top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Pro Duklu nastává možná smrtelný měsíc. Kolik bodů může oslabený vicemistr získat ze čtyř nejbližších utkání?

25.11.2016, Milan Novotný

Herní krize kombinovaná s nebývalou marodkou a k tomu těžký los v posledních čtyřech utkáních kalendářního roku. S takovou kombinací nepříznivých okolností se potýká Dukla Praha. „Nezbývá nám nic jiného než se s tím poprat a přežít do zimy,“ konstatuje sportovní ředitel českého vicemistra Daniel Čurda.

Pražanům totiž hrozí, že neudrží průběžné čtvrté místo, na němž figurují v polovině základní části extraligy. „V poslední době je marodka přímo neuvěřitelná. Přitom jsem si na začátku sezony pochvaloval, jak máme široký kádr. Čítal dvacet jmen, jenže v současné chvíli je jich skoro polovina pryč,“ vypráví zklamaně Čurda.

Nejvíc bolí absence rozdílového hráče Jakuba Svitáka na střední spojce, který si už přes měsíc léčí zranění šlachy pod palcem levé nohy. Bez něj Dukla ztrácí na údernosti. „Je to velice nepříjemná záležitost, protože mu otékal kotník a musel mít dlahu. Navíc se k tomu přidaly vysoké horečky. Existuje naděje, že by se začátkem prosince mohl zapojit do tréninku,“ doufá bývalý přední hráč.

Nefalšovaný lazaret

Kromě tvůrce hry Svitáka postrádá Dukla i mladou posilu z Prešova Tibora Tribuse, který je po operaci kolena. Tento týden si natáhl tříslo Filip Bžezina. Obranář Ondřej Šimůnek má pohmožděné rameno a palec. Křídelník Jakub Kastner si v posledním zápase natáhl lýtko. Mimo jsou i Dieudonne Mubenzem s přetíženým úponem v koleni a Štěpán Jeníček, který laboruje s natrženými postranními vazy v koleni. V jeho případě panuje šance na poměrně brzké uzdravení. Pozitivní zprávou z dukláckého lazaretu je návrat Dana Kývaly po angíně.

„Podle legislativy nemůžeme nikoho přivést. Smíme pouze sáhnout do dorosteneckých rezerv. Teď máme před sebou čtyři těžké zápasy a těžko v současné situace předjímat, jak budeme hrát, protože není úplně jasné, jak bude vypadat sestava. Na polovině soupisky pro sobotní zápas v Novém Veselí budou figurovat kluci ročníku 1996, anebo ještě mladší,“ popisuje situaci Dan Čurda.

„Teď to bude hodně záležet na lidech, kteří zůstali zdraví a mají něco odehráno. To znamená, že potřebujeme extrémně kvalitní individuální výkony od Milana Kotrče, Davida Šůstka, Honzy Syřínka, obou brankářů a pivotů. Jsou to lidi, kteří tvoří kostru kádru. Tito hráči musí dokázat, že jsou v Dukle právem,“ zdůrazňuje sportovní ředitel.

Nejde o stagnaci, ale spíš o propad

„Podle mě jsme i tak schopní některé zápasy vyhrát. Uvidíme, jak to bude vypadat, ale realita je taková, že když se přestane někomu dařit, tak za něj nebudeme mít adekvátní náhradu. Tohle budou soupeři vědět a projevilo se to i při porážce v Litovli,“ připomíná nezdar z minulého kola, kdy Dukla prohrála s Tatranem poprvé po padesáti letech od prvního vzájemného střetnutí.

„S absencemi pochopitelně souvisí i herní krize. Projev mužstva není tak dobrý jako v minulé sezoně. Nenazval bych to ani stagnací, spíš se jedná o propad. Dosud se to ale až na Litovel neprojevovalo. Ovšem teď pro nás přichází možná smrtelný měsíc, kdy můžeme vyjít v každém duelu bodově naprázdno. To by bylo špatné, ale kvůli sérii zranění nejsme schopní se s herní krizí vypořádat. Nezbývá nám nic jiného, než se s tím poprat a přežít do zimy. Z nejbližších zápasů by se nám hodily jakékoli body,“ dodává Čurda.

Program Dukly do konce roku 2016

26. 11.         Nové Veselí (venku)
  4. 12.         
Zubří (venku)
10. 12.        
Plzeň (doma)
17. 12.        
Hranice (venku)

Foto: Ladislav Adámek

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-2 - rozpis
HCB Karviná 28:24 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
15.5. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 22:29 HCB Karviná
19.5. 12:30
HCB Karviná 34:35 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
22.5. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 32:30 HCB Karviná
26.5. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 186
Marek Monczka HCB Karviná 179
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 156
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 154
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 78
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 64
Marek Monczka HCB Karviná 61
Libor Horut HBC Ronal Jičín 44
kompletní tabulka
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 88
Dominik Solák HCB Karviná 88
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 80
Jakub Padalík TJ Cement Hranice 70
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email