top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Házenkáři Dukly Praha budou v odvetě Challenge cupu hájit jedenáctigólový náskok. Nesmějí HC Visé nabídnout šanci

19.02.2016, Milan Novotný

I přes vysoké vítězství (38:27) v prvním osmifinále Vyzývacího poháru nad HC Visé BM nesmějí házenkáři Dukly Praha v belgické odvetě ze své hry ustoupit ani o píď. Tím by totiž nabídli šanci soupeři, který by ji v bouřlivém prostředí domácí haly mohl využít. Jako příprava na pohárový zápas Pražanům posloužilo extraligové utkání 18. kola, v němž ve středu porazili HBC Ronal Jičín (28:22).

„Partie proti Jičínu byla ze začátku vyrovnaná. Soupeř byl oslabený marodkou, ale nehrál špatně, i když od určité chvíle bylo zřejmé, že bychom zápas neměli prohrát. Naši kluci k zápasu přistoupili zodpovědně a brali to jako generálku na odvetu. Dokonce se dá říct, že jičínští protihráči byli v některých aspektech Belgičanům trochu podobní. Mám na mysli styl hry, zapojení úderných spojek a v první půli i osobku na Kubu Svitáka,“ našel trenér Jan Josef spojitosti mezi oběma duely.

Větší šrámy si Dukláci ze zápasu s Jičínem neodnesli, a tak by se proti Visé měli objevit v aktuálně nejsilnějším složení včetně Tomáše Petržaly, Jana Syřínka a Jakuba Kastnera. „Tomáš se po zranění otrkal několika úspěšnými zákroky a chycenou sedmičkou,“ zmínil kouč prvně jmenovaného brankáře, který se do sestavy Dukly vrací po dlouhodobém zranění.

Jedenáctibrankový náskok z pražského zápasu může svádět k domněnkám, že se Dukle v Belgii nemůže nic zlého přihodit. Jenže zkušený kouč má jasno v tom, že takové myšlenky musí svým svěřencům vyhnat z hlavy. „Stále se o tom s klukama bavíme, pořád se je snažíme upozorňovat, že ještě není rozhodnuto. Na hřišti je to ale pak na každém jednotlivci, jak si tyto informace vyhodnotí a jak se k nim postaví,“ pokračoval Jan Josef.

„Každopádně musíme jít do zápas od první minuty na maximum. Hala je vyprodaná a soupeř se při odletu z Prahy nechal ústy chorvatského trenéra slyšet, že nám doma porážku vrátí i s úroky a postup bude jejich. Samozřejmě se jednalo o psychologickou válku, ale určitě se pokusí náskok zlikvidovat. Musíme k zápasu přistoupit tak, jakoby se začínalo od 0:0 a rozhodnout by se mělo jen podle střetnutí ve Visé,“ prohlásil trenér.

Dukla podle jeho slov nesmí v ničem ustoupit od svého stylu hry. „Pokud bychom na to přistoupili, tak si vykopeme vlastní hrob. Máme to ve svých rukách a nesmí nám utéct začátek. Podle mě se o všem rozhodne v prvních dvaceti minutách. To mají Belgičané šanci snížit vysoké nepříznivé skóre, které by pak mohli ve druhé půli dotahovat, a toho se mi musíme vyvarovat,“ uzavřel.

Výprava Dukly Praha odlétá v sobotu ráno vojenským speciálem z letiště ve Kbelích. V Belgii se pak pražští házenkáři do dějiště zápasu přesunou autobusem. Odpoledne si ve Visé při lehkém tréninku vyzkouší místní halu. V neděli si tým na předzápasové poradě prohlédne video z domácího zápasu a v 16.00 rozhodčí zahájí odvetné střetnutí Challenge cupu.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice Brno
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 19:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice Brno - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
15.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email