top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Ohlédnutí za 15. extraligovým kolem... s Vladimírem Haberem

20.12.2016, Jan Vtípil

Podle zkušeného trenéra bylo zakončení letošní fáze nejvyšší soutěže házenkáře na extraligové poměry klidné, bez překvapení. Na atraktivitě mu ubralo i odložení duelu druhého s prvním týmem tabulky.

 

Uplynulý víkend se nesl i podle reakcí z mého okolí a dalších lidí zabývajících se házenou spíše v duchu vrcholícího mistrovství Evropy házenkářek. Že se tuzemská nejvyšší soutěž mužů ocitla ve stínu ženské reprezentační házené, to zas nemusí být pro mnohé překvapením. Mám ale pocit, že teprve výkony českých házenkářek ve Švédsku řadě lidí okolo české házené a českého sportu dokázaly, že se ženská házená na nejvyšší mezinárodní úrovni svým pojetím i kvalitou té mužské hodně přiblížila a ostatně nedělní zápasový program v Göteborgu to zcela podtrhl. Že se mužská extraligová házená ocitla v onom stínu, může být způsobeno také tím, že byl očekávaný souboj 15. kola mezi Plzní a Robe Zubří odsunut kvůli infekčnímu onemocnění v západočeském klubu. Extraligový víkend tak přišel o šlágr, který měl definitivně rozřešit, kdo přezimuje na první příčce tabulky. To ale vlastně rozhodlo i ono odložení zápasu, po kterém budou do února v čele Extraligy Zubřané.

Samotný průběh extraligového víkendu z mého pohledu nepřinesl žádné překvapení - tedy co se týče bodového zisku. Domácí týmy si držely očekávané zisky a roli favorita v mých očích splnila i Dukla, která se zvedla z předchozí krize a jasně přehrála Hranice. Tady je na místě říci, že výše výhry pro mě překvapivá byla. Dukla se dostala ze své krize spojené s velkou marodkou a bylo evidentní, že po výhrách v Zubří a nad Plzní si v Hranicích věří. Klíčový byl pro ni evidentně návrat Svitáka a v Hranicích měli Pražané nejen převahu, ale i chuť dominovat za rozhodnutého stavu. Jak už jsem řekl, v dalších zápasech bylo pro domácí týmy důležité bodovat, šly do zápasů jako favorité. A své role splnily, byť se třeba Frýdek-Místek asi nadřel více, než bych očekával.  

Závěrečné kolo tak co do dramatičnosti poněkud zůstalo za tím, co nabídl dosavadní průběh soutěže, především s ohledem na kola minulá. V tabulce se díky oživení Dukly dále udržuje čtyřčlenná skupinka následovaná Karvinou a teď se dělá jasno i na chvostu ligy. Celkově lze ale při vyrovnanosti Extraligy těžko předjímat, jak dopadne situace ve středu tabulky nebo jak dokonce boj o postup do play-off.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email