top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Duklu Praha čeká v Edenu pohárová odveta s týmem, který je venku minimálně tak silný jako doma

21.03.2016, Milan Novotný

Zarmoutili soupeře, který v domácím prostředí myslel na vítězství. Házenkáři Dukly Praha vybojovali v neděli večer v Antverpách v prvním čtvrtfinálovém zápase Challenge cupu nerozhodný výsledek 27:27 s belgickým mužstvem KV Sasja HC. Postup mezi poslední čtyři týmy by byl senzací, k tomu zbývá udělat poslední krůček, ale ten - jak známo - bývá obvykle nejtěžší. Odveta je na programu v neděli 27. března ve 20.30 v hale ve vršovickém Edenu.

„Přivezli jsme si určitě nadějný výsledek do odvety, ale to je asi tak všechno, co se dá o remíze v Antverpách říct,“ začal své vyprávění trenér Dukly Jan Josef. „Neberu žádné optimistické prognózy typu, že když jsme u nich remizovali, tak to doma už nějak uhrajeme. Přesvědčili jsme se, že Sasja je silný celek. V odvetě to vůbec nebude jednoduché, Belgičani se k nám přijedou poprat o postup.“

Podle kouče Dukly dokazují antverpští házenkáři sílu na venkovních palubovkách v předchozích zápasech Challenge cupu nebo belgické lize. „Druhou fázi mají prostě lepší. Jak druhé poločasy, tak odvety či rozhodující zápasy. Musíme se na to pořádně připravit, v žádném případě nesmíme nic nepodcenit a hlavně neupadnout do uspokojující letargie, že se nám nemůže nic stát. To by byl začátek našeho konce. Proto se v následujících dnech budeme věnovat hlavně psychické stránce našich hráčů, jelikož o soupeři platí, že je venku minimálně tak silný jako doma,“ zdůraznil trenér Pražanů.

„Potvrdily se naše předzápasové informace. Velkou neznámou byl pro nás na levé spojce Slovinec Luka Groff. Ukázal, že má ohromný tah na bránu a byl druhým nejlepším střelcem soupeře. Nejpřesnější mušku měl Portugalec Sergio Rola. Do Prahy přijedou Belgičané možná ještě v nabitější sestavě. I tak jsou silní a odhodlaní s námi bojovat o postup,“ ocenil soupeře.

„Zároveň musím pochválit i naše kluky, že vyhráli první poločas. Dařilo se nám vycházet ze zabezpečené obrany a až do 45. minuty jsme vedli o dva nebo tři góly. Pak ale zaúřadovali ázerbájdžánští sudí, vylučovali nás za hodně podivné věci. Nevím, co to mělo znamenat, ale hráli jsme čtrnáct minut v oslabení, a tak můžeme remízu hodnotit jako super výsledek,“ pokyvoval hlavou Jan Josef.

O výhru tým KV Sasja HC nakonec obral hrající sportovní ředitel Dukly Daniel Čurda. „Jakub Sviták mu skvěle připravil pozici a z toho padl v závěru vyrovnávací gól, což nám dodalo hodně síly a optimismu. Jinak jsme zažili příjemné přijetí, v hale domácím fandilo bouřlivé, ale férové publikum. Po organizační stránce všechno fungovalo na jedničku, takže jsme po všech stránkách spokojeni,“ uzavřel kouč.

Foto: Ladislav Adámek

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email