Extraliga házené 2018/2019

Talent M.A.T. Plzeň porazil v předehrávce 12. kola extraligy KP Brno 38:26

25.11.2015, Vít Chalupa

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň porazili v předehrávce 12. kola extraligy KP Brno 38:26. Utkání se předehrávalo kvůli startu Plzeňských v Poháru EHF, v neděli je čeká v dánském Silkeborgu odveta třetího předkola.

Extraliga mužů – 12. kolo

Talent M.A.T. Plzeň – KP Brno 38:26 (20:10)

Hosté otevřeli skóre ve druhé minutě zápasu obhájců titulu a pátého celku tabulky proti devátému. Vedli poprvé, ale také naposledy. Pak už domácí utkání zcela ovládli a navyšovali svůj náskok. V poločase činil deset branek, na konci ještě o dvě více.

Střelecky se nejvíce dařilo hostujícímu Radkovi Mrázovi, který vstřelil devět branek. V domácím dresu zaznamenal o dvě třeby méně Milan Škvařil. Deset gólů "vyprodukovali" společně plzeňští bratři Michal a Jakub Tonarovi.

Nejvíce branek: M. Škvařil 7, Jonáš 6, M. Tonar 6/2, J. Tonar 4/1 – Mráz 9/4, Hubáček 6, Weintritt 3. Rozhodčí: Pavlát. Točík. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/3. Vyloučení: 6:2. Diváci: 424.

Martin Šetlík, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: „Myslím, že jsme utkání měli od úvodu pod kontrolou. Počet obdržených branek za první poločas jsme chtěli udržet i ve druhém poločasu, bohužel se to nepovedlo. Jsem rád, že jsme utkání mohli sehrát v kompletní sestavě, a že jsem mohl protočit všechny hráče.“

David Novotný, trenér KP Brno: „Plzeň ukázala svou kvalitu a utkání kontrolovala. My jsme do Plzně přijeli v lehce okleštěné sestavě a utkání podle toho dopadlo. Pro náš mladý tým jsou tahle utkání velká zkušenost.“

Program 12. kola – sobota 28. listopadu – 17.00: FCC Město Lovosice – Gumárny Zubří, Tatran Litovel – HBC Ronal Jičín, neděle 29. listopadu – 12.00: HCB OKD Karviná – Dukla Praha, 16.00: HC Zlín – SKP Frýdek-Místek, 17.00: KH Kopřivnice – Cement Hranice.