top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

“V každém mládežnickém celku bude v roli mentora působit hráč z “A” týmu”, těší ředitele Lovosic Vojtěcha Srbu

10.07.2019, Redakce ČSH

Za 14 dní začíná extraligovým Lovcům příprava na novou sezónu. O tom, co všechno se v klubu chystá, změnách v kádru nebo o situaci na poli mládeže povídal ředitel klubu Vojtěch Srba.

 

Pojďme ještě na skok k poslední odehrané sezóně. Co pro vás s odstupem téměř dvou měsíců bylo největším zklamání z ročníku 2018/2019?

Samozřejmě to bylo celkové umístění a námi předvedená hra, ze které vyplynul výsledek. Hlavně na hřištích soupeřů byl náš výkon nevyrovnaný a v každém zápase se objevily pasáže, které jsme prohráli 0:5, 0:6. Téměř vůbec nám nefungovala součinnost obrany a brankáře.

 

Jak tomu předejít v nové sezóně?

Nový impuls v podobě trenéra Pavla Faráře jsme týmu dali již na konci poslední sezóny. Ten družstvo přebral a připravuje ho i na další ročník. Pokud nebudeme bodovat na hřištích soupeřů, je vyloučeno, abychom se dostali do play off. Podruhé už by se nám do vyřazovací části probojovat nepodařilo. Venkovní utkání a bodový úspěch v nich jsou klíčem k tomu, aby se situace neopakovala. S tím souvisí i disciplína, která se musí razantně zvýšit, abychom mohli proti našim soupeřům uspět.

 

Lovci si teď užívají mezi sezónního volna, to ale neplatí pro management klubu. Čím se aktuálně zabýváte a na které nejbližší akce se mohou fanoušci lovosické házené těšit?

Tady bych zmínil především dvě mezinárodní akce. Tou první bude tradiční turnaj mužů O pohár Františka Arnošta, který bude mít i letos velmi kvalitní obsazení. Znovu přivítáme německý Hüttenberg a pražskou Duklu, slovenské Topoľčany nahradí švýcarský tým HSC Suhr Aarau, za který hrají čeští hráči Milan Škvařil a David Poloz. Na začátek září pak chystáme již šestý ročník velkého mládežnického turnaje Házenkářský festival, v rámci kterého se fanoušci mohou již potřetí v řadě těšit také na utkání extraligy na zimním stadionu.

 

Pozn. autorky: ke všem akcím se blíže dostaneme v samostatných článcích.

 

Vedle sportovních akcí jste ale museli řešit také hráčské změny...

V kádru Lovců již v nové sezóně neuvidíme dva hráče: Václava France a Václava Klimta. Vašek Klimt přišel na konci června s tím, že dostal nabídku ze třetiligového německého klubu, kterou by rád využil. Po vzájemné dohodě obou klubů a hráče jsme se na jeho uvolnění domluvili. Ještě jednou bych rád Vaškovi za odvedené výkony poděkoval a popřál mu hodně úspěchů.

Odlišný je bohužel odchod Vaška France. Ten se rozhodl nedodržet dohodu s klubem a přes nesouhlas by měl odejít do týmu Karviné. Odchod a především způsob, jakým k němu došlo, nás velice mrzí a v žádném případě se s takovým jednáním nemůžeme ztotožnit.

 

Jak tyto dva hráče nahradit?

V jednání máme jednoho fyzicky velmi dobře disponovaného hráče, jehož příchod doufám dobře dopadne. Nahradit nejlepšího střelce extraligy bude samozřejmě těžké, ale budeme na tom také v průběhu sezóny pracovat.

 

Jaký to může mít vliv na hru týmu?

To je spíše otázka na trenéra než na mne. Naše hra se bude muset změnit, protože nám bude chybět klasický střelec z dálky. Ale to vše koresponduje s omlazením kádru, kdy bude na levé spojce dostávat větší prostor dvojice Karlovec – Trkovský.“

 

Podívejme se ještě na mládežnické celky. Jak to vypadá v těchto složkách?

U týmu dorostenců jsme vytvořili v podstatě nový realizační tým ve složení Vladimír Šuma – David Kylíšek – Lukáš Hrdlička. Jsme moc rádi, že se Láďa Šuma a David Kylíšek zapojují zpět do lovosické házené. Realizační tým dorostenců bude na velmi dobré úrovni, protože k dispozici bude kondiční trenér Patrik Zeman, na útočné činnosti jednotlivce pak Jiří Motl a na obranné činnosti jednotlivce bude docházet Honza Landa. Věříme, že to bude mít vliv na vývoj jednotlivých hráčů. A stejně jako se snažíme zapojit hráče nebo trenéry „A“ týmu do dorostenecké složky, tak budou minimálně v rolích mentorů působit extraligoví Lovci také v ostatních mládežnických kategoriích.

 

 

 

V roli trenéra bude pokračovat i Milan Berka. U které kategorie se s ním malí Lovci mohou setkat?

Tak jak jsem již říkal v předchozí otázce, posilujeme trenérské obsazení u všech mládežnických týmů. Milan Berka bude v nové sezóně působit u družstva minižáků. Věřím, že takováto osobnost bude velkou motivací pro naše nejmenší.

 

Na všechny mládežnické složky čeká v polovině srpna soustředění v Liberci. Jak bude vypadat?

Po delší době se nám podařilo najít areál, kde můžeme uskutečnit letní soustředění pro všechny mládežnické týmy najednou. Budeme se snažit, aby jejich tréninky byly provázané a vzájemně mezi sebou spolupracovali. Hlavním cílem je také zlepšení vzájemné komunikace mezi hráči a realizačními týmy. Celkem pojede do Liberce více jak 120 hráčů a trenérů.

Autorka Lucie Kantůrková

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email