top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Pozvánka na 18. kolo: Lovosice se těší na opakování loňského finále extraligy, Kopřivnice zažije generálku na play out

19.02.2016, Milan Novotný

Bez družstev Dukly a Jičína, která svůj zápas kvůli odvetě Pražanů v osmifinále Vyzývacího poháru sehrála už ve středu, se o víkendu uskuteční zbývajících pět střetnutí 18. kola extraligy. Tahákem bude zcela jistě souboj loňských finalistů FCC Město Lovosice a Talentu M.A.T. Plzeň, ve spodní části tabulky na sebe narazí v generálce na play out KH Kopřivnice a KP Brno.

Příznivci lovosických házenkářů zaplní v neděli dopoledne halu Chemik, kde se poprvé od loňského extraligového finále představí úřadující mistři Talent M.A.T. Plzeň. Domácí mají chuť oplatit soupeři porážky z minulého ročníku i z podzimní části, kdy neuspěli na západě Čech. „Čeká nás jedno z nejtěžších utkání základní části. Jedná se o soupeře, který v posledních dvou letech získal mistrovský titul, ale my s ním doma dokážeme odehrát vyrovnaná utkání. Věřím, že se nám to podaří i teď a dodá nám to impuls do dalších bojů,“ sdělil lovosický stratég Vladimír Šuma. 

„Nejlepším receptem na Plzeň je hrát naplno celých šedesát minut, protože je to soupeř, který vydrží s kvalitním výkonem po celý zápas. Chce to ani na chvilku nepolevit v maximální koncentraci a odhodlání. Pokud tohle dodržíme, můžeme uspět. Plzeň se dá porazit, i když ne porážet,“ prohlásil kouč v tabulce sedmých „lovců“, který už mohl do posledních zápasů zapojit dlouhodobé marody Dominika Mika i Jiřího Motla.

Chce to házet míč na branku a dávat góly

Plzeňský trenér Martin Šetlík by chtěl pochopitelně pokračovat ve vítězné sérii. Z loňské sezony mají jeho svěřenci proti Severočechům aktivní bilanci čtyři ku jedné, na podzim doma vyhráli 36:28. „Rádi bychom si z Lovosic odvezli oba body, ale snadné to v žádném případě nebude. V domácím prostředí jsou vždycky velice nebezpečným soupeřem, navíc se jim vrací zraněné opory. Jsme také kompletní, takže se dá očekávat velice zajímavé utkání,“ uvedl kouč družstva Talent M.A.T. Plzeň, které je v tabulce druhé za Duklou Praha.

Zápas ze „suterénu“ extraligy se odehraje v neděli vpodvečer v Kopřivnici, kam zavítá KP Brno. Souboj devátého celku s jedenáctým už bude předzvěstí záchranářských bitev v play out. „Je to taková generálka. Pokud uspějeme, posílíme si naděje, abychom pro play out zůstali na výhodném devátém místě, když prohrajeme, tak si situaci zkomplikujeme,“ krčil rameny kopřivnický kouč Ivo Vávra, jehož čtyři svěřence postihla v týdnu chřipka.

„Nicméně budeme bojovat o vítězství. Zdraví kluci jsou připravení, cítíme šanci a určitě chceme vyválčit body. Na Brno platí házet míče směrem na branku a dávat z toho góly,“ zasmál se trenér Vávra házenkářskému klišé s tím, že nic konkrétního z taktiky nebude prozrazovat. „Když se hráči Brna semknou, dokážou sehrát super zápas. V náš prospěch by mělo hrát domácí prostředí, ale jednoduchý zápas rozhodně nečekám.“

Program 18. kola - sobota 20. února - 18.00 hodin: HC Zubří - SKP Frýdek-Místek, neděle 21. února - 10.30 hodin: HCB OKD Karviná - HC Zlín, FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň, Cement Hranice - Tatran Litovel, 17.00 hodin: KH Kopřivnice - KP Brno. Předehráno: Dukla Praha - HBC Ronal Jičín 28:22.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email