top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Ohlédnutí za 12. extraligovým kolem s... Janem Filipem

29.11.2016, Jan Vtípil

Vyrovnané kolo, po kterém došlo poprvé v sezóně na změnu v čele tabulky, glosuje tentokrát kouč české házenkářské reprezentace Jan Filip. Všímal si mj. chybného bránění pivota, které hrálo důležitou roli hned v několika zápasech.

Uplynulé kolo bylo hodně zajímavé a vyrovnané. Ostatně i Zubří, které se po něm posunulo do čela tabulky, nezvítězilo v poslední Litovli výrazným rozdílem, i když si myslím, že si více méně výhru hlídalo. Domácí se mu to snažili ztížit, příkladně bojovali, ale Zubří mělo navrch a po zásluze zvítězilo. Do čela jde Zubří díky prohře Lovosic v Karviné, která potvrzuje, co jsem už říkal v úvodních ohlédnutích, že ty počáteční výsledky neodpovídaly kvalitě kádru Karviné a především tomu, že její hra má hlavu a patu. Zápas to byl určitě nejkvalitnější ve 12. kole, v dobré atmosféře, s výraznými individuálními výkony. Ten zmíněný řád hře Baníku dával opět na hřišti i na střídačce Saša Radčenko, zase důležitou roli hrála jeho a Mlotkova spolupráce s pivoty.

Pivoti vůbec byli o víkendu u mnoha rozhodujících okamžiků, stejně to platilo i v Novém Veselí proti Dukle, což byl zápas, ve kterém mě zajímalo, jak se se svou marodkou a s nadšením domácích Dukla vyrovná.  Bylo vidět, že domácí cítí šanci a šli si za ní. Dukla jen dotahovala, což se jí vlastně ani nepodařilo, a právě i ve Veselí byly důležité momenty, kdy Dukla bránila pivota ve špatné postavení, čehož domácí využívali. Na Veselí je opravdu vidět, co se sebevědomím udělá několik výher. Abych se vrátil k těm pivotům, tak důležité brankové akce přes pivota vedla Plzeň v Kopřivnici a Jičín doma s Frýdkem-Místkem a oba to byly zápasy o branku. Jak už jsem naznačil, na ty situace se dívám i z opačné perspektivy, tedy že soupeři nedokázali ubránit pivoty. A je nutno říci, že zase díky špatnému postavení. Je to takový detail, který spojuje vedle dramatičnosti řadu víkendových zápasů.

Zápasy tohoto kola byly skutečně vyrovnané, největší brankový rozdíl se urodil v Brně, k mému překvapení na úkor domácích. Brno si ani podruhé v sezóně neporadilo s Pepou Kučerkou v brance Hranic a ta poslední kola šlo obecně dolů. Myslím, že především v obraně, tam chybí něco z toho, co předvádělo ve většině podzimu. Především se ale bodově odmlčelo, takže společně s Duklou kleslo do zóny, kam se dotáhla Karviná. První trojice týmů trošku odskočila, bude otázkou dalších kol, jak se vyvine situace od sedmého Jičína níže, kde to je nesmírně vyrovnané.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email