top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Německý Hüttenberg počtvrté v řadě vítězem turnaje v Lovosicích

11.08.2019, Redakce ČSH

Svůj čtvrtý start na turnaji „O pohár Františka Arnošta“ proměnil německý celek TV 05/07 Hüttenberg ve svůj čtvrtý triumf.

 

15. ročník mezinárodního turnaje „O pohár Františka Arnošta“, Lovosice

Popatnácté se do Lovosic sjely mužské týmy k soubojům mezinárodního turnaje. I tentokrát se v hale Chemik představily zahraniční týmy a jeden z nich, německý Hüttenberg díky třem vítězstvím obhájil loňský triumf. Brankář jeho celku Nikolai Weber byl navíc podruhé za sebou vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje. Jeho výkony byly stejně suverénní jako výkony celého týmu, který si postupně poradil s našimi Lovci, švýcarským HSC Suhr Aarau a na konec v souboji o první příčku zdolal i pražskou Duklu.

Ta obsadila druhou příčku, když v úvodním duelu o branku porazila tým Aarau s Milanem Škvařilem a Davidem Polozem v sestavě. Na třetím místě skončil právě švýcarský celek a čtvrtou pozici obsadili domácí Lovci. V týmu Hüttenbergu mohli diváci vidět také bývalého českého reprezentanta Tomáše Sklenáka a současného reprezentanta Dieudonné Mubenzema, oba hráči podali velmi dobrý výkon.

Nejlepším střelcem se stal Tim Aufdenblatten ze švýcarského SHC Suhr Aarau. Švýcarský celek se do Lovosic na turnaj přesunul ze soustředění v Plzni, v Lovosicích se pak od začátku týdne již počtvrté v řadě na novou sezónu připravoval německý TV 05/07 Hüttenberg.

 

 

Turnaj zhodnotil trenér Lovců Pavel Farář: „Absolvovali jsme velmi kvalitně obsazený turnaj na domácí palubovce. V prvním utkání jsme narazili na 2. bundesligu. V tomto zápase jsme nakonec podlehli kvůli většímu počtu technických chyb a špatné koncovce, a to hlavně v posledních patnácti minutách 2. poločasu. Druhý den jsme odehráli utkání proti Dukle Praha. V tomto střetnutí byl soupeř lepší ve všech směrech a po právu nás deklasoval. V tomto zápase nesplnili hráči ani jeden taktický úkol, který byl pro každé utkání stanoven. Do posledního utkání jsme šli proti prvoligovému švýcarskému celku s jasným cílem napravit dojem z utkání proti Dukle. To se povedlo a bylo to jednoznačně nejlepší utkání z naší strany. Hráči nechali na hřišti vše, a to je to, co od nich vyžadujeme v první řadě. Turnaj hodnotím velmi pozitivně vzhledem k fázi přípravy, ve které se nyní nacházíme. Mohli jsme si ověřit hlavně fyzickou připravenost. Dále dostali příležitost všichni hráči, aby se ukázali a poprali se o místo v týmu.“ 

A co čeká na Lovce po domácím turnaji dále? „V tomto týdnu budeme nadále pokračovat v nastaveném tréninkovém zatížení. Určitě se již budeme více zaměřovat na herní činnosti, a to zejména na útočnou fázi. Koncem týdne pak jedeme na turnaj do Linze, kde si opět ve třech utkáních vyzkoušíme některé herní věci a znova dostanou příležitost všichni zúčastnění. Doufám, že naše výkonnost bude postupem času stoupat a hráči pochopí styl a způsob hry, který bychom chtěli praktikovat,“ prozradil plány na nejbližší období Pavel Farář.

 

 

Druhou příčku na turnaji obsadila Dukla Praha. „Turnaj v Lovosicích je pro nás pravidelně prvním vážným herním testem, dáváme v něm příležitosti všem hráčům celého kádru. Vyhovuje nám, že se potkáme se zahraničními kvalitními soupeři a máme možnosti si ověřit zejména fyzickou a silovou připravenost po hrubé přípravě. Letos jsem velmi spokojený jak s úrovní, tak s našimi předvedenými výkony. Trochu mě mrzí první poločas posledního zápasu s německým Hüttenbergem, kdy jsme neměli takovou dynamiku a drajv, jaký bych si představoval, na tom potřebujeme ještě pracovat a stejně tak na vylepšení kombinací a správných rozhodnutí, pokud dokážeme soupeře přečíslit. Každopádně turnaj splnil naše očekávání jak po herní, tak organizační stránce a odjíždíme se slušným pocitem do další práce,“ okomentoval vystoupení Pražanů Daniel Čurda.

Autorka Lucie Kantůrková

 

Výsledky 15. ročníku turnaje „O pohár Františka Arnošta“:

HC Dukla Praha – HSC Suhr Aarau 33:32

HK FCC Město Lovosice – TV 05/07 Hüttenberg 19:27
HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha 15:28

HSC Suhr Aarau – TV 05/07 Hüttenberg 20:27

HK FCC Město Lovosice – HSC Suhr Aarau 23:23
HC Dukla Praha – TV 05/07 Hüttenberg 22:28

 

Konečné pořadí turnaje:

1. TV 05/07 Hüttenberg (GER)
2. HC Dukla Praha
3. HSC Suhr Aarau (SUI)
4. HK FCC Město Lovosice

Nejlepší brankář: Nikolai Weber (Hüttenberg)

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice Brno
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 19:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice Brno - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
15.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email