top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Duklu Praha čeká v Edenu pohárová odveta s týmem, který je venku minimálně tak silný jako doma

21.03.2016, Milan Novotný

Zarmoutili soupeře, který v domácím prostředí myslel na vítězství. Házenkáři Dukly Praha vybojovali v neděli večer v Antverpách v prvním čtvrtfinálovém zápase Challenge cupu nerozhodný výsledek 27:27 s belgickým mužstvem KV Sasja HC. Postup mezi poslední čtyři týmy by byl senzací, k tomu zbývá udělat poslední krůček, ale ten - jak známo - bývá obvykle nejtěžší. Odveta je na programu v neděli 27. března ve 20.30 v hale ve vršovickém Edenu.

„Přivezli jsme si určitě nadějný výsledek do odvety, ale to je asi tak všechno, co se dá o remíze v Antverpách říct,“ začal své vyprávění trenér Dukly Jan Josef. „Neberu žádné optimistické prognózy typu, že když jsme u nich remizovali, tak to doma už nějak uhrajeme. Přesvědčili jsme se, že Sasja je silný celek. V odvetě to vůbec nebude jednoduché, Belgičani se k nám přijedou poprat o postup.“

Podle kouče Dukly dokazují antverpští házenkáři sílu na venkovních palubovkách v předchozích zápasech Challenge cupu nebo belgické lize. „Druhou fázi mají prostě lepší. Jak druhé poločasy, tak odvety či rozhodující zápasy. Musíme se na to pořádně připravit, v žádném případě nesmíme nic nepodcenit a hlavně neupadnout do uspokojující letargie, že se nám nemůže nic stát. To by byl začátek našeho konce. Proto se v následujících dnech budeme věnovat hlavně psychické stránce našich hráčů, jelikož o soupeři platí, že je venku minimálně tak silný jako doma,“ zdůraznil trenér Pražanů.

„Potvrdily se naše předzápasové informace. Velkou neznámou byl pro nás na levé spojce Slovinec Luka Groff. Ukázal, že má ohromný tah na bránu a byl druhým nejlepším střelcem soupeře. Nejpřesnější mušku měl Portugalec Sergio Rola. Do Prahy přijedou Belgičané možná ještě v nabitější sestavě. I tak jsou silní a odhodlaní s námi bojovat o postup,“ ocenil soupeře.

„Zároveň musím pochválit i naše kluky, že vyhráli první poločas. Dařilo se nám vycházet ze zabezpečené obrany a až do 45. minuty jsme vedli o dva nebo tři góly. Pak ale zaúřadovali ázerbájdžánští sudí, vylučovali nás za hodně podivné věci. Nevím, co to mělo znamenat, ale hráli jsme čtrnáct minut v oslabení, a tak můžeme remízu hodnotit jako super výsledek,“ pokyvoval hlavou Jan Josef.

O výhru tým KV Sasja HC nakonec obral hrající sportovní ředitel Dukly Daniel Čurda. „Jakub Sviták mu skvěle připravil pozici a z toho padl v závěru vyrovnávací gól, což nám dodalo hodně síly a optimismu. Jinak jsme zažili příjemné přijetí, v hale domácím fandilo bouřlivé, ale férové publikum. Po organizační stránce všechno fungovalo na jedničku, takže jsme po všech stránkách spokojeni,“ uzavřel kouč.

Foto: Ladislav Adámek

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Házená v TV
19. 05. 2019   12:50 hod ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
01. 05. 2019   19:00 hod ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
Extraliga Play-off 1-4 - semifinále - rozpis
HCB Karviná 33:29 HC Dukla Praha
21.4. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 31:29 HBC Ronal Jičín
21.4. 19:00
HC Dukla Praha 28:29 HCB Karviná
24.4. 19:00
HBC Ronal Jičín 37:38 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
24.4. 19:00
HCB Karviná : HC Dukla Praha
28.4. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HBC Ronal Jičín
28.4. 10:30
HC Dukla Praha : HCB Karviná
1.5. 19:00
HBC Ronal Jičín : Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
1.5. 19:00
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 177
Marek Monczka HCB Karviná 140
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 140
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 136
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 77
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 59
Marek Monczka HCB Karviná 52
Libor Horut HBC Ronal Jičín 42
kompletní tabulka
Dominik Solák HCB Karviná 76
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 74
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 74
Filip Hardt KH ISMM Kopřivnice 68
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email