top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Extraligová sezóna skončila, ale Lovci pokračují dále

29.05.2019, Redakce ČSH

Nejen házenou je lovosický házenkář „živ“. Vedle sportu je Lovcům vlastní i pomáhat a poděkovat svojí účastí na dalších akcích svým příznivcům. Lovci pokračují ve společném boji.

 

Přestože letošní extraligová cesta Lovců je po zápasech ve skupině o 5. - 8. místo již delší dobu u konce, lovosický tým rozhodně nezahálí. Již tradičně se účastní dalších akcí, ve kterých se snaží především pomoci potřebným. Co Lovce v nejbližší době čeká?

 

Charitativní florbalový turnaj, Benátky nad Jizerou - 7. června

Zas a znovu a především velmi rádi se Lovci přidávají k ostatním sportovním týmům (hokejisté, fotbalisté, tým známých osobností a sportovců, tým redaktorů České televize a Českého rozhlasu atd.), jejichž snahou je jediná věc: pomoci někomu, ke komu nebyl osud až tak úplně fér. Tentokrát bude lovecký tým v rámci charitativního florbalového turnaje, který již 13. rokem pořádá redaktor Českého rozhlasu Radiožurnál Pavel Petr, podporovat šestiletého Tadeáška Dragouna z Mladé Boleslavi.

Tadeáš je  usměvavý chlapeček s ohromnou chutí do života. Předčasný porod se neobešel bez komplikací a jen v prvním roce svého života podstoupil Tadeáš hned 11 chirurgických zákroků hlavičky. Diagnóza zněla – dětská mozková obrna, obstrukční hydrocefalu a spastická diparesa s pravostrannou převahou na HK.  Má slabé nožičky a pravou ručičku. Jeho chůze, stabilita a rovnováha je velice problematická. Proto potřebuje stálý dohled. Neběhá, neskáče, schody nevyjde, pravou ručičkou jen stěží něco udrží. Vybrané finanční prostředky pomohou Tadeáškovi zajistit další pobyty na neurorehabilitační klinice Axon v Praze. Pokud se chcete blíže s Tadeáškem seznámit, můžete si prohlédnout krátké video.

 

Do Benátek vyrazí sedmičlený lovecký tým: brankář Honza Hrdlička, hráči Josef Jonáš, Václav Klimt, Jaroslav Trkovský, Pavel Pěkný, Tomáš Barth a Karel Holubec.

 

Běh pro hospic, Litoměřice - 3. června

Další tradiční akcí, které se Lovci zúčastní, je Běh pro hospic, který pořádá Hospic Sv. Štěpána v Litoměřicích. Chybět nebudeme ani na startu pátého ročníku akce a budeme moc rádi, když se k nám někteří z házenkářských fanoušků přidají a po boku Lovců si zaběhnou některou z nabízených tratí. Registrace závodníků online probíhá až do 12. června a vybírat je možné z různých délek nabízených tratí. Pro ty nejmenší je připraven také běh okolo hospice. Za  loveckou družinu bude startovat tato šestice hráčů: brankáři Honza Hrdlička a Jirka Günl, hráči Jiří Semerád, Václav Franc, Tomáš Barth a Pavel Pěkný.

Prostředky, které se během pomohou shromáždit, využije hospic pro zlepšení komfortu pacientů výstavbou bezbariérového nájezdu z atria až do zahrady i pro pacienty na lůžku. Pomozte společně postavit plošinu - zaplacením startovného, nákupem trička nebo jiných předmětů pomáháte nevyléčitelně nemocným. Dejte svému běhání smysl. Děkujeme. Veškeré informace k běhu najdete zde.

 

Autorka Lucie Kantůrková

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-2 - rozpis
HCB Karviná 28:24 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
15.5. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 22:29 HCB Karviná
19.5. 12:30
HCB Karviná 34:35 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
22.5. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 32:30 HCB Karviná
26.5. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 186
Marek Monczka HCB Karviná 179
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 156
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 154
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 78
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 64
Marek Monczka HCB Karviná 61
Libor Horut HBC Ronal Jičín 44
kompletní tabulka
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 88
Dominik Solák HCB Karviná 88
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 80
Jakub Padalík TJ Cement Hranice 70
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email