top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Karviná se připravuje v Polsku, v přípravě plánuje pořádnou porci zápasů

19.07.2019, Redakce ČSH

Letní příprava se v klubech rozbíhá do plných obrátek. O tom, jak bude příprava probíhat v Karviné a o případných změnách v kádru, hovořil trenér Karviné Marek Michalisko.


Už jste začali naplno s přípravou?

Samozřejmě. Od úterý jsme v Polské Ustroni, kde nám domácí vytvořili perfektní podmínky pro přípravu. Máme k dispozici vhodné prostory, hřiště i bazén, a tak vše běží hladce. Začínáme samozřejmě fyzičkou, ale máme tady i tělocvičnu, a tak aspoň dvakrát za ten týden bychom už chtěli vzít do rukou míč a začneme nějaké herní věci.

 

Jak bude vypadat další příprava?

Po návratu z Beskyd budeme pokračovat s přípravou doma. První přípravné utkání nás pak čeká v Opole dne 26. 7. a o pár dní později -  31. 7. v 18:30 budeme hrát už na domácí palubovce s polským Piotrkówem.  Doma se představíme poté i v pátek druhého a poté v neděli čtvrtého srpna. To budeme hostit tým z Drážďan, účastníka druhé bundesligy. Hned na to, dne 7.8. pojedeme k dalšímu přípravnému zápasu do Zabrze.  V druhé půlce srpna se budeme připravovat venku. 16. a 17. srpna budeme hrát hned dvakrát ve Vídni a 21. srpna pojedeme na herní soustředění do Slovinska. Poslední roky jsme jezdili do Chorvatska a to letos trochu měníme. Budeme nedaleko Celje a v rámci soustředění odehrajeme celkem šest kvalitních utkání. Z toho tři na turnaji ve zmíněném Celje, kam jsme dostali pozvánku. Domů bychom se měli vrátit 28. srpna a hned další víkend nás čeká start extraligy. Osmého srpna startujeme v derby s Frýdkem Místkem. Vzhledem k tomu, že i druhé utkání odehrajeme venku na palubovce Jičína, se tak na domácí palubovce představíme až v kole třetím 22. 9. 2019.

 

 

Fanoušky určitě bude zajímat, jak to vypadá s kádrem pro novou sezónu. Jsou nějaké novinky?

Kádr ještě není definitivní a nějaká jména se ještě dolaďují. Ale něco přece jen víme. Opustil nás Tymek Piątek, který zamířil do Švýcarska a na limitovaný přestup do Hranic odešel Honza Mucha. To jsou zatím jediné definitivní odchody.  Na hostování do Litovle odchází loňští dorostenci Růža, Zamarski a Noworyta. Budou se s námi připravovat, ale aby získali větší herní minutáž, tak jsme je pustili.

 

A nějaké příchody?

Do přípravy se zapojili i některé nové tváře. Z Nového Veselí přišel Ondra Skalický, místo Tymka Piątka k nám přišel ze Zabrze Bělorus Yuri Gromyko. Přichází i mladičký Polák, levák Artur Urbański  z Piotrkówa a z Lovosic zkušený Vašek Franc, který by měl zejména posílit obranu. Ale jak už jsem řekl dříve, ještě není kádr uzavřen a definitivně bude známo vše tak do čtrnácti dnů. Je možné, že nás ještě někdo opustí. Někteří kluci mají zajímavé nabídky, tak uvidíme. A není vyloučený ani ještě nějaký příchod. Poté, co bude kádr uzavřen, tak vše představíme na tiskové konferenci.

 

Autor Ivo Dudek

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice Brno
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 19:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice Brno - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
15.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email