top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Zubřané v rekondici: Oslavy házenkářských jubileí, skokanské můstky i paintball

24.06.2019, Redakce ČSH

V pondělí 20. května Zubřané odstartovali rekondiční část, ve které se chtěli zaměřit převážně na silové tréninky. V plánu bylo 5 týdnů po 4 trénincích týdně. Rekondici ještě neabsolvovali noví hráči, jenž se mají připojit na začátku přípravy v červenci. Tréninky nebyly zaměřené jen čistě na posilování, ale i na fyziologickou stránku strečinku před a po silovém tréninku. Trenér Dušan Poloz zvolil kombinaci vnitřního a venkovního trénování.

 

Venku probíhaly běžecké tréninky, které byly zpestřeny netradičními výběhy na skokanské můstky v Rožnově pod Radhoštěm. Cíl těchto tréninků v prostředí rožnovských můstků byl v rozvinutí fyzické i psychické odolnosti hráčů. Tréninky v zuberské hale probíhaly v posilovně s týmovým kondičním trenérem Tomášem Malinou i mimo ni, kde se spíše jednalo o vytrvalostní tréninky. Trenér Poloz dodává: „V praxi to znamená formou zajímavých aktivit pracovat na tělesné stránce, zpevnit stavbu těla, zapracovat na vnitřním stabilizačním systému i nabírat objem. Součásti toho bylo si občas zkusit nepopulární tréninky v různých formách a pokusit se v hlavách hráčů takzvané odejit z komfortní zóny.“ V rámci pětitýdenního cyklu stihli hráči HC ROBE Zubří vyzkoušet věci od nového partnera klubu, který bude tým oblékat.

 

 

Víkendy mezi týdny, kdy se trénovalo, patřily oslavám házené. Přesněji sobota 1. června se nesla v duchu výročí 100 let házené v Holešově, kam bylo Zubří pozváno k utkáni proti SKKP Handball Brno. Hned další víkend se slavilo taktéž v Rožnově. Místní klub stejně jako Holešov v tomto roce slaví velké výročí 100 let od vzniku klubu. Proto nebyla rekondice v Zubří čistě stránkou trénování, ale i oslav významných jubileí ostatních klubů.

Poslední týden rekondice byl už pouze třídenní. Tento týden byl naplánován za účelem malého teambuildingu, silových testů a akce Den světové házené v Zubří. V pondělí se A-tým Zubří vydal do nedalekého Rožnova na paintball. Na tuto akci se k nám připojili i bývalí hráči Ondra Mika a Kuba Douda, s nimi pálily ostrými i sestry Salčákovy a Markéta Hurychová. O souboji se rozepsal masér týmu Petr Kocurek na klubovém Facebooku. V úterý již proběhly silové testy pod vedením Tomáše Maliny. Ve středu, poslední den tohoto bloku, v Zubří pod vedením pořadatele akce Vladimíra Salčáka uspořádali SVĚTOVÝ DEN HÁZENÉ V ZUBŘÍ. K vidění byly 3 druhy hry házené. První byla hra na fotbalovém hřišti, druhá byla národní házená a poslední házená mezinárodní, taková, jakou známe.

Celou rekondici tak trenér Zubří hodnotí pozitivně: „Ne vše se nám vyšlo podle představ, ale celkově se da říci, že obsah tréninků splnil očekávaní a kluky pouštíme na dovolenou pozitivně naladěné. Cílem v této následující tréninkové periodě je také pracovat a trénovat nadále i v době volna. Hráči si odnášejí individuální tréninkové plány.“

Nyní dostali hráči volno, po kterém se opět sejdou 15. července k zahájení přípravy.

Autor Štěpán Krůpa

 

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email