top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Začíná semifinále: Kouč M.A.T. Plzeň chce doma proti Cementu Hranice dvě výhry, jeho protějšek si přeje urvat jeden zápas

29.04.2016, Milan Novotný

Víkendový přelom aprílu a máje bude ve znamení semifinálových zápasů v házené. Postará se o to jednak finišující extraliga a pak účast pražské Dukly ve Vyzývacím poháru. Povšimněme si prvního lákadla, v němž se ve dvou úvodních zápasech semifinálové série střetnou v Městské sportovní hale v Plzni na Slovanech domácí Talent M.A.T. Plzeň a Cement Hranice, přičemž nedělní odvetu bude od 16.15 vysílat sportovní kanál ČT.

Plzeňský mistr je kompletní a rád by za týden cestoval na Moravu se dvěma výhrami v kapse. „Víme, že Hranice mají zkušený tým s velmi dobrým brankářem Josefem Kučerkou, pozor si budeme muset dávat na Viktora Hastíka, který tvoří hru, a Miroslava Rachače. Uvidíme, jestli se po zranění objeví Martin Stržínek. Myslím, že to bude výborná házená a skvělá série,“ říkal plzeňský trenér Martin Šetlík, jehož svěřenci vyřadili ve čtvrtfinálové sérii ve třech střetnutích Lovosice.

Plzeňáci naposledy s Cementem v závěru základní části extraligy o gól. „Vzpomínám si, že utkání mělo divoký závěr, ale doma jsme Hranice jasně porazili. Byl bych rád, kdybychom v Plzni uhájili výhodu domácího prostředí, tedy dvakrát vyhráli,“ přál kouč Talentu M.A.T. Plzeň. „V tréninku jsme se nezaměřovali na jednotlivce, ale komplexně na celý tým soupeře.“

Trenér Cementu Hranice Libor Hrabal věří, že je jeho mužstvo připraveno na souboj s úřadujícím mistrem posledních dvou sezon co nejlépe. „V uplynulém týdnu jsme rehabilitovali a pracovali na obranné činnosti, řekli jsme si, s čím na nás může Plzeň vyrukovat a snažili jsme si to modelově vyzkoušet. Především se musíme zaměřit na obranu s gólmanem, protože na těchto základech můžeme dojít k úspěchu,“ uvedl kouč Cementu.

Ve čtvrtfinále jeho tým vyřadil v nejkratší možné době mužstvo SKP Frýdek-Místek, ale na Západočechy budou muset Hranice vytáhnout trochu jinou munici. „Plzeň má odlišný styl obrany, hrají to víc vysunutě. Tam to bude trochu jiné, stejně jako s rychlostí, v níž je skrytá přednost našeho semifinálového protivníka. Nemůžeme si dovolit pustit je do bleskových protiútoků, vepředu nesmíme chybovat a musíme proměňovat šance,“ pokračoval Libor Hrabal.

Jednogólové vítězství z 20. kola může Hranickým posloužit jako recept, jak na Plzeň vyzrát. „Určitě se na video z tohoto zápasu ještě podíváme, ale soupeř bude hrát nyní jinak. Začátkem března hrál bez zraněných Michala Tonara a Petra Linharta a zřejmě budou tentokrát silnější než tehdy u nás. My přijedeme v nejsilnější složení, uvidíme, v jaké nakonec nastoupíme sestavě. Fantastické by bylo, kdybychom jeden ze zápasů urvali pro sebe. Kluci za tím půjdou,“ dodal trenér.

Program semifinále play off: sobota 30. dubna - 10.30 hod.: Talent M.A.T. Plzeň - Cement Hranice. Neděle 1. května - 16.15 hod.: Talent M.A.T. Plzeň - Cement Hranice. Druhé semifinále Dukla Praha - HCB OKD Karviná se rozehraje až příští víkend ve dnech 7. a 8. května v Praze.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice Brno
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 19:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice Brno - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
15.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email