top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Ohlédnutí za 9. extraligovým kolem s... Jaroslavem Hudečkem

02.11.2016, Jan Vtípil

Překvapivé výhry Karviné a Brna, drama v Jičíně se šťastným koncem pro Zubří. Jak viděl dění v posledním extraligovém kole před reprezentační pauzou Jaroslav Hudeček?

 

Taky deváté kolo extraligy přineslo několik zajímavých utkání a také překvapivých výsledků. Pro mnoho fanoušků i odborníků byl překvapením výsledek zápasu Karviné s Plzní. Karviná ale po výměně trenéra, jako už v mnoha takových případech v minulosti, doslova ožila. Markantní zlepšení nastalo hlavně v obranné činnosti a ve spolupráci s brankářem Witkovským, který prokázal své kvality. Hráči Karviné zvoleným obranným systémem nabourali zažitý kombinační systém Plzně a svou agresivitou nutili hráče hostí k chybám, nebo ukvapené střelbě. Do poločasu si tak vybudovali mírný náskok, který ve druhém poločase díky stále náročnému obrannému systému postupně zvýšili až na rozdíl sedmi branek. V závěru poločasu domácí mírně polevili a dovolili hostům kosmeticky upravit nepříznivé skóre. Jak jsem řekl, pro mnohé překvapivé, ale zasloužené vítězství Karviné, která hrála s nadšením.

Obdobně překvapivé, ale i zasloužené, bylo vítězství Brna nad Duklou Praha, která byla favoritem, nutno však říci, že přijela bez svého nejlepšího hráče a mozku hry Svitáka i bez Jeníčka na pravém křídle. Jak je Sviták pro Duklu důležitým hráčem, to se ukázalo v průběhu utkání. Dukla hrála pro ni netradiční obranný systém 0:6, se kterým si domácí svým pohybem a změnou míst, poradili. Brzy vedli a ve 20. minutě to již bylo 14:7! Hráči Dukly se trápili nejen v obraně, ale i v postupném útoku. Jen těžce se prosazovali proti dobře hrající obraně domácích, a když se dostali ke střelbě, byl připraven vynikající brankář Bavlnka. Dukla zkoušela osobní obranu na výborně hrajícího Hastíka, ale toho dokázal herně i střelecky zastoupit Hubáček. Dukla měnila obranné systémy, ale nic ji nevycházelo. Domácí tak v poklidu dovedli utkání do vítězného konce.

Drama naopak přinesl zápas v Jičíně, kde to z počátku vypadalo na jasnou záležitost pro hostující Zubří. To do tohoto kvalitního zápasu vlétlo jako uragán, jenže to při náskoku sedmi, osmi branek v koncovce první půle polevilo. Domácím v té chvíli navíc vyšlo střídání brankářů, když nově příchozí Robert Soukup doslova zavřel branku, rychle ožili a už do přestávky snížili ze 7:13 ve 25. minutě na 12:13. Druhý poločas byl otevřený a jako na houpačce. Nakonec se radoval, a tady se shoduji s trenéry obou týmů, šťastnější tým. Bylo to Zubří, které díky Šustáčkovi rychle odpovědělo na vyrovnávající branku Drbohlava půl minuty před koncem. Poslední ránu zápasu Šulc při hře 7 proti 5 namířil jen do tyče a Zubří se v tabulce díky výhře udrželo o bod za Lovosicemi. Severočeši dál vedou extraligu, když doma přehráli Cement. V úvodu to byl zcela otevřený duel, jenže pak přišla prohraná přesilovka Hranic v poměru 0:2, Lovosice se zlepšily, vybudovaly si náskok 13:7 a ten přes snahu Hranic kontrolovaly. Rozhodující byla ona pasáž okolo 20. minuty a opět výborný výkon Motla, kterému sekundovali Klimt a brankář Adamík.

Zaslouženě si doma body udržely také Kopřivnice a Frýdek-Místek. SKP se sice nemůže potkat s loňskou sportovní formou a bojuje s velkou marodkou, ale ustálo zápas proti Novému Veselí. Hosté cítili šanci na body a vyrukovali na Frýdek s osobkou na Vojtu Petrovského, ale prostoru využil Dyba, který nasázel osm branek. Veselí se nevzdalo, i když dotahovalo výrazný náskok SKP, ale technické chyby a ukvapená střelba ho v koncovce stály alespoň bod. Vedení nabyté v úvodu zápasu si bedlivě hlídala i Kopřivnice, která díky nepřesnostem ve hře Tatranu doma rychle vedla nad Litovlí 4:0. Zápas nabídl hodně chyb z obou stran, ale cenná a důležitá výhra domácích byla podle mě zcela zasloužená.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email