top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Čtyři góly za první poločas? To u svého týmu za celou kariéru nepamatuju, říká trenér Tatranu Litovel Lubomír Krejčíř

15.02.2016, Milan Novotný

Prohrát doma první poločas o devět branek a přitom vstřelit jen čtyři, je v házené něco nevídaného. A právě to se v utkání 17. kola extraligy přihodilo mužstvu Tatranu Litovel, které tak nabídlo snadnou výhru celku HCB OKD Karviná.

„Kolaps způsobil v podstatě rozpad útočné hry v prvním poločase, kdy jsme nebyli schopní překonat karvinského brankáře. Byl v tom i kus smůly, když střely směřovaly na tyč. Sice nám fungovala defenziva, ale útočení ztratilo potřebné parametry a zápas byl v poločase rozhodnutý,“ krčil rameny trenér Tatranu Lubomír Krejčíř.

Co střelecké zhroucení způsobilo, nechce ještě konkrétně prezentovat, bude o tom mluvit s celým týmem, ale něco ze svých postřehů prozradil. „V zásadě šlo o nedůraznost, nedodržování taktických pokynů a nepamatování si stanovených útočných úkolů. Jedná se o celý komplex činností. Za celou svou kariéru nepamatuji, že by můj tým vstřelil za poločas čtyři góly,“ přiznal.

Trenér soupeře Radek Bartošic viděl střelecké selhání Litovle v souvislosti s pečlivou obrannou hrou svých svěřenců a výborným výkonem brankáře Jakuba Lefana. „Díky tomu jsme Tatran jednoznačně předčili,“ sdělil kouč HCB OKD Karviná. Jeho tým je sice pořád osmý, ale vzhledem k odstupu posledních čtyř celků extraligové tabulky má našlápnuto do play off. „Ještě potřebujeme získat tři body, a ty bychom už měli ve zbývajících pěti zápasech uhrát.“

Hráči Cementu Hranice mysleli dvakrát v krátké době na skalp HBC Ronal Jičín, ale podruhé si na mužstvu z Českého ráje vylámali zuby. Poprvé Moravané na soupeře nevyzráli koncem ledna ve čtvrtfinále Českého poháru a nápravu se jim nepodařilo sjednat ani v extraligové odvetě. To pochopitelně nepotěšilo hranického kouče Libora Hrabala.

Neumějí na Jičín zahrát

„Ty zápasy si byly v podstatě podobné. Podruhé jsme v první půli nedokázali Jičín ubránit. Dostali jsme sedmnáct branek, což je za půlhodiny strašně moc. Některé věci nebyly z naší strany úplně stoprocentní, ale celkově se dá říct, že na Jičín v poslední době neumíme zahrát. Nejedná se ale o nějakou krizi, přijdou jiné zápasy s jinými soupeři. Jsme pod tlakem a další souboje nesmíme podcenit. V nich bude potřeba zagresivnit obranu,“ přemítal kouč čtvrtého celku tabulky.

S názorem o podobnosti obou vzájemných zápasů jeho jičínský protějšek Aleš Babák souhlasil. „Podle mě jsme vyhráli zaslouženě. Využili jsme některých neproměněných šancí Hranic. Při vyrovnání stavu ve druhé půli jsme soupeři víc nedovolili a zase mu utekli. Závěr si pak už kluci pohlídali a těší nás, že jsme už na dohled play off. Aby nám uteklo, tak bychom museli všechna zbývající střetnutí prohrát, a to se nestane,“ dodal trenér šestého mužstva extraligy, které ve středu v předehrávce vyzve vedoucí Duklu.

Program příštího 18. kola – středa 17. února – 18.00 hodin: Dukla Praha - HBC Ronal Jičín, sobota 20. února - 18.00 hodin: HC Zubří - SKP Frýdek-Místek, neděle 21. února - 10.30 hodin: HCB OKD Karviná – HC Zlín, FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň, Cement Hranice - Tatran Litovel, 17.00 hodin: KH Kopřivnice – KP Brno.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email