat s "A" týmem. Nahradí tak odcházejícího Ondřeje Skalického.

"Jsme opravdu velmi rádi, že naše akademie dokázala vychovat hráče pro "A" tým. Vychovat hráče, který je schopný ihned po svém přestupu z dorostu uspět v Extralize, je velmi těžké, jelikož je to velký silový a výkonnostní rozdíl. Radek ale již od svého příchodu z Centra Haná ukazuje velkou touhu se prosadit. Věříme, že Radek bude nadále tvrdě pracovat na tom, aby dokázal, že je pro tým platným hráčem. Práce našeho dorostu je pro náš klub velmi důležitá a Radek je velký příklad pro ostatní hráče, kteří se již objevují v extraligovém týmu na postu trojek a výhledově by také mohli poskočit na pozici dvojky a vybudovat si v "A" týmu své pevné místo," přibližuje trenér Nového Veselí Pavel Hladík

Sám Flajsar uznává, že postup do nejvyšší soutěže je pro hráče velkou změnou. „Již tuto sezónu jsem okusil pár zápasů a je to opravdu velký rozdíl oproti dorostenecké házené. Proto jsem velmi rád, že jsem dostal tuto možnost a důvěru. Budu dělat všechno pro to, abych ji naplnil a pomohl tak týmu k dosažení vysněných cílů,“ dodává Radek Flajsar.

 

 

I druhá posila tým doplní z dorostu. Odchovanec Filip Bartůněk doplní "A" tým, kde se potká i se svým bratrem Lubošem. Filip je poslední oficiální posilou z vlastních řad. Další tři hráči, kteří budou představeni v nadcházejících týdnech, budou již hráči z jiných klubů.

„Filip je s námi již 2 měsíce a za tu dobu nás přesvědčil, že si zaslouží dres "A" týmu. Je to velmi pokorný a pracovitý hráč, který si opravdu váží toho, že může v týmu být. Navíc jeho přítomnost napomáhá dobré atmosféře v týmu, jelikož celý tým vnímá Filipa jako pracovitého hráče. Herně je jeho velkou předností univerzálnost a herní inteligence. Je schopný odehrát mimo pivota a brankáře kvalitně každý post. Věřím, že Filip bude nadále svědomitě pracovat a podaří se mu v "A" týmu vybudovat svoje místo,“ představuje posilu trenér Hladík.

„Velice si vážím příležitosti zahrát si Extraligu ve Veselí. Veselská házená je pro mě součástí mého života už od malička. Těším se, až budu zase nastupovat vedle kluků z týmu, obzvláště vedle bráchy. Věřím, že pomůžu týmu k co nejlepším výsledkům,“ dodává Filip Bartůněk.

 

 

Tým ale stihl ohlásit i akcizici z cízích klubů. Tou první je Martin Kocich, v končíčí sezóně kanonýr Frýdku-Místku. "Martina sledujeme dlouhodobě. Je to hráč, kterého typologicky v týmu nemáme. Je velmi silný v situacích 1:1 a má velký hlad po gólech. Navíc je velmi cílevědomý a házená je pro něj priorita. Je schopný jí mnohé obětovat a přesně takové hráče hledáme. Samozřejmě pro něj nebude jednoduché nahradit Josipa Kežiče, který byl ústřední postavou týmu. Navíc u nás se bude muset mnohem více podřídit systému hry a potlačit osobní ambice ve prospěch týmu. Ale věříme, že Martin bude pracovitý v tréninku a postupně se stane silnou osobností našeho týmu," přibližuje posilu trenér Pavel Hladík

Martin Kocich sám dodává: "Především bych chtěl poděkovat Frýdku-Místku za vše, co pro mě udělal. V žákovských, dorosteneckých kategoriích a především za možnost hrát za "A" tým. Moc si vážím důvěry TJ Sokol Nové Veselí a jsem připravený na sobě tvrdě pracovat a najít si pevné místo v nabitém kádru. Doufám, že naplním očekávání klubu, trenéra i fanoušků. Moc se těším na novou výzvu a pevně věřím, že zasáhneme do bojů o medaile a Evropské poháry."

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-2 - rozpis
HCB Karviná 28:24 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
15.5. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 22:29 HCB Karviná
19.5. 12:30
HCB Karviná 34:35 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
22.5. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 32:30 HCB Karviná
26.5. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 186
Marek Monczka HCB Karviná 179
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 156
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 154
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 78
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 64
Marek Monczka HCB Karviná 61
Libor Horut HBC Ronal Jičín 44
kompletní tabulka
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 88
Dominik Solák HCB Karviná 88
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 80
Jakub Padalík TJ Cement Hranice 70
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email