top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Přípravy na závěr základní části extraligy: Prověrka se vydařila, HBC Ronal Jičín zanechal na Slovensku sympatický dojem

21.01.2016, Milan Novotný

Po svátcích nastaly všední dny i pro házenkáře extraligových klubů. Lednová přestávka slouží tuctu mužstev k nabrání sil a přípravě na závěrečné boje v základní části soutěže. Jak jednotlivé týmy trénují, je možné sledovat v seriálové sondě. V tomto díle se podíváme do Českého ráje, jehož reprezentant HBC Ronal Jičín je po patnácti kolech na šestém místě.

Mužstvo má za sebou mezinárodní turnaj MŠK Cup 2016 v Považské Bystrici, v němž za účasti domácích házenkářů, maďarského týmu Konig-Trade Balmazújvárosi a ŠKP Bratislava obsadilo třetí místo. Před turnajem se Jičínští věnovali hlavně tradičnímu obnovení fyzických sil, což obnášelo běhání, posilování a trénink dynamiky. To později pomalu přecházelo v nácvik herních činností a systémů.

„Do Povážské Bystrice jezdíme poslední roky pravidelně. Je to pro nás pokaždé výborná příprava. Hrají tam týmy, s nimiž se jinak nemám možnost utkat, a poznáváme i jiné pojetí házené. Celé to vlastně spadá do určité výměny, jelikož Povážané k nám zase přijíždějí v létě,“ sdělil trenér HBC Ronal Jičín Aleš Babák.

„Na Slovensku jsme nebyli kvůli zraněním a nemocem v kompletní sestavě, hlavně nám chyběly tři spojky, takže jsme museli trochu improvizovat a prostor dostali i hráči, kteří se v základní sestavě většinou neobjevují. Do posledního zápasu pak kvůli svalovým problémům nenastoupil náš nejlepší střelec Ondra Šulc,“ pokračoval.

Chtějí pošilhávat po ještě lepším umístění

Turnaj vyhráli Maďaři, kteří Jičín porazili o čtrnáct branek. „Herně nebyl rozdíl tak markantní, ale totálně jsme vyhořeli při proměňování gólových šancí. Druzí skončili domácí, kteří získali stejně bodů jako my. Spolu jsme remizovali, a to jak v turnajovém střetnutí, tak i v přátelském duelu, který jsme sehráli o den dřív. Poslední Bratislavu jsme porazili o branku,“ popsal kouč účinkování svých svěřenců.

Podle jeho mínění zanechali v Považské Bystrici sympatický dojem. „Jičínské vystoupení hodnotím jako podařené. Sehráli jsme čtyři kvalitní zápasy a pro hráče to znamenalo velkou zátěž. Věřme, že mezinárodní konfrontace pro ně byla dobrou prověrkou před blížícím se startem extraligy,“ přál si.

Ještě před únorovým začátkem extraligových bojů hostí HBC Ronal Jičín 29. ledna v Českém poháru Cementárny Hranice a pak se už roztočí ruleta obsahující sedm závěrečných kol. „Budeme se snažit udržet naše postavení, ale skončit na šesté příčce nebude snadné. Na domácí půdě totiž přivítáme silné protivníky, přesto si chceme co nejdřív zajistit účast v play off a případně pošilhávat po ještě lepším umístění,“ dodal Aleš Babák.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Házená v TV
19. 05. 2019   12:50 hod ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
01. 05. 2019   19:00 hod ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
Extraliga Play-off 1-4 - semifinále - rozpis
HCB Karviná 33:29 HC Dukla Praha
21.4. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 31:29 HBC Ronal Jičín
21.4. 19:00
HC Dukla Praha 28:29 HCB Karviná
24.4. 19:00
HBC Ronal Jičín 37:38 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
24.4. 19:00
HCB Karviná : HC Dukla Praha
28.4. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HBC Ronal Jičín
28.4. 10:30
HC Dukla Praha : HCB Karviná
1.5. 19:00
HBC Ronal Jičín : Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
1.5. 19:00
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 177
Marek Monczka HCB Karviná 140
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 140
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 136
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 77
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 59
Marek Monczka HCB Karviná 52
Libor Horut HBC Ronal Jičín 42
kompletní tabulka
Dominik Solák HCB Karviná 76
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 74
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 74
Filip Hardt KH ISMM Kopřivnice 68
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email