top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Nové Veselí představilo zahraniční posilu – estonského reprezentanta

29.05.2019, Redakce ČSH

Kristo Voika. Osmadvacetiletý estonský reprezentant posílí Nové Veselí na postu střední spojky v nadcházející extraligové sezóně. Jak se na něj v Novém Veselí těší?

 

„Krista sledujeme 2 roky a jsme s ním v pravidelném kontaktu. Náš klub s ním podepsal smlouvu na 1 rok s opcí klubu na další sezónu. Tedy smlouvu na 1+1. Je to zkušený hráč, jehož přednostní je silové pojetí házené. Má zkušenosti z velkých zápasů v reprezentaci své země,“ vypočítává silné stránky nové akvizice trenér Pavel Hladík a dodává: „Je to klasická střední spojka, která umí držet systém hry a vázat na sebe pozornost obránců. Díky jeho silové vybavenosti je složité ho přerušit. Zároveň umí vystřelit ze střední vzdálenosti. Věříme, že společně s Martinem Kocichem budou silná dvojice a dají nám velké množství variant proti různým obraným systémům. Kristo je i silný v obraně na postu 2 a 5, což byl další aspekt, který rozhodl pro jeho angažování."

Do nového angažmá na Vysočině se těší i Voika: „Opravdu se těším na spolupráci s týmem Nového Veselí a trenérem Pavlem Hladíkem. Celé jednání proběhlo velmi profesionálně a já jsem rád, že se stanu součástí tohoto skvělého příběhu. Co jsem mohl vidět během své návštěvy na play off zápasech s Duklou Praha, jdu do týmu, který pracuje tvrdě a profesionálně na svém zlepšení. Viděl jsem mnoho zápasů i na TV com a věřím, že tým je vysoce kvalitní a pro mě to je skvělý krok v kariéře.“ Přiznává, že na jeho přestupu má zásluhu i jeden z Čechů: „Tuto sezonu hraji v týmu s Lukášem Frančíkem a i ten mi Nové Veselí doporučil a chci mu za to poděkovat. Nové Veselí má skvělé podmínky pro přípravu a tým je opravdu velice silný a profesionální. Velmi se mi líbí i práce klubu s mládeží, se kterou budu pomáhat i já. Doufám, že pomůžu týmu k ještě lepším výsledkům. Rád bych získal v Novém Veselí medaili a vybojoval účast v Evropských pohárech. Byla by to skvělá odměna pro fanoušky klubu. Ti jsou opravdu skvělí. Osobně jsem byl na obou zápasech s Duklou Praha v play off a velmi se těším na první zápas v ZDT Aréně. Fanoušci a atmosféra, kterou produkují, jsou jedním z důvodů, proč jsem si vybral právě TJ Sokol Nové Veselí.“

Voika dříve působil v klubech Viljandi HC (Estonsko), Riihimäen Cocks (Finsko), Serik Belediyespor Hentbol (Turecko) a TSG Söflingen (Německo). V reprezentaci nastoupil k 39 zápasům a nastřílel v nich 80 branek.

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-2 - rozpis
HCB Karviná 28:24 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
15.5. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 22:29 HCB Karviná
19.5. 12:30
HCB Karviná 34:35 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
22.5. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 32:30 HCB Karviná
26.5. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 186
Marek Monczka HCB Karviná 179
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 156
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 154
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 78
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 64
Marek Monczka HCB Karviná 61
Libor Horut HBC Ronal Jičín 44
kompletní tabulka
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 88
Dominik Solák HCB Karviná 88
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 80
Jakub Padalík TJ Cement Hranice 70
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email