top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Unavení hráči Dukly musí proti ABC/UMinho podat stoprocentní výkon, jinak nemají šanci na postup do finále Challenge Cupu

29.04.2016, Milan Novotný

Největší zápas kariéry mají před sebou házenkáři Dukly Praha. Na prvomájovou neděli je v hale na Podvinném mlýně čeká odveta semifinále Vyzývacího poháru s portugalským celkem ABC/UMinho. Jejich pozice vypadá slibně, neboť před týdnem v úvodním utkání na palubovce soupeře prohráli jen o gól 33:34, ale hráči a vedení týmu dobře vědí, že mužstvo z Bragy dokáže hrát na venkovních hřištích ještě líp než doma.

Hráči Dukly si navíc zkomplikovali situaci tím, že ve středu prohráli extraligový zápas play off v Jičíně a proti stejnému soupeři tak museli nastoupit i ve čtvrtek, kdy už čtvrtfinálovou sérii výhrou zakončili. Nikdo z mužstva ale nedostal volno, všichni hráči byli proti Jičínu v akci.

„Dobře se na nás připravil. Jičínští hráči výborně bojovali, ale někteří naši chlapci si mysleli, že jim vítězství spadne samo klína. V prvním zápase jsme ve druhém poločase prohrávali už o sedm branek, ale nakonec jsme se zvedli, vyrovnali a dokonce šli do vedení. Ovšem v závěru jsme doplatili na vyloučení a Jičín šťastně vyhrál o gól,“ vykládal asistent trenéra Jiří Kotrč.

Druhý zápas už byl o něčem jiném. „Kluci pochopili, že nám hrozí páté pokračování série a přidali. Utkání bylo snad ještě náročnější než to středeční, ale kolektivně jsme ho zvládli. Cílem bylo postoupit do semifinále, a to se nám v nabitém programu povedlo, i když jsme se před odvetou semifinále Challenge Cupu připravili o den odpočinku,“ pokračoval.

„Kluci jsou dost unavení, protože dva zápasy s Jičínem jim vzali spoustu sil. To je samozřejmě komplikace. V pátek jsme se ale trochu protáhli, proběhla rehabilitace, prohlédli jsme si video z prvního zápasu s Bragou. Sobota je volná a uvidí se, co to s mužstvem udělá. Hraje se až v neděli večer, takže si snad hráči dostatečně odpočinou,“ doufal Jiří Kotrč.

Jenže Braga je velice silné mužstvo, které už loni hrálo finále této soutěže. V semifinále portugalské ligy doma dvakrát prohrálo se Sportingem Lisabon, ale venku jim to stejnou měrou oplatili. „To je pro nás výstražný signál. Bude to velice těžký, i když jsme v Braze sahali po vítězství. Portugalci jsou pořád favoriti. Dá se to odhadnout asi na 60 ku 40 v jejich prospěch. Určitě to bude pro naše kluky ohromný zážitek a o postup se porveme,“ dodal.

Zatímco Dukla před rokem v osmifinále prohrála v Braze 27:42, tentokrát soupeře zaskočila. „Bylo vidět, že nás podcenili. Určitě nečekali, že se s námi budou takhle tahat. Ale teď už budou mít v hlavách, že jsme s nimi dokázali držet krok, že jsme tam vlastně celý zápas vedli. Když nepodáme stoprocentní výkon, nemůžeme uspět,“ povídal střelec Milan Kotrč, synovec Jiřího.

„Myslím, že se na nás určitě připraví líp než doma. Tam jsme je dokázali zaskočit. Na druhou stranu měli na to jen týden, takže si myslím, že bude rozhodovat momentální forma. Nás by k mimořádnému výkonu mohla vybičovat plná hala,“ přemítal sportovní ředitel Dukly Daniel Čurda.

Klíčem k úspěchu bude eliminovat rychlý přechod Bragy do útoku. „Jakmile se rozeběhnou dopředu, v těch nábězích se nemýlí. Návrat do obrany bude jedna z nejdůležitějších věcí," mínil brankář Tomáš  Petržala, který měl v Braze úspěšnost asi 37 procent a před domácím publikem by se rád ještě o nějaké procento zlepšil.

Dukla se mezi nejlepší čtyři týmy některého z evropských pohárů dostala jako první mužský český celek od roku 1993. Posledním českým či čs. mužským týmem ve finále některého z evropských pohárů byla také Dukla Praha, která si v roce 1984 v tehdejším Poháru mistrů evropských zemí poradila v rozhodujícím sedmičkovém rozstřelu s jugoslávským celkem Metaloplastika Šabac a slavila svůj třetí triumf v nejprestižnější klubové soutěži.

Zápas Challenge Cupu proti ABC/UMinho začne ve vysočanské hale na Podvinném mlýně v neděli v 18.00 hod. a měla by ho sledovat vyprodaná aréna. Slavnostní výhoz provede trenér fotbalistů pražské Dukly Luboš Kozel.

Foto: Ladislav Adámek

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice Brno
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 19:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice Brno - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
15.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email