top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Nové Veselí posiluje o Ukrajince Turchenka

16.07.2019, Redakce ČSH

Oznámení o odchody novoveselských opor Jakuba Štěrby a Víti Schamse střídají dobré zprávy o nejnovější posile týmu z Vysočiny. Ten se rozroste o ukrajinského hráče Dmitriye Turchenka.

 

„V sobotu jsme kontaktovali Dmitriye Turchenka a domluvili se, že se k nám připojí už na první trénink. Dmitriy je ukrajinský hráč, kterého jsme už delší dobu sledovali. Naposledy působil v Turecku,“ přibližuje angažování nové posily hlavní trenér Nového Veselí Pavel Hladík.

„Přestup do Nového Veselí pro mě znamená hodně, neboť házená je v České republice na výborné úrovni. Je to pro mě nová výzva, možnost otestovat své možnosti, vyzkoušet si jiný styl v nové zemi. Doufám, že budu týmu schopen hodně pomoci. Budu se snažit hrát, jak nejlépe umím a neustále se zlepšovat,“ okomentoval přestup do nového angažmá sám Turchenko. 

Turchenko nepřichází do úplného neznáma: „Nové Veselí jsem si vybral z několika důvodů. Za klub v současné době nastupuje můj bývalý spoluhráč a kamarád Nikola Sekulič, který mi Nové Veselí doporučil. Hodně jsme spolu mluvili o kvalitě a atmosféře v týmu, včetně skvělých fanoušků, na které se moc těším. Velké plus představovala taky možnost zahrát si evropský pohár Challenge Cup, který znamená skvělou šanci porovnat se s ostatními evropskými týmy.“

V Novém Veselí se nová posila teprve rozkoukává, první dojmy jsou ale pozitivní. „Tým se mi líbí, zatím jsme neměli šanci se příliš poznat, protože jsem se k týmu připojil opravdu na poslední chvíli. Z bratislavského letiště jsem dorazil na pondělní zahájení přípravy asi 10 minut před jejím začátkem,“ popisuje s úsměvem Dmitriy svůj rychlý přesun do Nového Veselí a dodává: „Moc se mi líbí pozitivní přístup celé kabiny, všichni jsou tu jako jedna velká rodina, což je opravdu skvělé a velmi důležité pro týmové sporty, jakým je právě házená. Se spoluhráči se teprve poznáváme, ale už teď cítím, jak skvělá parta tu funguje, i když je tu dost nových hráčů. Hodně k tomu napomáhají trenéři, kteří jsou také skvělí. Budují tu takový vztah, kde panuje vzájemná důvěra, nejen mezi hráči navzájem, ale také mezi vedením a námi.

A těší se i na první setkání s fanoušky. "Pokud jde o domácí zápasy, moc se na ně těším. Slyšel jsem, že fanoušci jsou zde skvělí. Chodí na každý zápas, házené rozumí a vytváří skvělou atmosféru. Doufám, že budou podporovat i mě, jakožto novou posilu týmu. Nemohu se dočkat prvního domácího zápasu, až uvidím a také uslyším, jak atmosféra vypadá ve skutečnosti,“ vyhlíží první zápas ve svém novém týmu Dmitriy Turchenko.

 

Dmitriy Turchenko

Datum narození: 29. 10. 1991
Pozice: pravé křídlo
Výška: 180 cm
Váha: 76 kg
Kluby: Bydivelnyk Brovary (Ukrajina), ZTR Zaporozhye (Ukrajina), RK Prilep (Makedonie), Trabzonspor (Turecko), Yozgat Bozokspor (Turecko)

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice Brno
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 19:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice Brno - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
15.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email