top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Tatran začal zimní přípravu s vírou ve zlepšení. „Nikdo se nechce smířit s poslední příčkou,“ říká trenér Litovle Hradil

04.01.2017, Milan Novotný

I přes nelichotivou bilanci z loňského podzimu se v pondělí 2. ledna házenkáři Tatranu Litovel pustili do zimní přípravy. Jejich cílem je poprat se o lepší umístění na konci základní části, než je nynější poslední místo v extraligové tabulce. V ní mají Hanáci kontě aktiv z dosavadních 15 zápasů jen čtyři body za dvě výhy.

„Každý si je vědomý těžké situace. Uděláme pro zlepšení maximum, ale těžko prorokovat, jak to dopadne,“ přemítal trenér Michal Hradil, který k týmu přišel během podzimu už v rozehrané soutěži. Pod jeho vedením v listopadu Tatran doma senzačně porazil Duklu, a tím navázal na zářijovou výhru nad Frýdkem-Místkem.

„Začali jsem nabírat sílu. Kvůli rychlosti a vytrvalosti naběháme nějaké kilometry a přejdeme na cvičení zaměřená na výbušnost. Zatím se připravujeme v domácích podmínkách, příští týden se vypravíme do Mikulova na čtyřdenní soustředění. Tam budeme trénovat třífázově. V druhé polovině ledna odjedeme do Hranic na Memoriál bratří Králíků, kde nás čekají tři střetnutí. Do únorového začátku extraligy bych rád ještě nějaký zápas sehrál. Pak už doma přivítáme Lovosice,“ prozradil kouč plán přípravy.

 

„Využíváme naši halu a posilovnu, ale samozřejmě trénujeme až večer, kdy se kluci vrátí ze zaměstnání nebo ze školy. Docházka není vzhledem k pracovním a studijním povinnostem vždycky stoprocentní. K tomu mohu říct akorát to, že ten, kdo bude častěji chybět, tak ho bude následující trénink strašně bolet. Doufám, že nikdo docházku nepodcení. Maximálně mohu brát ohled na toho, kdo chodí do práce na směny,“ pokračoval Michal Hradil.

Tým se přes zimní přestávku zatím nepodařilo a zřejmě už nepodaří posílit. „Na českém ani slovenském trhu nejsou hráči, kteří by mohli být pro mužstvo přínosem. A Litovel není profesionální klub, jenž by si mohl dovolit platit drahé házenkáře. I tak se tu vytváří dobrá parta. Je poznat, že každý je namotivovaný, abychom se zvedli a opustili poslední příčku,“ pravil trenér.

„K tomu je ale potřeba ještě víc zažít herní styl založený na timingu a moderních házenkářských prvcích, který se nám na podzim už částečně osvědčil, a vypilovat obranné a útočné varianty. To se dá provádět při pečlivé koncentraci a disciplíně. K tomu pochopitelně přistupuje pohyb a kondice. Na to všechno teď máme měsíc. Dá se toho dost zvládnout, ale záleží i na vhodných typech hráčů,“ dodal.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Házená v TV
19. 05. 2019   12:50 hod ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
24. 04. 2019   19:00 hod ČT Sport
HC Dukla Praha - HCB Karviná
01. 05. 2019   19:00 hod ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
Extraliga Play-off 1-4 - semifinále - rozpis
HCB Karviná 33:29 HC Dukla Praha
21.4. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 31:29 HBC Ronal Jičín
21.4. 19:00
HC Dukla Praha : HCB Karviná
24.4. 19:00
HBC Ronal Jičín : Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
24.4. 19:00
HCB Karviná : HC Dukla Praha
28.4. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HBC Ronal Jičín
28.4. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 177
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 140
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 135
Marek Monczka HCB Karviná 131
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 77
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 59
Marek Monczka HCB Karviná 46
Libor Horut HBC Ronal Jičín 40
kompletní tabulka
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 74
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 72
Filip Hardt KH ISMM Kopřivnice 68
Dominik Solák HCB Karviná 64
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email