top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Dukla Praha se v Challenge Cupu chystá na portugalského favorita ABC/UMinho. Zkusí ho překvapit

19.04.2016, Milan Novotný

Nadcházející sobotní večer čeká házenkáře Dukly Praha perná zkouška. V semifinále Challenge Cupu nastoupí v prvním zápase na půdě portugalského klubu ABC/UMinho v Braze. A soupeř je to skutečně mimořádný. Loni Duklu ve čtvrtfinále této soutěže po dvou výhrách bez pardonu vyprovodil.

Portugalská házená patří k evropské špičce. Kromě celku ABC/UMinho, který je dvanáctinásobným mistrem země a už dvakrát hrál finále Challenge Cupu, patří k evropské špičce i Porto a Benfica. „Bragu známe, je favoritem. Má neuvěřitelně silný a zkušený celek. Doma nás před rokem za deset minut rozebrali a vyhráli asi o patnáct gólů. Na pražskou odvetu jsme se už připravili líp a bylo to jen o dva góly. Viděli jsme je i na vánočním turnaji v Sittardu, který vyhráli. Sice jsme na ně nenarazili, ale zdálo se nám, že jsou ještě lepší než loni. Jedná se o profesionály od prvního do posledního hráče,“ vyprávěl trenér Dukly Jan Josef.

„To, že je známe, je samozřejmě výhoda. V řadě ohledů jsme se i my za rok zlepšili. V přípravě budeme vycházet z dostupných videí. Zaměříme se na jejich největší zbraň, což je bleskurychlý protiútok. Hra soupeře je přitom poměrně jednoduchá, ale rychlá a precizní. My se můžeme pokoušet narušovat její plynulost. Síla Bragy spočívá ve spojkových hráčích, kteří kromě skvělé střelby dokáží výborně spolupracovat se zkušenými pivoty. Budeme se snažit k utkání přistoupit jako rovný s rovným a zkusíme překvapit,“ pokračoval kouč Pražanů.

Brankář Petržala sleduje portugalské hvězdy

Hráče musí připravit na nezvykle pozdní začátek utkání. Hrát se bude totiž až ve 22.30 našeho času (v Braze bude o hodinu méně). „Na takové pozdní začátky nejsme moc zvyklí. Do Portugalska letíme už ale v pátek v poledne a musíme se dobře aklimatizovat. Na druhou stranu jsme nedávnou odvetu čtvrtfinále Challenge Cupu v Edenu hráli proti KV Sajsa HC od 20.30, takže to snad nebude zásadní problém,“ uvedl sportovní ředitel pražského klubu a hráč v jedné osobě Daniel Čurda.

Střelecky disponované hráče ABC/UMinho sleduje brankář Dukly Tomáš Petržala. Největší respekt budí levý křídelník Antuna Fabio, který ve Vyzývacím poháru nasázel soupeřům 46 gólů. „Těží ze spolupráce s jinou hvězdou Nunou Pereirou, který hraje na levé spojce. Další nebezpečí hrozí z rychlých útoků z první i druhé vlny. Pokud budeme chtít uspět, budeme muset eliminovat právě tyto přednosti Portugalců,“ upozornil gólman.

Postup do semifinále je úspěchem Dukly, ale i celé klubové házené v Česku. „Těžko se to dá s něčím srovnávat, jelikož se jedná o naprosto výjimečný okamžik. Mezi poslední čtyři týmy některého z evropských pohárů jsme se dostali jako první český celek od roku 1993,“ prohlásil čtyřicetiletý veterán Daniel Čurda, který počítá s tím, že do zápasu podobně při jiných příležitostech zasáhne. „Budu připravený, ale naše pravé spojky mají velice dobrou formu, takže jestli se na hřiště dostanu, tak hlavně jen proto, abych kluky morálně podpořil a třeba uklidnil. Rychlostně bych nebyl moc platný.“

Odveta se bude hrát v neděli prvního máje v 18.00 v hale na Podvinném Mlýně. „Věřím, že se nám povede hlediště zaplnit. Ve čtvrtfinále proti KV Sajsa se nám to v Edenu podařilo. Přišlo 1200 diváků, ovšem kapacita vysočanské arény je ještě vyšší. Lístky se prodávají docela dobře, samozřejmě by nám pomohlo, kdybychom z Bragy přivezli příznivý výsledek,“ přál si prezident Dukly Vladimír Orság. Oba zápasy budou vysílat televizní stanice Sport 1 a Sport 2.

Foto: Ladislav Adámek

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Házená v TV
19. 05. 2019   12:50 hod ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
01. 05. 2019   19:00 hod ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
Extraliga Play-off 1-4 - semifinále - rozpis
HCB Karviná 33:29 HC Dukla Praha
21.4. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 31:29 HBC Ronal Jičín
21.4. 19:00
HC Dukla Praha 28:29 HCB Karviná
24.4. 19:00
HBC Ronal Jičín 37:38 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
24.4. 19:00
HCB Karviná : HC Dukla Praha
28.4. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HBC Ronal Jičín
28.4. 10:30
HC Dukla Praha : HCB Karviná
1.5. 19:00
HBC Ronal Jičín : Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
1.5. 19:00
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 177
Marek Monczka HCB Karviná 140
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 140
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 136
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 77
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 59
Marek Monczka HCB Karviná 52
Libor Horut HBC Ronal Jičín 42
kompletní tabulka
Dominik Solák HCB Karviná 76
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 74
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 74
Filip Hardt KH ISMM Kopřivnice 68
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email