top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Přípravy na závěr základní části extraligy: Prověrka se vydařila, HBC Ronal Jičín zanechal na Slovensku sympatický dojem

21.01.2016, Milan Novotný

Po svátcích nastaly všední dny i pro házenkáře extraligových klubů. Lednová přestávka slouží tuctu mužstev k nabrání sil a přípravě na závěrečné boje v základní části soutěže. Jak jednotlivé týmy trénují, je možné sledovat v seriálové sondě. V tomto díle se podíváme do Českého ráje, jehož reprezentant HBC Ronal Jičín je po patnácti kolech na šestém místě.

Mužstvo má za sebou mezinárodní turnaj MŠK Cup 2016 v Považské Bystrici, v němž za účasti domácích házenkářů, maďarského týmu Konig-Trade Balmazújvárosi a ŠKP Bratislava obsadilo třetí místo. Před turnajem se Jičínští věnovali hlavně tradičnímu obnovení fyzických sil, což obnášelo běhání, posilování a trénink dynamiky. To později pomalu přecházelo v nácvik herních činností a systémů.

„Do Povážské Bystrice jezdíme poslední roky pravidelně. Je to pro nás pokaždé výborná příprava. Hrají tam týmy, s nimiž se jinak nemám možnost utkat, a poznáváme i jiné pojetí házené. Celé to vlastně spadá do určité výměny, jelikož Povážané k nám zase přijíždějí v létě,“ sdělil trenér HBC Ronal Jičín Aleš Babák.

„Na Slovensku jsme nebyli kvůli zraněním a nemocem v kompletní sestavě, hlavně nám chyběly tři spojky, takže jsme museli trochu improvizovat a prostor dostali i hráči, kteří se v základní sestavě většinou neobjevují. Do posledního zápasu pak kvůli svalovým problémům nenastoupil náš nejlepší střelec Ondra Šulc,“ pokračoval.

Chtějí pošilhávat po ještě lepším umístění

Turnaj vyhráli Maďaři, kteří Jičín porazili o čtrnáct branek. „Herně nebyl rozdíl tak markantní, ale totálně jsme vyhořeli při proměňování gólových šancí. Druzí skončili domácí, kteří získali stejně bodů jako my. Spolu jsme remizovali, a to jak v turnajovém střetnutí, tak i v přátelském duelu, který jsme sehráli o den dřív. Poslední Bratislavu jsme porazili o branku,“ popsal kouč účinkování svých svěřenců.

Podle jeho mínění zanechali v Považské Bystrici sympatický dojem. „Jičínské vystoupení hodnotím jako podařené. Sehráli jsme čtyři kvalitní zápasy a pro hráče to znamenalo velkou zátěž. Věřme, že mezinárodní konfrontace pro ně byla dobrou prověrkou před blížícím se startem extraligy,“ přál si.

Ještě před únorovým začátkem extraligových bojů hostí HBC Ronal Jičín 29. ledna v Českém poháru Cementárny Hranice a pak se už roztočí ruleta obsahující sedm závěrečných kol. „Budeme se snažit udržet naše postavení, ale skončit na šesté příčce nebude snadné. Na domácí půdě totiž přivítáme silné protivníky, přesto si chceme co nejdřív zajistit účast v play off a případně pošilhávat po ještě lepším umístění,“ dodal Aleš Babák.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email