top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň si neporadili s obrovitými Dány, Dukla čekala mnohem těžšího soupeře

23.11.2015, Milan Novotný

Na jedné straně poměrně jednoduchý postup házenkářů Dukly Praha, ale na druhé domácí prohra mistrovského Talentu M.A.T. Plzeň, která nedává příliš naději do odvety. To je bilance dvojice českých klubů v pohárové Evropě o uplynulém víkendu. A jak je zřejmé, každý ze soupeřů byl úplně z jiného těsta.

Hráči Talentu M.A.T. Plzeň naráželi ve třetím předkole Poháru EHF na urostlé a nesmlouvavé chasníky dánského celku Bjerringbro-Silkeborg, kteří si ze západočeské metropole odvezli zaslouženou výhru 31:28.

„Výšková a váhová převaha byla jednoznačně na straně Dánů. Na to nejsme z domácí soutěže zvyklí. Když se k tomu přidá jejich obrovská zkušenost a oproti našim mladým hráčům mnohem vyšší věkový průměr, tak je jasné, že to všechno sehrálo svou roli. Proto se nelze divit, jak souboj dopadl,“ vrátil se k zápasu plzeňský kouč Martin Šetlík.

Před utkáním měl možnost prostudovat hru Silkeborgu na dvou televizních záznamech z dánské ligy, ale k úspěchu to nevedlo. „Udělali jsme moc chyb, za něž nás soupeř trestal. V poločase jsme prohrávali o šest branek, druhou půli jsme sice vyhráli, ale to už si ostřílený protivník vítězství víceméně hlídal,“ konstatoval trenér, který se bude snažit se svými svěřenci v odvetě, která se hraje v neděli 29. listopadu v 16.00 hodin v Silkeborgu, dosáhnout na co nejlepší výsledek.

„Kdybychom vyhráli třeba o gól, tak to má pro nás smysl, protože máme v kádru spoustu mladých hráčů a pro ně je konfrontace s elitní evropskou házenou velice cenná. Uhrát solidní výsledek proti celku, který hrál osmifinále Ligy mistrů, je pro nás velká výzva,“ tvrdil Martin Šetlík.

Dukla Praha sehrála oba zápasy 2. kola Challenge cupu proti ASS Spes v hale Slavie v Edenu a rozhodnuto bylo už po sobotě. Výsledek 32:15 tak dovolil Kypřanům vyjít si na bezstarostnou procházku nedělní Prahou. V odvetě se v sestavě Dukly dostali do hry i házenkáři mimo základní kádr a utkání skončilo po vyrovnanějším průběhu druhou výhrou v poměru 26:20.

„V sobotu jsme Kypřany zaskočili rychlým nástupem, v neděli se už hrálo bez zábran a s vědomím, že je hotovo,“ sdělil trenér Dukly Jan Josef. „Kvůli zraněním prý nepřijeli v nejsilnější sestavě, ale tak snadný postup jsem určitě nečekal. To popravdě nečekal nikdo, protože před deseti lety nás tento klub z poháru vyřadil,“ zavzpomínal.

„Druhý zápas měl velký význam pro naše mladíky, kteří v extralize nedostávají tak často příležitost, ale v odvetě dostali nadstandardní prostor. Mělo by jim to pomoci k vybudování pevnější pozice v našem mužstvu,“ dodal kouč Pražanů.

Další pokračování Vyzývacího poháru je na programu v únoru, příští soupeř Dukly bude znám po losu zkraje prosince.

Foto v textu: Ladislav Adámek

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice Brno
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 19:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice Brno - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
15.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email