top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Zlínu docházela v koncovkách šťáva. Trenér Tatranu tajně myslel i na druhou výhru, ale nakonec je spokojený s jednou

19.04.2016, Milan Novotný

Za celou základní část extraligy nashromáždil „otloukánek“ HC Zlín jen čtyři body, a tak se čekalo, v jakém světle se představí v bojích o záchranu. Proti KP Brno si nevedl špatně, ale oba zápasy nezvládl v koncovce. Druhý hostující celek ve víkendových zápasech play out Tatran Litovel dokázal jednou zvítězit v Kopřivnici a tím si vytvořil nadějnou pozici před domácími odvetami.

„Byly to vyrovnané zápasy, v tom prvním to bylo ve dvacáté minutě 5:5. Jenže jsme přestávali stíhat v závěrech zápasů. Nedávali jsme góly, ale tak to probíhalo v celé sezoně. Kluci to mají i trochu v hlavách, navíc nás v sobotu oslabila dvě vyloučení,“ říkal kouč HC Zlín Milan Buday.

„Druhý zápas byl z naší strany o poznání lepší, i když nám utekl začátek. Brno je doma silné, prohrávali jsme 1:8, ale dokázali srovnat na 9:9. To byl dobrý počin. Vývoj byl trochu podobný sobotě, ale ve druhém poločase se to chtělo urvat. Jenže to se nepovedlo, a pak přišla zase ta nešťastná koncovka,“ krčil rameny zlínský trenér, podle nějž byli jeho svěřenci Brnu i přes porážky o osm a sedm branek vyrovnaným soupeřem.

Litovel přišla o druhé vítězství kvůli chybám

Zkušenému stratégovi Jaroslavu Hudečkovi se vyplnilo přání vyhrát v Kopřivnici jeden zápas. „První utkání nám vyšlo daleko líp. Byli jsme pevnější v obraně, ve druhém nám to vzadu naopak moc nefungovalo. Domácí v sobotu doplatili na nervozitu, které se pak v neděli dokázali zbavit. Hráli, jakoby neměli za sebou domácí porážku. Asi je kolega Ivo Vávra dokázal přes noc správně nabudit,“ shrnul základní atributy úvodního zápasu.

Proč Tatran neskolil načatého rivala i podruhé? Kouč Hudeček v to tajně doufal, jenže skutečnost byla odlišná. „U nás mohlo v neděli zapracovat vědomí, že máme napůl splněno a že se Kopřivnice může sama položit. Dokonce jsme vedli 4:0, ale pak jsme sklouzli k chybám v situacích, jejichž řešení nám bylo jasné, neboť jsme je probírali u videa. Nedostatky zapříčinila snížená koncentrace a pak už jsme tahali za kratší konec. Navíc jsme ve druhém poločase hráli jen pár minut bez vyloučení. K rozhodčím se ale nebudu vyjadřovat, musíme to zkousnout,“ sdělil.

„Celkově jsem ale pochopitelně rád, že máme jednu výhru a že se s námi radovali i naši fanoušci, kteří s námi do Kopřivnice přijeli a v hale dokonce zastínili domácí příznivce,“ dodal pochvalně.

Další program play out: sobota 23. dubna – 16.00 hod.: HC Zlín – KP Brno. 17.00: Tatran Litovel - KH Kopřivnice. Neděle 24. dubna – případný čtvrtý zápas 16.00: HC Zlín – KP Brno. Čtvrtý zápas - 17.00: Tatran Litovel - KH Kopřivnice.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email