top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Lovosice budou proti Brnu hájit neporazitelnost a první příčku, nováček z Nového Veselí se pokusí potrápit favorita

15.09.2016, Milan Novotný

Jen na pět extraligových zápasů půjdou o víkendu fanoušci. Šlágr 3. kola mezi Talentem Plzeň a Duklou Praha se uskuteční příští týden. Příčinou není tentokrát předehrávka kvůli pohárovému zatížení jednoho či druhého týmu. Důvod je prozaičtější. V sobotu či v neděli se nehraje proto, že se v Městské sportovní hale v Plzni koná výstava. Mistr tam změří síly s vicemistrem až ve středu 21. září.

Frýdek-Místek se bude po porážce v Brně snažit udobřit fanoušky. Jenže derby proti sousedovi z Kopřivnice bude nejspíš ošemetné. Zvláště proto, že házenkáři z města nákladních automobilů posledně porazili favorizované Hranice.

„Čeká nás relativně mladý tým se spoustou šikovných hráčů, kteří praktikují rychlou házenou. Když bych měl vypíchnout silné stránky tohoto celku, tak to bude právě rychlost a střelba z dálky, jmenovitě Rachač. Očekávám vyrovnané utkání, ve kterém bude záležet hodně na obranách obou týmů. Výškově dokážeme čelit vysokým spojkám Kopřivnice a doufám, že oproti minulému utkání dokážeme nejen tyto parametry zužitkovat,“ prohlásil trenér celku Pepino SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina.

Brňané pod dojmem vítězství nad Frýdkem, budou tentokrát bojovat o body v Lovosicích.Určitě to bude zatím nejsilnější tým, se kterým se utkáme. Lovosice hrají velmi rychlou házenou s množstvím přípravných kombinací a herních variant. Doufám, že navážeme na bojovný výkon v domácím prostředí,“ konstatoval brněnský kouč Zdeněk Missbach.

Severočeši zatím neprohráli a vedou tabulku. Toto postavení nebudou chtít určitě opustit. „Bude proti nám stát zkušený tým, který disponuje kvalitní obranou, daří se jeho spojkám a je nebezpečný i z pozice pivota. K tomu nesmíme zapomenout na kvalitního brankáře Bavlnku. V extralize není žádný zápas lehký, což potvrdily i první dva duely. To samé se dá říci o tom třetím. My samozřejmě doma nesmíme ztrácet, rozhodně chceme zvítězit,“ pravil trenér FCC Město Lovosice Milan Berka.

Těžká šichta čeká nováčka z Nového Veselí, který zajíždí do Zubří. Po dvou porážkách se pokusí potrápit favorita. „Chceme se porvat o co nejlepší výsledek. Poslední zápas proti Karviné nám doma hrubě nevyšel a budeme chtít, aby se naše hra posunula. Na bouřlivé zuberské prostředí se velmi těšíme,“ předeslal trenér Sokola Nové Veselí Pavel Hladík, kterého doplnil křídelník Jakub Suchánek. „Nervozita z prvního domácího utkání je za námi. Byla to skvělá zkušenost, ale máme před sebou další zápas. Do každého jdeme s cílem vyhrát a stejně to bude i v Zubří.“

Na horkou půdu Cementu Hranice zajíždí Tatran Litovel, tedy další celek, který je zatím bez bodového zisku. Jeho hráči a fanoušci, kteří v neděli vyrazí na středomoravské derby, jsou už lační po prvních letošních extraligových bodech. Podle nového trenéra Tatranu Aloise Lasovského mají jeho svěřenci na slušný výsledek. „Hranice mají dobře propracovaný systém spojka-pivot. Umí se dobře prosazovat v soubojích jeden na jednoho a vynikají střelbou z dálky. Pokud ale podáme podobný výkon jako v sobotu ve druhém poločase proti Plzni, můžeme se dočkat bodového zisku,“ tvrdil litovelský kouč.

Po dvou venkovních zápasech si HCB Karviná odbyde premiéru před svými fanoušky, když v neděli před obědem přivítá  HBC Ronal Jičín. „Na Jičín je potřeba vyrukovat tak jako minulé kolo proti Novému Veselí se zabezpečenou obranou. Musí být ještě tvrdší, musíme se vyhnout technickým chybám a samozřejmě si udržet střeleckou potenci,“ vykládal karvinský pivot Jan Užek. „Jičín dobře posílil, hlavně obrana bude ještě silnější než loni. V útoku se budou určitě opírat o Ondru Šulce a Ivo Šafáře. Budeme věřit v podporu domácího publika.“

Program 3. kola extraligy: sobota 17. září - 17.00 hodin: FCC Město Lovosice - Handball Brno, 18.00: HC Robe Zubří - Sokol Nové Veselí. Neděle 18. září - 10.30 hodin: Cement Hranice - Tatran Litovel, HCB Karviná - HBC Ronal Jičín, 13.30: Pepino SKP Frýdek-Místek - KH Kopřivnice. Středa 21. září - 18.00 hodin: Talent M.A.T. Plzeň – Dukla Praha.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email