top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Česká mužská házená se čtyřmi zástupci v evropských pohárech

10.07.2019, Redakce ČSH

Čtyři české kluby nastoupí na podzim do bojů evropských pohárů. Historickou premiéru prožijí házenkáři Nového Veselí, spolu s Duklou a Karvinou nastoupí v Challenge Cupu. O Pohár EHF bude hrát Plzeň.

 

Házenkáři Nového Veselí si pátým místem v Extralize vybojovali příležitost nastoupit v kvalitní soutěži evropských klubů tzv. Vyzývacím poháru, v originále Challenge Cup. Ženskou obdobu této soutěže v minulosti v roce 2013 dokonce vyhrál Baník Most jako jediný český tým v historii této soutěže. Napodobit by jej vedle Nového Veselí chtěli i házenkáři Karviné a Dukly Praha. Nové Veselí muselo vyčkat na schválení ZDT Arény jako vyhovující haly pro evropské boje. Po potvrzení ze strany EHF v minulých dnech tak spolu se zbývající dvojicí mohou v Novém Veselí vyhlížet los evropských pohárů, který se ve Vídni uskuteční v úterý 16. července.

Celkem se v Challenge Cupu představí 49 týmů. Ve druhém kvalifikačním kole vstoupí do soutěže dalších 15 zemí. Spolu s Litvou a Lucemburskem je Česká republika se třemi zástupci nejvíce zastoupenou zemí v soutěži.

Všechny tři české týmy se představí ve druhém kvalifikačním kole (v prvním kole nebude odehráno žádné utkání, není sem nasazen žádný tým). Podle nasazení do košů je možné i to, že se Karviná utká s některým z českých soupeřů, ve druhém koši jsou totiž proti ní umístěny právě Dukla a Nové Veselí.

Nasazení najdete zde

 

V prvním kvalifikačním kole Poháru EHF se pak z českých klubů představí úřadující mistr Talent Plzeň. I v jeho případě los 16. července rozhodne, který z šestnácti možných soupeřů se Západočechům v úvodním kvalifikačním boji postaví. V dalších kolech se pak do soutěže zapojí i věhlasné kluby jako jsou například Füchse Berlin, Rhein-Neckar Löwen, Chambery, TTH Holstebro, Galiúv Górnik Zabrze nebo makedonský Metalurg, v případě postupu soutěží se tak Plzeň může těšit na atraktivní protivníky.

Nasazení najdete zde

Letošní ročník Poháru EHF bude tím posledním, který se odehraje ve stávajícím formátu. Od sezóny 2020/2021 budou probíhat pouze dvě kvalifikační kola a následná skupinová fáze, v níž se představí 24 týmů (čtyři skupiny po šesti).

 

Velkou změnou ale projde rovněž pojmenování obou soutěží. Stávající Pohár EHF/EHF Cup ponese od sezóny 2020/2021 název Evropská házenkářská liga/European Handball League, zatímco současný Vyzývací pohár/Challenge Cup převezme jméno Pohár EHF/EHF Cup.

 

Los obou soutěží můžete sledovat živě zde a zde.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email