top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Debakl HC Zlín odstartovala přesilovka, v níž inkasoval tři góly. Zkušení házenkáři Cementu Hranice nepřipustili hrozící obrat

23.11.2015, Milan Novotný

Ještě v sedmnácté minutě nedělního zápasu 11. kola mezi týmy ze suterénu extraligové tabulky vedl HC Zlín nad KP Brno o tři branky. Jenže pak se zlínská hra sesypala jako domeček z karet. Už v poločase prohrávali domácí o čtyři góly, nepomohla jim ani přestávka a do konce zápasu se nedokázali vymanit z útlumu, o čemž svědčí jednoznačný výsledek 35:28 ve prospěch Brňanů.

Podle trenéra posledního mužstva extraligové tabulky HC Zlín Jiřího Mičoly zapomněli jeho svěřenci vyhrávat. „Za stavu 9:6 jsme hráli přesilovou hru, ale během ní jsme třikrát inkasovali. Dělali jsme neuvěřitelné technické chyby a dostali se pod obrovský tlak, z něhož jsme se už nedokázali vymanit. Celý zbytek zápasu se v našem podání odehrál v obrovské křeči,“ krčil rameny kouč, jehož svěřenci nedokázali vyhrát už po jedenácté v řadě.

Proti Brnu si dělali naděje, že by mohli nelichotivou bilanci prolomit. „Při tom až do přesilovky jsme se v pohodě drželi, ale od té doby - místo abychom vedení ještě navýšili - jsme začali hrát úplně bezhlavě,“ pokračoval. „Nevím, co se hráčům v hlavě najednou obrátilo. Ne že by nebojovali, ale ani ti nejzkušenější nebyli schopní hernímu propadu zabránit. V těch momentech jsme zápas ztratili a dostali se do situace, že neumíme vyhrávat.“

Zlínští házenkáři si přestali věřit, sráží je psychika a zvlášť proti Brnu, kdy se doma nabízelo zabrat, jim zřejmě zodpovědnost svázala ruce. „Kdyby podali výkon jako třeba nedávno proti Frýdku, myslím, že bychom v neděli vyhráli. Jenže na to kluci nenavázali a v mužstvu není takový lídr, který by na hřišti dokázal udělat pořádek. Tohle se nedá z lavičky okoučovat,“ uzavřel zklamaně Jiří Mičola.

Hráči KP Brno zápas zvládli s chladnější hlavou a dokázali, že mohou pomýšlet i na body v měření se zvučnějšími soupeři. „Bylo to dost o psychice. Jako obvykle jsme měli špatný začátek a Zlín nás trestal z rychlých útoků. Nevypadalo to s námi moc dobře, protože jsme neproměnili tři sedmičky,“ vyprávěl brněnský trenér Pavel Čejka, který se v této fázi utkání pokusil nepříznivý vývoj změnit oddechovým časem, a to se mu vyplatilo.

„Bylo potřeba říct klukům, co dělají špatně. Znovu jsme si zdůraznili, co chceme hrát a oni to pochopili. Zareagovali jsme na nepříznivý stav správným způsobem a začalo nám to fungovat. Troufnu si říct, že ve zbytku zápasu jsme už Zlín přehrávali,“ hodnotil kouč brněnského celku, který díky vítězství poskočil z předposlední pozice v tabulce na deváté místo.

„Jsem rád, že jsme vyhráli větším rozdílem a že to nebylo upachtěný vítězství. Z toho je vidět, že nejsme na špatný úrovni, a že nám výhra může pomoci i do dalších zápasů, i když v tom nejbližším zajíždíme do Plzně, kde to bude úplně něco jiného než ve Zlíně.“

Dramatický průběh sliboval zápas HCB OKD Karviná - Cement Hranice a předpoklady se naplnily. Papírově silnější hosté po vítězství 31:28 postoupili na první místo tabulky, ale vůbec to neměli snadné. Ve druhém poločase Karvinští pravidelně ukrajovali z jejich náskoku, který se nakonec scvrkl na rozdíl jediné branky. Už to vypadalo na famózní obrat, ale k senzaci v přímém televizním přenosu nakonec nedošlo.

„Do druhé půli jsme vstoupili pod dojmem šestibrankového vedení poněkud laxně. Projevila se nekoncentrovanost, trochu se nám přestalo dařit v koncovce a Karviná chytla šanci za pačesy. Nebýt dvou výborných zákroků brankáře Jožky Kučerky, tak by soupeř určitě vyrovnal. Nám se vzápětí podařilo dát dva góly po sobě a zastavili jsme jejich nápor,“ popsal napínavé okamžiky z nedělního dopoledne kouč Cementu Hranice Libor Hrabal.

Podle trenéra HCB OKD Karviná Radka Bartošice rozhodly v konci větší zkušenosti soupeře. „Když se nám nepodařilo vyrovnat, tak si protřelejší hranický celek závěr utkání pohlídal. Pokud bychom se ale dostali na remízový stav, mohlo by se stát, že by znervózněli nebo dostali trochu strach, jenže takhle zůstali v pohodě. I když nás zdobila ohromná bojovnost, tak nepřipustili zvrat,“ dodal.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice Brno
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 19:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice Brno - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
15.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email