top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Ohlédnutí za 9. extraligovým kolem s... Jaroslavem Hudečkem

02.11.2016, Jan Vtípil

Překvapivé výhry Karviné a Brna, drama v Jičíně se šťastným koncem pro Zubří. Jak viděl dění v posledním extraligovém kole před reprezentační pauzou Jaroslav Hudeček?

 

Taky deváté kolo extraligy přineslo několik zajímavých utkání a také překvapivých výsledků. Pro mnoho fanoušků i odborníků byl překvapením výsledek zápasu Karviné s Plzní. Karviná ale po výměně trenéra, jako už v mnoha takových případech v minulosti, doslova ožila. Markantní zlepšení nastalo hlavně v obranné činnosti a ve spolupráci s brankářem Witkovským, který prokázal své kvality. Hráči Karviné zvoleným obranným systémem nabourali zažitý kombinační systém Plzně a svou agresivitou nutili hráče hostí k chybám, nebo ukvapené střelbě. Do poločasu si tak vybudovali mírný náskok, který ve druhém poločase díky stále náročnému obrannému systému postupně zvýšili až na rozdíl sedmi branek. V závěru poločasu domácí mírně polevili a dovolili hostům kosmeticky upravit nepříznivé skóre. Jak jsem řekl, pro mnohé překvapivé, ale zasloužené vítězství Karviné, která hrála s nadšením.

Obdobně překvapivé, ale i zasloužené, bylo vítězství Brna nad Duklou Praha, která byla favoritem, nutno však říci, že přijela bez svého nejlepšího hráče a mozku hry Svitáka i bez Jeníčka na pravém křídle. Jak je Sviták pro Duklu důležitým hráčem, to se ukázalo v průběhu utkání. Dukla hrála pro ni netradiční obranný systém 0:6, se kterým si domácí svým pohybem a změnou míst, poradili. Brzy vedli a ve 20. minutě to již bylo 14:7! Hráči Dukly se trápili nejen v obraně, ale i v postupném útoku. Jen těžce se prosazovali proti dobře hrající obraně domácích, a když se dostali ke střelbě, byl připraven vynikající brankář Bavlnka. Dukla zkoušela osobní obranu na výborně hrajícího Hastíka, ale toho dokázal herně i střelecky zastoupit Hubáček. Dukla měnila obranné systémy, ale nic ji nevycházelo. Domácí tak v poklidu dovedli utkání do vítězného konce.

Drama naopak přinesl zápas v Jičíně, kde to z počátku vypadalo na jasnou záležitost pro hostující Zubří. To do tohoto kvalitního zápasu vlétlo jako uragán, jenže to při náskoku sedmi, osmi branek v koncovce první půle polevilo. Domácím v té chvíli navíc vyšlo střídání brankářů, když nově příchozí Robert Soukup doslova zavřel branku, rychle ožili a už do přestávky snížili ze 7:13 ve 25. minutě na 12:13. Druhý poločas byl otevřený a jako na houpačce. Nakonec se radoval, a tady se shoduji s trenéry obou týmů, šťastnější tým. Bylo to Zubří, které díky Šustáčkovi rychle odpovědělo na vyrovnávající branku Drbohlava půl minuty před koncem. Poslední ránu zápasu Šulc při hře 7 proti 5 namířil jen do tyče a Zubří se v tabulce díky výhře udrželo o bod za Lovosicemi. Severočeši dál vedou extraligu, když doma přehráli Cement. V úvodu to byl zcela otevřený duel, jenže pak přišla prohraná přesilovka Hranic v poměru 0:2, Lovosice se zlepšily, vybudovaly si náskok 13:7 a ten přes snahu Hranic kontrolovaly. Rozhodující byla ona pasáž okolo 20. minuty a opět výborný výkon Motla, kterému sekundovali Klimt a brankář Adamík.

Zaslouženě si doma body udržely také Kopřivnice a Frýdek-Místek. SKP se sice nemůže potkat s loňskou sportovní formou a bojuje s velkou marodkou, ale ustálo zápas proti Novému Veselí. Hosté cítili šanci na body a vyrukovali na Frýdek s osobkou na Vojtu Petrovského, ale prostoru využil Dyba, který nasázel osm branek. Veselí se nevzdalo, i když dotahovalo výrazný náskok SKP, ale technické chyby a ukvapená střelba ho v koncovce stály alespoň bod. Vedení nabyté v úvodu zápasu si bedlivě hlídala i Kopřivnice, která díky nepřesnostem ve hře Tatranu doma rychle vedla nad Litovlí 4:0. Zápas nabídl hodně chyb z obou stran, ale cenná a důležitá výhra domácích byla podle mě zcela zasloužená.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Házená v TV
26. 05. 2019   10:30 hod ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019   20:00 hod ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019   17:50 hod ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
16. 06. 2019   16:50 hod ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
22. 05. 2019   17:00 hod ČT Sport
Finále: Karviná - Plzeň, přímý přenos na ČT Sport
Extraliga Play-off 1-2 - rozpis
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 31:27 HCB Karviná
12.5. 10:30
HCB Karviná 28:24 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
15.5. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 22:29 HCB Karviná
19.5. 12:30
HCB Karviná : Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
22.5. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HCB Karviná
26.5. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 186
Marek Monczka HCB Karviná 159
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 156
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 154
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 78
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 64
Marek Monczka HCB Karviná 56
Libor Horut HBC Ronal Jičín 44
kompletní tabulka
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 88
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 80
Dominik Solák HCB Karviná 78
Filip Hardt KH ISMM Kopřivnice 70
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email