top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Při sobotním utkání FCC Město Lovosice - Gumárny Zubří půjde o házenou, ekologii i charitu

25.11.2015, Milan Novotný

Třídíte doma odpad? Jestli ještě ne, tak si to můžete v sobotu odpoledne vyzkoušet při utkání házenkářské extraligy FCC Město Lovosice - Gumárny Zubří. Hlavním lákadlem v rámci atraktivního duelu však budou vratné plastové kelímky na jakékoliv nápoje a fanouškovská soutěž ve střelbě na přesnost. Házenkářský zápas tak bude mít kromě sportovního náboje i ekologický a charitativní rozměr.

„Jedním z našich hlavních partnerů je firma FCC, což je jedna z největších evropských společností, která se zabývá likvidací komunálních odpadů. Dohromady nás to přivedlo na myšlenku zapojit se při házené pomocí recyklovatelných kelímků do ekologických aktivit,“ vysvětlil ředitel lovosického klubu Vojtěch Srba.

Počínaje sobotním utkáním se Zubřím budou diváci v hale Chemik popíjet všechny nápoje výhradně z ekologických kelímků s potiskem klubového „lovce“. Kalíšek si mohou návštěvníci lovosických zápasů zakoupit za třicet korun. To je ovšem vratná záloha, jelikož půllitrový kelímek je možné po zápase odevzdat. Fanoušci si ho ale také jako suvenýr mohou odnést domů a třetí variantou je to, že použitou nádobku vhodí do speciálního boxu a tím podpoří Centrum sociální pomoci Litoměřice v oblasti chráněného bydlení.

Do charitativního projektu budou kromě diváků vtaženi i házenkáři FCC Město Lovosice. Každá vstřelená branka v síti soupeřů českého vicemistra bude totiž znamenat také desetikorunový příspěvek ve prospěch Centra sociální pomoci. Kvůli tomu bude hlasitá divácká podpora cílit nejen na vítězství domácích hráčů, ale i na pomoc těm, kteří to potřebují.

Na třídění odpadků po občerstvení fanoušků budou v hale Chemik umístěny speciální koše a popelnice, které umožní rozdělení jednotlivých druhů odpadu. Další novinkou bude dovednostní soutěž pro diváky. O poločase mohou předvést přesnost svých rukou při házení do kontejneru. Tři nejlepší se mohou těšit na zajímavé ceny, mezi kterými bude například popelnice od společnosti FCC.

„Od začátku týdne jsme kampaň s ekologickým akcentem medializovali a věříme, že bude mít mezi fanoušky velký ohlas. Je to záležitost, která zatím v naší házená nemá obdoby. Podstatný je i charitativní podtext. Diváky by mohlo oslovit, že z nich netaháme peníze, aby skončily v našich kapsách, ale že tím mohou podpořit dobrou věc,“ dodal Vojtěch Srba, podle nějž se dá v sobotu na atraktivního soupeře očekávat početná návštěva, která může přesáhnout osm set příznivců.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice Brno
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 19:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice Brno - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
15.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email