top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Ohlédnutí za 8. extraligovým kolem ... s Janem Filipem

25.10.2016, Jan Vtípil

Jako nadprůměrné hodnotí i díky zápasu Plzně s Lovosicemi uplynulé kolo mužské nejvyšší soutěže trenér reprezentačního týmu České republiky Jan Filip. Přes dosud nevýrazné výsledky našel slova uznání i o herním projevu týmů jako Karviná nebo Jičín. 

Ohlédnutí začnu od televizního zápasu v Hranicích, kde domácí díky zlepšené hře ve druhé půlce a několika kvalitním individuálním výkonům porazili Frýdek-Místek. V jejich dresu předvedl další dobrý zápas Vojta Petrovský, ale Hranice se mohly opřít v druhém poločase o bratry Magrly a také střelce Horuta, kteří rozhodli. Dukla proti Jičínu splnila roli favorita, dvacet minut to byl vyrovnaný zápas, pak ale přišlo několik chyb hostí a Dukla využila svých tradičních zbraní, kterými zápas rozhodla. Jistotu jí dával navíc Petržala v brance. Na hře Jičína lze ale vidět pro mě velice pozitivní prvky, jejich hra má jasnou strukturu, ale v detailech, v individuálním provedení konkrétních situací, pak chybí určitá kvalita, takže výsledky je zatím řadí do spodní poloviny tabulky. A je to i případ Karviné, jejíž hra má také řád. U Karviné může být příčinou zatím nepříliš přesvědčivých výsledků menší tlak spojek. Stejně jako u Jičína má jejich hra zmíněnou strukturu, ale spojky možná až příliš spoléhají na svou kvalitní souhru s pivoty. Tu o víkendu Zubří výborně pokrylo a získalo tím hodně míčů. Zubří zaslouženě zvítězilo a byl to jeden ze zápasů ve výborné atmosféře - a to je potěšitelné pro celou soutěž.

Další takové utkání proběhlo mezi Novým Veselím a Kopřivnicí. Veselí se podařilo vypořádat s ofenzivní obranou hostí a vedení si pohlídali i po změně kopřivnického obranného systému. U nováčka se mi líbí ten elán, který z mužstva a všech okolo sálá. Jejich psychice výborní diváci určitě pomáhají, stejně jako výhry, které jim do dalšího průběhu přinesou větší sebevědomí. To má evidentně po dobré začátku sezóny Brno, které se drží ve vedoucí skupině a o víkendu si poradilo v Litovli. Sebevědomí a příchod Hastíka loňský nevýrazný tým zcela proměnily a je to pro mě zatím příjemné překvapení sezóny, i když mi úvod posledního zápasu z jejich strany nepřišel stoprocentně koncentrovaný. Litovel se snažila, je na nich vidět bojovný duch, ale v sobotu nakonec rozhodla větší kvalita soupeře. Až v dalších kolech se uvidí, jak Litovli pomůže práce nového kouče Hradila.

Vrcholem 8. kola byl určitě zápas v Plzni, kde se představily Lovosice. Ty v úvodu potvrzovaly, že jsou letos týmem ze zcela jinou energií a kvalitou než před rokem, ale v druhé půli poněkud vypadly z role, přestalo se dařit krajním spojkám a Bouček s Motlem pak na vše nestačili. První poločas byl ale dle mého soudu zatím letošní nejlepší extraligovou podívanou. Zlomovým okamžikem byla asi prohraná přesilovka Lovosic ve chvílích, kdy se zápas lámal, ale celkově jsem byl s úrovní utkání, ať po stránce atmosféry nebo týmových a individuálních výkonů, spokojený. A to, upřímně, nebývám často. Kvalitu ukázali opět brankáři obou týmu, jak Honza Štochl, tak Artur Adamík, v dresu Plzně se mi líbili bratři Tonarové. Jirka Motl pak opět ukázal, v jaké je formě. Jeho výkony sleduji i s ohledem na národní tým, kam jsme se rozhodli nominovat pro nejbližší akci Kubu Hrstku a Milana Kotrče. Nebylo to jednoduché rozhodování, a přiznám se, že bychom si přáli řešit na každém postu přetlak kvalitních hráčů. Teď dostanou šanci Kuba s Milanem, Jirka je jen mezi náhradníky. V průběhu sezóny se ale jejich role mohou proměnit.

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Házená v TV
26. 05. 2019   10:30 hod ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019   20:00 hod ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019   17:50 hod ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
16. 06. 2019   18:00 hod ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
Extraliga Play-off 1-2 - rozpis
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 31:27 HCB Karviná
12.5. 10:30
HCB Karviná 28:24 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
15.5. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 22:29 HCB Karviná
19.5. 12:30
HCB Karviná 34:35 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
22.5. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HCB Karviná
26.5. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 186
Marek Monczka HCB Karviná 170
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 156
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 154
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 78
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 64
Marek Monczka HCB Karviná 57
Libor Horut HBC Ronal Jičín 44
kompletní tabulka
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 88
Dominik Solák HCB Karviná 82
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 80
Filip Hardt KH ISMM Kopřivnice 70
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email