top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Dukla Praha se v Challenge Cupu chystá na portugalského favorita ABC/UMinho. Zkusí ho překvapit

19.04.2016, Milan Novotný

Nadcházející sobotní večer čeká házenkáře Dukly Praha perná zkouška. V semifinále Challenge Cupu nastoupí v prvním zápase na půdě portugalského klubu ABC/UMinho v Braze. A soupeř je to skutečně mimořádný. Loni Duklu ve čtvrtfinále této soutěže po dvou výhrách bez pardonu vyprovodil.

Portugalská házená patří k evropské špičce. Kromě celku ABC/UMinho, který je dvanáctinásobným mistrem země a už dvakrát hrál finále Challenge Cupu, patří k evropské špičce i Porto a Benfica. „Bragu známe, je favoritem. Má neuvěřitelně silný a zkušený celek. Doma nás před rokem za deset minut rozebrali a vyhráli asi o patnáct gólů. Na pražskou odvetu jsme se už připravili líp a bylo to jen o dva góly. Viděli jsme je i na vánočním turnaji v Sittardu, který vyhráli. Sice jsme na ně nenarazili, ale zdálo se nám, že jsou ještě lepší než loni. Jedná se o profesionály od prvního do posledního hráče,“ vyprávěl trenér Dukly Jan Josef.

„To, že je známe, je samozřejmě výhoda. V řadě ohledů jsme se i my za rok zlepšili. V přípravě budeme vycházet z dostupných videí. Zaměříme se na jejich největší zbraň, což je bleskurychlý protiútok. Hra soupeře je přitom poměrně jednoduchá, ale rychlá a precizní. My se můžeme pokoušet narušovat její plynulost. Síla Bragy spočívá ve spojkových hráčích, kteří kromě skvělé střelby dokáží výborně spolupracovat se zkušenými pivoty. Budeme se snažit k utkání přistoupit jako rovný s rovným a zkusíme překvapit,“ pokračoval kouč Pražanů.

Brankář Petržala sleduje portugalské hvězdy

Hráče musí připravit na nezvykle pozdní začátek utkání. Hrát se bude totiž až ve 22.30 našeho času (v Braze bude o hodinu méně). „Na takové pozdní začátky nejsme moc zvyklí. Do Portugalska letíme už ale v pátek v poledne a musíme se dobře aklimatizovat. Na druhou stranu jsme nedávnou odvetu čtvrtfinále Challenge Cupu v Edenu hráli proti KV Sajsa HC od 20.30, takže to snad nebude zásadní problém,“ uvedl sportovní ředitel pražského klubu a hráč v jedné osobě Daniel Čurda.

Střelecky disponované hráče ABC/UMinho sleduje brankář Dukly Tomáš Petržala. Největší respekt budí levý křídelník Antuna Fabio, který ve Vyzývacím poháru nasázel soupeřům 46 gólů. „Těží ze spolupráce s jinou hvězdou Nunou Pereirou, který hraje na levé spojce. Další nebezpečí hrozí z rychlých útoků z první i druhé vlny. Pokud budeme chtít uspět, budeme muset eliminovat právě tyto přednosti Portugalců,“ upozornil gólman.

Postup do semifinále je úspěchem Dukly, ale i celé klubové házené v Česku. „Těžko se to dá s něčím srovnávat, jelikož se jedná o naprosto výjimečný okamžik. Mezi poslední čtyři týmy některého z evropských pohárů jsme se dostali jako první český celek od roku 1993,“ prohlásil čtyřicetiletý veterán Daniel Čurda, který počítá s tím, že do zápasu podobně při jiných příležitostech zasáhne. „Budu připravený, ale naše pravé spojky mají velice dobrou formu, takže jestli se na hřiště dostanu, tak hlavně jen proto, abych kluky morálně podpořil a třeba uklidnil. Rychlostně bych nebyl moc platný.“

Odveta se bude hrát v neděli prvního máje v 18.00 v hale na Podvinném Mlýně. „Věřím, že se nám povede hlediště zaplnit. Ve čtvrtfinále proti KV Sajsa se nám to v Edenu podařilo. Přišlo 1200 diváků, ovšem kapacita vysočanské arény je ještě vyšší. Lístky se prodávají docela dobře, samozřejmě by nám pomohlo, kdybychom z Bragy přivezli příznivý výsledek,“ přál si prezident Dukly Vladimír Orság. Oba zápasy budou vysílat televizní stanice Sport 1 a Sport 2.

Foto: Ladislav Adámek

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email