top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

V play off jsme zbytečně podléhali emocím a nedokázali hrát pod tlakem, říká o vyřazení od Karviné trenér HC Zubří Titkov

26.04.2016, Milan Novotný

Žádné velké drama se v prvním kole play off nekonalo, všichni postupující vyhráli své série ve třech zápasech a čeká se, že to ve středu zvládne i Dukla, která kvůli účasti ve Vyzývacím poháru hraje odvetu v Jičíně se zpožděním. Vyřazení druhého Zubří od sedmé Karviné je samozřejmě senzací, ale na druhou stranu jen potvrzuje vzájemnou bilanci těchto klubů.

Trenér HC Zubří Andrej Titkov bere čtvrtfinálové stop od Karviné jako dlouhodobou záležitost. „Není to jen letošní ukazatel. To se táhne už delší dobu,“ připomněl, že letošní série byla desátá v řadě, kterou tým z Valašska s neoblíbeným protivníkem ve vyřazovací části nezvládl. Z posledních 31 zápasů v play off vyhrál nad Karvinou pouze jediný. „Je to v hlavách hráčů, a to se špatně odstraňuje,“ prohlásil kouč o zuberském komplexu.

„Letos jsme se kvůli zdravotním trablům dostali do kádrových problémů a narušil se tréninkový proces. To je jeden důvod, druhým je přemíra snahy. V takových zápasech, jako je play off, je potřeba zachovat chladnou hlavu. To karvinští hráči na rozdíl od našich umějí. Je to i o typech i věku lidí, kteří nepodlehnou emocím a dokáží hrát pod tlakem. Proti Karviné bychom měli mít navrch, ale to je jen teorie, praxe hovoří jiným jazykem. Bohužel jsme selhali ve všech komponentech hry,“ argumentoval Andrej Titkov.

Podle něj bude muset zuberský klub uvažovat o posílení kádru o psychicky odolnější házenkáře. „Pokud se bude dál hrát play off, které je náročnější na stresové okamžiky, mělo by se o tom minimálně uvažovat,“ naznačil kouč, který by chtěl přes vyřazení u mužstva HC Zubří zůstat. „Vyřazení je pro nás obrovské zklamání, ale nejsem typ, který utíká z boje. Mám zájem pokračovat, ale o tom se bude případně rozhodovat jinde.“

Plzeň opět prokázala větší kvalitu

Mužstvo Lovosic neumí na Plzeň zahrát, což se potvrdilo i v této sérii, v níž se střetli loňští finalisté extraligy. „Plzeň jsem si do play off nepřál. Proti ní se nám dlouhodobě nedaří. Samozřejmě se dá občas porazit, ale my nad ní nemůžeme pravidelně vítězit. Znovu jsme se o tom přesvědčili ve třech odehraných zápasech. V posledním, v němž jsme měli výhodu domácího prostředí, se projevila kvalita hráčů Plzně. Dokáží odehrát celých šedesát minut koncentrovaně a bez většího množství chyb,“ konstatoval končící trenér Vladimír Šuma.

„Ještě svou práci u našeho mužstva dokončím v zápasech o konečné umístění. Cílem je odevzdat maximum, abychom se důstojně - i když nehrajeme o medaile - rozloučili se sezonou. Ještě nás čekají čtyři zápasy a chceme v nich uspět. To je náš cíl, protože je určitě rozdíl v tom, jestli se celkově skončí na pátém nebo osmém místě,“ uzavřel kouč FCC Město Lovosice.

Bez gólů a Petrovského neměl Frýdek moc šancí

I když šlo o souboj mezi sousedy v tabulce po základní části (čtvrtý s pátým), vyhrál Cement Hranice sérii bez ztráty kytičky. Aleš Chrastina, trenér Frýdku-Místku, viděl příčiny ve špatné střelecké produktivitě. „V Hranicích dobře zachytal Víťa Pyško, solidně jsme bránili, ale bohužel jsme se neprosadili v útoku. Nedá se přímo říci, že bychom neproměňovali šance, ale my jsme si je ani moc nevytvářeli,“ krčil rameny kouč.

Jeho svěřenci hráli ustrašeně. Možná to bylo pod tíhou toho, že jim kvůli zlomenině prstu na ruce chyběl Vojtěch Petrovský, největší opora týmu a se 151 brankami nejlepší střelec základní části extraligy. „Bez něj jsme působili až bezradným dojmem. Dokáže tým podržet a uklidnit a k tomu obvyklé přidá tři nebo čtyři góly, a ty nám možná v domácí odvetě chyběly. Navíc na sebe váže hráče soupeře. Jeho neúčast byla v play off větším oslabením, než jsem si původně myslel,“ přemítal.

„Kdybychom doma proměnili něco ze sedmnácti brankových příležitostí, tak to asi dopadlo jinak. Hra byla tentokrát lepší, ale nestříleli jsme góly, protože jsme se nevyrovnali s tím, co proti nám předváděl hranický gólman Pepa Kučerka. On byl strůjcem jejich třetí výhry. Je to škoda, že jsme sérii ani neprotáhli, ale musíme se z toho otřepat, protože je pořád o co hrát,“ připomněl trenér SKP Frýdek-Místek zápasy útěchy o páté až osmé místo.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email