top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

V extralize v příští sezóně brněnské derby, nejvyšší soutěž budou hrát Maloměřice

17.06.2019, Redakce ČSH

V sezóně 2019/2020 budou v extralize mužů nastupovat dva brněnské týmy. Vedle SKKP Handball Brno, tedy týmu Králova Pole, to nově bude i družstvo brněnských Maloměřic, letos čtvrtý nejlepší tým první ligy.

Otázka kdo doplní jedenáctku extraligových týmů v příští sezóně je konečně zodpovězená. Bude to tým SHC Maloměřice. Vítěz první ligy Hustopeče totiž právo na postup neuplatnil, Chodov a Strakonice nabídku na účinkování v nejvyšší mužské soutěži odmítly. Soutěž tak doplní letos v první lize čtvrté Maloměřice. „Postup Maloměřic do extraligy je pro klub dlouhodobým cílem a nyní se naskytla možnost, kterou jsme využili. Vedení je z hlediska organizačního i finančního schopno následující sezónu zajistit, což byl zásadní faktor při rozhodování,“ uvedl k motivaci klubu jeho místostarosta Oldřich Knoz a dodal: „Pro klub i samotné hráče je to velká příležitost, jak získat cenné zkušenosti, které mohou v budoucnu zúročit. Nad rozhodnutím ostatních týmů, které nabídku odmítly, nechceme spekulovat, jelikož neznáme důvody, proč soutěž nepřihlásily. I když v případě Strakonic nás to překvapilo, vzhledem ke kvalitě jejich kádru a zkušenostem z loňského ročníku Extraligy.“

Maloměřice čeká před startem soutěže spousta práce a tým se teď musí s trochu nečekanou situací vypořádat. Jeho vedení tak do světa nehodlá vysílat velká prohlášení o cílech, s nimiž tým do soutěže vstoupí. „Moc dobře si uvědomujeme, že se pouštíme do velkého sousta. Budeme muset mužstvo co nejrychleji adaptovat vyšším nárokům a podstatně silnějším soupeřům. Je důležité, aby mužstvo bylo trpělivé a pracovalo stále na 120% i přes porážky, které v úvodu soutěže pochopitelně přijdou, než si zvykne na jiný rytmus zápasového zatížení. Chceme využít toho, že je to pro hráče a realizační tým velká příležitost, jak získat cenné zkušenosti a budeme dělat vše pro udržení nejvyšší soutěže,“ komentuje týmové vyhlídky trenér družstva Vít Musil.

Ten teď musí družstvo i realizační tým posílit. „Změny v kádru vzhledem k náročnosti soutěže téměř jistě nastanou. A to ať v organizační struktuře, tak i v hráčském kádru. Aktivně jednáme o možnostech posílit mužstvo o další hráče tak, abychom měli kvalitně pokrytý každý post a zároveň udrželi dobrou chemii v kabině, která je na "Majlontě" základním stavebním kamenem úspěchu, dodal Musil.

Brno tak bude letos na extraligové mapě zastoupeno dvěma „špendlíky“ a dočká se i městského derby. Házenkářského „přetlaku“ v Brně se ale na „Majlontě“ nebojí. „Nemyslíme si, že by město Brno díky své velikosti nedokázalo dva extraligové týmy zvládnout. V Brně samotném i v jeho okolí s dobrou dojezdovou vzdáleností je dostatek oddílů s hráči, kteří mají určitou herní kvalitu. Naopak si, co se týká široké veřejnosti a fanoušků házené, myslíme, že účast dalšího brněnského týmu by mohla celkové povědomí o házené na jižní Moravě zvýšit. Už teď se určitě oba týmy z pod Špilberku těší na vzájemné derby,“ doplnil za vedení klubu Knoz.

 

Momentka z domácího zápasu Maloměřic v 1. lize mužů. | Foto: Facebook SHC Maloměřice

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email